Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:37
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και τον ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό, στη ρεβάνς των δύο ομάδων για τη φάση «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Λουκάς Χατζής
16:39
Στο πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα, στις 7 Δεκεμβρίου, ο «δικέφαλος του βορρά» είχε επικρατήσει με σκορ 1-0, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σβαμπ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
16:39
by Λουκάς Χατζής
16:41
Ο Βόλος προέρχεται από τρεις σερί ήττες στο πρωτάθλημα, μετρώντας μόλις μία νίκη (επί της Λαμίας) στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. by Λουκάς Χατζής
16:41
Οι Θεσσαλονικείς από την άλλη, είδαν το νικηφόρο σερί εννέα αγώνων να σπάει τη χειρότερη στιγμή, καθώς ηττήθηκαν 2-1 από τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» και υποχώρησαν στην 3η θέση της βαθμολογίας. by Λουκάς Χατζής
16:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, εκεί όπου οι Άνχελ Λόπεθ και Ραζβάν Λουτσέσκου, προχώρησαν σε αλλαγές. by Λουκάς Χατζής
16:43
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόβατς, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Κίτσος, Γκλάβτσιτς, Τρουιγέ, Ντέλετιτς, Καραγιάννης, Μπερτόλιο, Γκαρσία. ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Μάρκος Αντόνιο, Μπράντον. by Λουκάς Χατζής
16:44
Στον πάγκο των δύο ομάδων βρίσκονται οι εξής: Βόλος: Παπαδόπουλος, Ράτσιτς, Λούνα, Μπαριέντος, Κόμπα, Μεταξάς, Μωραΐτης. ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Μουργκ, Αντρίγια, Τάισον, Τζίμας. by Λουκάς Χατζής
16:44
Ο Μάρκος Αντόνιο παίρνει για πρώτη φορά φανέλα βασικού στον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
16:45
Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής θα αντιμετωπίσει στην προημιτελική φάση τον Αστέρα Τρίπολης ή τον Πανσερραϊκό. by Λουκάς Χατζής
16:45
Διαιτητής: Μαλούτας Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Κούλα 4ος: Τσιάρας VAR: Βεργέτης, Μωϋσιάδης by Λουκάς Χατζής
16:45
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε την σέντρα του αγώνα. Η τηλεοπτική μετάδοση του ματς γίνεται από το Cosmote Sport 3. by Λουκάς Χατζής
16:48
16:49
Σε επίπεδο πρωταθλήματος φέτος, ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει 3-0 του Βόλου στην Τούμπα για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
16:57
Ολοκληρώθηκε και το παιχνίδι του Πανσερραϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης, με την ομάδα των Σερρών να παίρνει την πρόκριση στα προημιτελικά, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει είτε τον ΠΑΟΚ, είτε τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
16:59
Οι δύο ομάδες έκαναν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
17:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Λουκάς Χατζής
17:03
2' Βαθιά μπαλιά του Ράφα Σοάρες στην πλάτη της άμυνας, δεν προλαβαίνει ο Κωνσταντέλιας. by Λουκάς Χατζής
17:04
3' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με τον Μπράντον Τόμας να παίρνει την κάθετη του Κωνσταντέλια και από πλάγια αριστερά θέση να πλασάρει αδύναμα. Καμία ανησυχία για τον Κόβατς. by Λουκάς Χατζής
17:07
6' Σκληρό φάουλ πάνω στον Ντεσπότοφ στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
17:08
8' Φάουλ του Ντεσπότοφ σε ένα καλό σημείο για τον Βόλο για ένα γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
17:09
Απομάκρυνε τη σέντρα η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:10
10' Ο ΠΑΟΚ δημιούργησε τη δεύτερη ευκαιρία του στο ματς, όταν μετά από κατάσταση αντεπίθεσης, η μπάλα έφτασε στα αριστερά στον Ράφα Σοάρες, το σουτ του οποίου έφυγε πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
17:11
11' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Μιχαηλίδη να βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα στον αστράγαλο. by Λουκάς Χατζής
17:12
Ο αμυντικός του ΠΑΟΚ προσγειώθηκε άτσαλα στο χορτάρι, με τον αστράγαλό του να γυρίζει λιγάκι. by Λουκάς Χατζής
17:12
Ευτυχώς σηκώθηκε και πατάει καλά το πόδι του. Δείχνει πως μπορεί να συνεχίσει. by Λουκάς Χατζής
17:15
15' Πολλές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου. Εκεί αναλώνεται το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα μέχρι στιγμής. by Λουκάς Χατζής
17:16
15' Ο ΠΑΟΚ χάνει την μπάλα στην επίθεσή του κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ by Λουκάς Χατζής
17:17
16' Σε αυτό το πρώτο διάστημα του αγώνα, οι Θεσσαλονικείς δείχνουν μεγαλύτερη διάθεση να παίξουν από τα αριστερά με τους Ράφα Σοάρες και Κωνσταντέλια. by Λουκάς Χατζής
17:17
17' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 0-1! Όπως γράφαμε λίγο νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ αναπτύχθηκε από τα αριστερά, ο Κωνσταντέλιας κουβάλησε την μπάλα για αρκετά μέτρα, σύγκλινε προς τα δεξιά της μεγάλης περιοχής και με ένα πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο απέναντι «παραθυράκι» του Κόβατς! Εκπληκτικό γκολ από τον πιτσιρικά! by Λουκάς Χατζής
17:19
Πλέον ο «δικέφαλος του βορρά» προηγείται με 2-0 στα συνολικά γκολ. by Λουκάς Χατζής
17:21
20' Οφσάιντ ο Ντέλετιτς. by Λουκάς Χατζής
17:21
21' Λάθος τώρα από τον ΠΑΟΚ μετά από σχετική πίεση του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
17:23
22' Πολλά σκληρά μαρκαρίσματα στο παιχνίδι, στο όριο του φάουλ. by Λουκάς Χατζής
17:24
23' Πολύ κακή σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ. by Λουκάς Χατζής
17:25
25' Φάουλ για τον Βόλο, ευκαιρία για ένα γέμισμα στην περιοχή του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:26
Επιθετικό φάουλ πάνω στον Σάστρε στη διεκδίκηση της κεφαλιάς με τον Σιέλη. by Λουκάς Χατζής
17:26
17:28
28' Ο διαιτητής χρεώνει με φάουλ τον Τόμας, με τον επιθετικό του ΠΑΟΚ να διαμαρτύρεται καθώς θεωρεί πως έγινε σε εκείνον φάουλ. by Λουκάς Χατζής
17:29
28' Γυριστή κεφαλιά του Μπερτόλιο, ο Ζίβκοβιτς πρόλαβε και βγήκε προ του Γκαρσία. by Λουκάς Χατζής
17:30
29' Ωραία συνεργασία Ράφα Σοάρες με τον Τόμας, με τον δεύτερο να πιάνει ένα δυνατό σουτ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ. by Λουκάς Χατζής
17:31
Το πανέμορφο τέρμα του Κωνσταντέλια για το 1-0 του ΠΑΟΚ: by Λουκάς Χατζής
17:32
31' Εξαιρετική άμυνα του Ασλανίδη πάνω στον Κωνσταντέλια. by Λουκάς Χατζής
17:33
32' Ο Κεντζιόρα απομάκρυνε τη σέντρα του Ντέλετιτς. by Λουκάς Χατζής
17:33
Ακόμα ένα διώξιμο της άμυνας του ΠΑΟΚ, σε νέα σέντρα του Βόλου από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
17:36
35' Φάουλ του Ράφα Σοάρες στον Τρουιγέ. by Λουκάς Χατζής
17:39
39' Ο Τόμας κράτησε πολύ την μπάλα και κόπηκε από τους αμυντικούς του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
17:39
17:40
40' Ξανά από τα αριστερά ο ΠΑΟΚ, με τη σέντρα του Ράφα Σοάρες να απομακρύνεται από τους αμυντικούς. by Λουκάς Χατζής
17:43
42' Ο Ασλανίδης κόβει ωραία τον Κωνσταντέλια, βγάζοντας την μπάλα από την περιοχή του Βόλου με περίσσια ψυχραιμία. by Λουκάς Χατζής
17:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
17:47
45+1' Φάουλ για τον Βόλο, γεμίζει με κόσμο η περιοχή του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:47
Η μπάλα πέρασε από όλους, με τον Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
17:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0, χάρη στο αριστουργηματικό τέρμα του Κωνσταντέλια στο 17ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
18:08
48' Ο Βόλος προσπαθεί να πιέσει ψηλά τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
18:11
50' Ο Κωνσταντέλιας άνοιξε το κοντρόλ στην περιοχή του Βόλου, με τον Κίτσο να κόβει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
18:12
52' Σέντρα του Σοάρες από τα δεξιά, η μπάλα καταλήγει κόρνερ από παρέμβαση του Καλογερόπουλου. Φωνές των φιλοξενούμενων για χέρι. by Λουκάς Χατζής
18:13
Μικρή διακοπή με τη φάση να ελέγχεται στο VAR. by Λουκάς Χατζής
18:14
Δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα και με τον έλεγχο του VARίστα, Βεργέτη. Πάντως, η μπάλα βρήκε καθαρά στο χέρι του παίκτη του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
18:14
Κόρνερ λοιπόν για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
18:14
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
18:15
54' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ που σταμάτησε αντικανονικά τον Μπερτόλιο για να σταματήσει τον αιφνιδιασμό του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
18:17
56' Ο Βόλος έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου, ο Μπερτόλιο έγινε αποδέκτης της μπάλας, η πάσα του όμως για τον Μωραΐτη ήταν δυνατή με τον Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει εύκολα. by Λουκάς Χατζής
18:21
60' Χωρίς φάση στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:23
62' Σέντρα του Ράφα Σοάρες από τα αριστερά, απομάκρυνε η άμυνα του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
18:24
63' Αλλαγές για τον Βόλο. Μέσα οι Ράσιτς και Κόμπα, έξω οι Σιέλης και Ντέλετιτς. Ντεμπούτο για τον πρώτου που ανακοινώθηκε προχθές από την ομάδα της Μαγνησίας. by Λουκάς Χατζής
18:24
64' Ο Κόμπα κέρδισε το φάουλ από τον Σοάρες με το που μπήκε στο ματς. Στημένη φάση σε καλό σημείο για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
18:25
Κακή έξοδος του Ζίβκοβιτς, ο οποίος δύσκολα με γροθιές έβγαλε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:26
Μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
18:27
66' Σε θέση οφσάιντ ο Τσιγγάρας από την πάσα του Τόμας. Άργησε πολύ να σηκώσει το σημαιάκι ο βοηθός. by Λουκάς Χατζής
18:27
67' Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κόμπα να απειλεί από κοντά και τον Ζίβκοβιτς να παραχωρεί κόρνερ με τα πόδια. by Λουκάς Χατζής
18:28
67' Νέο κόρνερ για τον Βόλο, καθώς μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στον Καραγιάννη, το σουτ του οποίου κόντραρε και κατέληξε εκτός. by Λουκάς Χατζής
18:28
Κακή εκτέλεση, έδιωξε ο Κωνσταντέλιας στο πρώτο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
18:29
68' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ τώρα. by Λουκάς Χατζής
18:29
Το πέναλτι που ζήτησε ο ΠΑΟΚ: by Λουκάς Χατζής
18:29
Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
18:30
69' Στο έδαφος ο Ντεσπόντοφ μέσα στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Καλογερόπουλου, δεν υπάρχει κάτι λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
18:31
Εξετάστηκε η φάση από το VAR, δεν υπάρχει κάτι. by Λουκάς Χατζής
18:32
70' Εκτός οι Αντόνιο, Τσιγγάρας και Ντεσπόντοφ, μέσα οι Τάισον, Μεϊτέ, Ζίβκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
18:32
70' Εκτός ο Γκλάβιτς, μέσα ο Λούνα για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
18:33
73' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 0-2! Ο Σάστρε πάτησε την τελική γραμμή από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα, ο Κωνσταντέλιας έκανε το σουρτ αλλά αυτό κόντραρε, με τον Σβαμπ να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Λουκάς Χατζής
18:39
79' Ο Τζίμας στη θέση του Μπράντον Τόμας. by Λουκάς Χατζής
18:42
81' Εκτός και ο Κωνσταντέλιας, στη θέση του περνάει ο Μουργκ. Στον αγωνιστικό χώρο ο Μπαριέντος για τον Βόλο, αντί του Τρουιγέ. by Λουκάς Χατζής
18:44
83' Αδύναμο σουτ του Μιχαηλίδη, ο οποίος μετά την προσπάθειά του έπεσε στο έδαφος με τραυματισμό. by Λουκάς Χατζής
18:47
86' Ο Βόλος έχει ανεβεί πολύ ψηλά. by Λουκάς Χατζής
18:49
88' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
18:50
Δεν βγήκε κάτι. by Λουκάς Χατζής
18:51
18:51
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:53
90+2' Ο Κόβατς σταματά εξ επαφής τον Σβαμπ. by Λουκάς Χατζής
18:54
90+3' Μακρινό σουτ του Μωραΐτη, μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβτς. by Λουκάς Χατζής
18:54
Τέλος αγώνα, ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-0 του Βόλου και παίρνει την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου. by Λουκάς Χατζής