Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:02
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό, στο δημοτικό στάδιο Περιστερίου, για την 14η αγωνιστική της φετινής Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
Και εδώ το βασικό σχήμα της ομάδας των δυτικών προαστίων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
Σε ό,τι αφορά στους απόντες, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια των Τζούριτσιτς και Βέρμπιτς, που είναι τραυματίες, καθώς και στον τιμωρημένο Μλαντένοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
Ενώ υπήρξε, θυμίζουμε, ένα ακόμα, διπλό, πρόβλημα της τελευταίας στιγμής, με τους Τσέριν και Αϊτόρ να μένουν εκτός αποστολής. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
Από την άλλη πλευρά, δεν είναι διαθέσιμοι για τον Ατρόμητο ο επίσης τραυματίας Τζοβάρας και οι ανέτοιμοι Αντζιέλσκι-Τσακμάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων συνεχίζουν την προθέρμανσή τους στο... άχαρο και άδειο στάδιο του Περιστερίου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Επιστροφή στην 11άδα του Παναθηναϊκού για τον Ρούμπεν Πέρεθ... Εικόνα live 21977998/18184.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Στο βασικό σχήμα μετά από καιρό και ο Γιάννης Κώτσιρας! Εικόνα live 21977998/47938.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ζέκα, Κλεϊνχέισλερ, Σπόραρ, Τσοκάι, Γερεμέγεφ και Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Ενώ στον πάγκο των γηπεδούχων θα βρίσκονται οι Μαρκετζάνι, Αθανασίου, Φριντγιόνσον, Έρλινγκμαρκ, Κούεν, Ιμερέκοφ, Ντιρκς, Γιουμπιτάνα και Κιβρακίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
Και ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι ξανά στα «πράσινα» γκολπόστ... Εικόνα live 21977998/74705.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Σπύρος Ζαμπαλάς του Συνδέσμου Ηπείρου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
20:24
20:25
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
'Όρκος νίκης από τους 22 ποδοσφαιριστές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
3' Ευκαιρία για γέμισμα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
4' Νέο φάουλ για τον Ατρόμητο, λίγο κάτω από τη σέντρα, ξανά στα χέρια του Μπρινιόλι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
20:38
Τώρα σκάνε και κάποια πυροτεχνήματα από φίλους του Ατρομήτου, προφανώς, που βλέπουν το παιχνίδι στις γύρω ταράτσες του γηπέδου! Εικόνα live 21977998/107023.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
8' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με τον Παλάσιος να βγαίνει από δεξιά, να κάνει την επικίνδυνη σέντρα, αλλά τον Ντε Μποκ να διώχνει σε κόρνερ προ του Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
8' Εκτέλεση του κόρνερ απο τον Βιλένα από τα δεξιά, ο Σένκεφελντ βρήκε λίγο την μπάλα, αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
10' Ο Παλάσιος πέφτει στην περιοχή, μετά από μονομαχία με τον Ασεβέδο, το παιχνίδι συνεχίζεται ενώ εκείνος διαμαρτύρεται για πέναλτι, που δεν φαίνεται να υπάρχει πάντως. Εικόνα live 21977998/2582.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
15' Σουτ του Ιωαννίδη μέσα από την περιοχή, ο Τζαβέλλα βάζει την κόντρα και η μπάλα φτάνει στον Τσιντώτα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
15' Νέο κόρνερ για τους «πράσινους» από τα δεξιά, ξανά με τον Βιλένα, δίχως κάποιο αντίκρυσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
16' Τρίτο κόρνερ, υπέρ του ΠΑΟ, από αριστερά αυτή την φορά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
17' Εκτέλεση από τον Μπερνάρ, διώχνει με το κεφάλι ο Ασεβέδο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
17' Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Βέργου στο δεύτερο δοκαρι, διώχνει ο Κώτσιρας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου μερους, με τον Παναθηναϊκό να εχει την κατοχή, να κυκλοφορεί την μπάλα με υπομονή, αλλά να μην εχει γίνει ουσιαστικά επικίνδυνος για τον Τσιντώτα. Την ώρα που ο Ατρόμητος αμύνεται με διπλή ζώνη άμυνας και ψάχνει κάποια βαθιά μπαλιά για να πατήσει περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
23' Φάουλ υπέρ του Ντε Μποκ, σε προσπάθεια για αντεπίοθεση του Ατρομητου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
26' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπερνάρ να τροφοδοτεί τον Ιωαννίδη, αλλά ο Ασεβέδο βάζει καλα το κορμί του και τον βγάζει εκτός πορείας, για να μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
29' Αντεπίθεση του Ατρόμητου, ο Καμαρά καθυστερει όμως να σουτάρει έξω από την περιοχή και ο Χουάνκαρ του βάζει την κόντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
29' Κιτρινη κάρτα στον Κούντε, για φάουλ στον Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
31' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους Περιστεριώτες να ανοίξουν το σκορ, με τον Κούντε να σεντράρει από δεξιά, τον Βαλένσια να κάνει την κεφαλιά και τον Μπρινιόλι να βγάζει εντυπωσιακά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
32' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, περνάει ανεκμετάλλευτο όμως. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
34' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ! Ο Τσιντώτας λέει «όχι» αρχικά στον Παλάσιος στο μεταξύ τους τετ α τετ μετά την κάθετη του Κώτσιρα και στην συνέχεια ο Κουντέ διώχνει με το κεφάλι το πολύ επικίνδυνο σουτ του Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
35' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, περνάει δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
37' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Ο Κεσχρίντα ανατρέπει καθαρά τον Παλασιος... by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
37' Κίτρινη κάρτα στον Κεσχρίντα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
38' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με το εύστοχο χτύπημα του Ιωαννίδη, παρότι ο Τσιντώτας έπεσε σωστά στα αριστερά και ίσως μάλιστα βρήκε την μπάλα. Εικόνα live 21977998/110446.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
42' Σουτ του Παλάσιος μεσα από την περιοχή και αριστερά, εντελώς αστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
44' Κόρνερ για τους «πράσινους» από δεξιά, καταλογίζεται επιθετικό φάουλ στον Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
45'+2' Γκολ! 1-1 ο Ατρόμητος, με την εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Κούντε, το «πάγωμα» όλης της άμυνας, την λανθασμένη έξοδο του Μπρινιόλι και τον Έντερ να κάνει την προβολή, ισοφαρίζοντας από το... πουθενά. Εικόνα live 21977998/40101.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
Χωρίς να το... καταλάβει κανείς, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να δεχτεί ένα ακόμα «χαζό» γκολ και να γκρεμίσει ό,τι έχτισε στο πρώτο ημίχρονο, με την κακή λειτουργία της άμυνάς του και την γκάφα του Μπρινιόλι. Άργησε πολύ και δυσκολεύθηκε να ανοιξει την άμυνα καλά οργανωμένη του Ατρόμητου, ενώ θα χρειαστει να βρει κι άλλο γκολ άμεσα, για να μην παέι σε... θρίλερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
49' Φάουλ σε καλό σημείο για ατους γηπεδούχους, από τα δεξια. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
50' Γκολ! 2-1 ο Ατρόμητος, από το γέμισμα του Ασεβέδο από αριστερά και την κεφαλιά του Βέργου, που νικάει στον αέρα τον Γεντβάι κι ενώ ο Μπρινιόλι είναι εξουδετερωμένος και η άμυνα του Παναθηναϊκού πάλι... προβληματική. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
54' Φάουλ από αριστερά,ο Ντε Μποκ γυρίζει την μπάλα με το στήθος στον Τσιντώτα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
56' Μοναδική ευκαιρία για το 2-2 του Παναθηναϊκού, με τη βαθια μπαλια του Ρούμπεν για τον Μαντσίνι που σεντράρει από δεξιά, στο δεύτερο δοκαρι, αλλά την κεφαλιά του αμαρκάριστου Παλασιος περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
58' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
61' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον ΠΑΟ, λίγο έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
63' Νέα πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, από το γύρισμα του Χουάνκαρ μέσα από την περιοχή για τον Παλάσιος, με την προβολή του δεύτερου να καταλήγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
64' Γκολ! 3-1 ο Ατρόμητος, με τον Ρομπάιγ να φεύγει ταχύτατα στην κόντρα, από δεξιά, να βλέπει τον Μπρινιόλι... αναποφάσιστο για το εάν θα βγει από την εστία του και να «σκάβει» την μπάλα από πάνω του, σκοράροντας ένα πολύ ωραίο τέρμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Τα... δώρα Παναθηναϊκού και Μπρινιόλι συνεχίζονται και στην επανάληψη, με τον κυνικό Ατρόμητο να μην λέει... όχι, να τα εκμεταλλεύεται και να παίρνει σοβαρό προβάδισμα νίκης! Η ψυχολογία των φιλοξενούμενων είναι στο ναδίρ, εκείνη των γηπεδούχων στα ύψη και δύσκολα θα αλλάξει ουσιαστικά κατι... by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
68' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπαίνουν Αράο, Βαγιαννίδης και Σπόραρ, αντί Γεντβάι, Κώτσιρα και Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
74' Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπεν, για φάουλ στον Έντερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
76' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία των φιλοξενούμενων, με το γέμισμα του Μποερνάρ, την κεφαλιά του Αράο προς τα πίσω και την προβολή του Μαντσίνι πάνω στη γραμμή να μην καταλήγει στα δίχτυα του Τσιντώτα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
82' Κίτρινη στον Βιλένα για φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
83' Εκτέλεση φάουλ από τον Κούντε, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:16
Πρόβλημα με Χουάνκαρ. Δεν πάτησε καλά μετά το μαρκάρισμα του Ρομπάιγ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
Θα γίνει αλλαγή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
Πονάει πολύ ο Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
87' Αλλαγές για τον Ατρόμητο: Φριντζόνσον αντί Καμαρά και Γιουμπιτάνα αντί Ρομπάιγ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
87'Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Κλεϊνχέισλερ αντί Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
89' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μανσίνι πήρε την μπάλα απ' τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, έπιασε δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
90' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης βρέθηκε σε θέση βολής, εκτέλεσε με το αριστερό και ο Τσιντώτας έδιωξε με τα πόδια. by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
Γίνεται τσεκ για προηγούμενη φάση. Για πιθανό πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
Πάει να το δει ο Διαμαντόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
Φαίνεται ότι είναι πέναλτι, από χέρι του Ντε Μποκ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
90'+2' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
Ο Ιωαννίδης και πάλι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
90'+3'! ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, μειώνει σε 3-2! Ο Ιωαννίδης εκτέλεσε στην αριστερή γωνία του Τσιντώτα που έπεσε δεξιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Πολύ ψύχραιμη εκτέλεση από τον Έλληνα φορ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
90'+4' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ιμερέκοφ αντί Έντερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
Συμπληρώθηκαν τα πέντε λεπτά, θα κρατήσει λίγο παραπάνω ο Διαμαντόπουλος, λόγω του τσεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
Έχει λίγο χρόνο ακόμα ο Παναθηναϊκός, κρατάει ο Ατρόμητος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27

Τέλος στο ματς: Ατρόμητος-Παναθηναϊκός 3-2.

Οι "πράσινοι" άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό με πέναλτι του Ιωαννίδη, αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή, με τους Έντερ (45'+2'), Βέργο (50') και Ρομπάιγ (64'). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στο κόλπο στο 90'+3' με το νέο πέναλτι του Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής