Aστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:04
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» τον ΠΑΟΚ, στις 17:30, για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Κώστα Μιαούλη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Ο Αστέρας προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί του Πανσερραϊκού στο πρωτάθλημα και την ήττα με 2-0 από την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ξανά για το Κύπελλο. Οι Αρκάδες, είχαν την ευκαιρία με τη διακοπή να ξεκουραστούν και να δουλέψουν περισσότερο, ώστε να είναι πανέτοιμοι κόντρα στον ΠΑΟΚ, ψάχνοντας το θετικό αποτέλεσμα για να παραμείνουν στην 6η θέση της βαθμολογίας. Οι Αρκάδες βρίσκονται έστω και προσωρινά στην έκτη θέση και μέχρι στιγμής μετράνε 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 6 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την σπουδαία νίκη επί της Ελσίνκι με 4-2, για το Conference League. Κάπως έτσι, έκλεισε με ιδανικό τρόπο την εξαιρετική του πορεία, όπου τον βρήκε να τερματίζει πρώτος στον όμιλο με ρεκόρ πόντων (σσ. 16). Στο πρωτάθλημα, την περασμένη αγωνιστική είχε επικρατήσει με 3-0 της Λαμίας και βρέθηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμούς, στο -2 από τον πρώτο Παναθηναϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Για δεύτερη φορά στην ιστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων ο ΠΑΟΚ διατηρεί το αήττητο στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι. Μια νίκη και δύο ισοπαλίες είναι ο απολογισμός του, όπως και την προηγούμενη φορά που είχε μια νίκη στις 5 Απριλίου 2009 και δύο ισοπαλίες τις επόμενες σεζόν με 1-1 και 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Τα δύο από τα τρία τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων έχουν ολοκληρωθεί με 2-2, ήταν και τα δύο για την περσινή σεζόν, όπου υπήρξε ισοπαλία στην Τούμπα και ακολούθησε αυτή στην Αρκαδία. Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Το 2-1 είναι το αγαπημένο σκορ των δύο ομάδων, αφού έχει εμφανιστεί στα έξι από τα 20 παιχνίδια, με τρεις νίκες για τον Αστέρα Τρίπολης με αυτό το σκορ και ακόμη τρεις για τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα της Αρκαδίας, πάντως έχει επικρατήσει τέσσερις φορές με 1-0, ενώ ο ΠΑΟΚ έχει μια με αυτό το σκορ. Οι δύο από τις τρεις ισοπαλίες τους είναι με 1-1, ενώ το μοναδικό 0-0 σημειώθηκε στις 11 Σεπτεμβρίου 2010 και από τότε έχουν σημειωθεί γκολ σε όλες τις μεταξύ τους αναμετρήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
20 συναντήσεις 10 νίκες Αστέρα Τρίπολης 4 ισοπαλίες 6 νίκες ΠΑΟΚ Γκολ: 25-21 by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Αλάγκμπε, Μουνάφο - Καλτσάς, Ζουγλής, Μπαρτόλο - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Στον πάγκοι οι Γραμματικάκης, Πίτσου, Γκαρθία, Χουχούμης, Ντιαρά, Γκος, Σίτο, Βαλιέντε, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Βιεϊρίνια, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα - Σβαμπ, Οζντόεφ - Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Κωνσταντέλιας - Σαμάτα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Στον πάγκο οι Ζίκβοβιτς, Σάστρε, Εκόνγκ, Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Μεϊτέ, Μάρκος Αντόνιο, Τζίμας, Τόμας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Διαιτητής: Δημήτρης Μαλούτας Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος, Αθανάσιος Κόλλιας. Τέταρτος: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης AVAR: Γεώργιος Στεφανής by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Το παιχνίδι, φυσικά, υπενθυμίζουμε πως διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών μετά την απόφαση της κυβέρνησης λόγω των φαινομένων βίας στον αθλητισμό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
17:27
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
3' Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά και θέλει να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
5' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Μετά από κλέψιμο του Ζουγλή, έπαιξε κάθετα για τον Μιριτέλο, αυτός έδωσε στον Μπαρτόλο που έσπασε για τον Μουνάφο, ο οποίος έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Κοτάρσκι έδιωξε δύσκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Διπλή τεράστια φάση και δοκάρι! Πρώτα ο Καλτσάς πιάνει δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κοτάρσκι διώχνει και ο Αλάγκμπε παίρνει το ριμπάουντ και προ κενής εστίας σουτάρει στο οριζόντιο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
11' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Αστέρας και προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον ΠΑΟΚ με ένα γρήγορο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
13' Σουτ ο Σβαμπ, το οποίο δεν ήταν τόσο καλό, με τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
16' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
17:51
20' Σέντρα ο Μπάμπα, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
21' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
21' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κουλιεράκης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε σε νέο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Έδιωξε ο Παπαδόπουλος με τις γροθιές, ο Μπάμπα έκανε ένα συρτό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Καλός ο ρυθμός στα μισά του πρώτου μέρους, με τον Αστέρα να αγγίζει το προβάδισμα με τρεις φάσεις στα πρώτα έξι λεπτά, αλλά ο ΠΑΟΚ στη συνέχεια πήρε τα ηνία και έχει τον έλεγχο, με αποτέλεσμα να απειλήσει στο 21’ με την κεφαλιά του προωθημένου Κουλιεράκη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
24' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ταχύτατα στην κόντρα οι Αρκάδες, ο Ζουγλής βγαίνει απέναντι στον Κοτάρσκι αλλά κάνει αδύναμο πλασέ και ο Μουργκ διώχνει. Νωρίτερα, ο Καλτσάς φαίνεται να έχει ανατραπεί από τον Κετζιόρα εκτός περιοχής, αλλά ο διαιτητής έδειξε παίζετε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
27' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Μπαρτόλο να νιώθει ενόχληση στον οπίσθιο μηριαίο και τη θέση του να παίρνει ο Γκος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Σημαντική απώλεια αυτή του Μπαρτόλο για τον Μίλαν Ράσταβατς, μένει να δούμε αν είναι κάτι σοβαρό ή όχι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
30' Δυνατό σουτ ο Μουργκ, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
34' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Μετά από σουτ του Κωνσταντέλια, η μπάλα κοντράρει και ο Μουργκ επωφελείται και σκοράρει από κοντά. Σταμάτησαν όλοι οι παίκτες του Αστέρα νομίζοντας πως είναι εκτεθειμένος, τραγική αντίδραση της άμυνας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
Γίνεται έλεγχος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
36' Μετράει κανονικά το γκολ! Δεν ήταν οφσάιντ και αυτό φάνηκε από την πρώτη ματιά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
38' Σκόραρε ο Σαμάτα για το 2-0 αλλά ήταν οφσάιντ αυτή την φορά. Περιμένουμε βέβαια και να γίνει έλεγχος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ, ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
42' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Εκτέλεσε ο Ντεσπόντοφ, απομάκρυνε ο Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
44' Πέσιμο του Οζντόεφ μέσα στην περιοχή μετά από μονομαχία με τον Μουνάφο, ζητά πέναλτι αλλά ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Θα περιμένει και το VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Καμία παράβαση, συνεχίζεται το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
18:17
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
45+3' Κάρτα για θέατρο στον Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
Ημίχρονο! Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε μια τραγική αμυντική αντίδραση-ολιγωρία στην άμυνα του Αστέρα και προηγείται στο παιχνίδι χάρη στο γκολ του Μουργκ. Είχαν μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ στο ξεκίνημα οι Αρκάδες, δεν το κατάφεραν και το πλήρωσαν με αποτέλεσμα να κυνηγάνε στο σκορ. Εικόνα live 21977999/3190.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
47' Με τον ίδιο ρυθμό κυλάνε τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
48' Δυνατό σουτ ο Ντεσπόντοφ, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
51' Ο Παπαδόπουλος νιώθει μια ενόχληση μας ενημερώνει η Nova, συνεχίζει και βλέπουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
52' Ο Κουλιεράκης πήγε με τον αγκώνα στον Μιριτέλο, σε εναέρια μονομαχία. Ζήτησαν κάρτα οι Αρκάδες, θα μπορούσε να δοθεί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
54' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
57' Έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ και ψάχνει να βρει ακόμη ένα γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
58' Κίτρινη ο Αλάγκμπε για φάουλ στον Κωνσταντέλια. Πάντως φάνηκε και στο replay να μην βρίσκει τον παίκτη του ΠΑΟΚ, αλλά μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
59' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Μετά από λάθος του Καρμόνα στον άξονα, ο Σαμάτα γίνεται κάτοχος της μπάλας και βγάζει γλυκιά σέντρα στον Ντεσπόντοφ, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση και ενώ ο Άλβαρες έχει χάσει τη φάση, εκτελεί τον Παπαδόπουλο για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
62' Κεφαλιά ο Μιριτέλο, η μπάλα πάνω από την εστία του Κοτάρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
62' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
63' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
63' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άλβαρες, ο Κοτάρσκι κάνει τραγικό λάθος και χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του, με τον προωθημένο Τζουκάνοβιτς να σκοράρει και να μειώνει σε 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
66' Σκόραρε ο Σαμάτα, αλλά σηκώθηκε η σημαία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Μετά από γύρισμα του Καλτσά και κακή απομάκρυνση των παικτών του ΠΑΟΚ, η μπάλα στρώνεται στον Άλβαρες ο οποίος πιάνει οβίδα στην κίνηση με το δεξί, κακό του πόδι, που περνά λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
69' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Τραγικό γύρισμα του Άλβαρες προς τα πίσω, ο Σαμάτα πάει να τσιμπήσει, διώχνει προσωρινά ο Παπαδόπουλος, αλλά ο Μουργκ επωφελείται και επί της ουσίας σε κενή εστία κάνει το 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Το ένα λάθος μετά το άλλο στην άμυνα του Αστέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
71' Φάουλ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
72' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Η μπάλα περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
73' Σάστρε και Μεϊτέ μέσα για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Ντεσπόντοφ και ο Βιεϊρίνια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
74' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
75' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
19:11
77' Μάντζης, Σίτο, Βαλιέντε μέσα, έξω οι Μουνάφο, Ζουγλής και Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
80' Σέντρα του Καρμόνα, μπλοκάρει ο Κοτάρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
81' Σέντρα του Αλάγκμπε, μπλόκαρε και κέρδισε φάουλ ο Κοτάρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
81' Στη θέση του Κωνσταντέλια ο Μπράντον Τόμας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
83' Άτσαλο σουτ εκτός περιοχής του Σάστρε, μακριά από την εστία η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
85' Ο Ντεσπόντοφ πάτησε περιοχή από δεξιά αλλά το γύρισμα που έκανε με το εξωτερικό ήταν εύκολο για τον Παπαδόπουλο, που μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
86' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Έχει αρκετή ώρα να απειλήσει ο Αστέρας, με το 90λεπτο να πλησιάζει προς την ολοκλήρωσή του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
88' Κόρνερ για τον Αστέρα, πέρασε άουτ η μπάλα από την κεφαλιά του Μάντζη που δεν απείλησε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Βγαίνει ο Σαμάτα, στη θέση του ο νεαρός Στέφανος Τζίμας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
1-4, γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Ντεσπόντοφ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Ο Καστάνιο έκανε κακή πάσα στον Παπαδόπουλο, ενώ αυτός έδιωξε λανθασμένα πάνω στον Μεϊτέ, ο οποίος βρήκε τον Τζίμα. Ο νεαρός που μόλις πάτησε στο γήπεδο έδωσε ασίστ, με τον Ντεσπόντοφ να πλασάρει προ κενής εστίας για το τέταρτο γκολ του «δικεφάλου του βορρά». by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Έχουμε μπει πλέον στις καθυστερήσεις, που θα είναι 3 λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
Τέλος στο ματς, ο ΠΑΟΚ με δύο γκολ από Μουργκ και ισάριθμα από τον Ντεσπόντοφ πετυχαίνει την πέμπτη συνεχόμενη νίκη του στη Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Προσωρινά στην κορυφή οι Θεσσαλονικείς, που περιμένουν πλέον απώλειες των υπολοίπων για να εδραιωθούν εκεί. Από την άλλη, ο Αστέρας μένει στους 17 βαθμούς και κινδυνεύει να χάσει την 6η θέση. by Αναστασία Βοσνάκη