Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

20:50
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πρώτο ματς για την φάση των «16» στο φετινό Κύπελλο Ελλάδας Betsson. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
Και εδώ το βασικό σχήμα των Πειραιωτών. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
Τώρα βγαίνουν για προθέρμανση οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού... by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
Το ίδιο γίνεται και με εκείνους του Παναθηναϊκού, ακολούθως. by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
Σε ό,τι αφορά στους απόντες, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Παλάσιος, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον, αλλά και στον ανέτοιμο Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
Από την άλλη πλευρά, για τον Ολυμπιακό δεν είναι διαθέσιμοι ο Ελ Αραμπί που δεν υπολογίζεται, αλλά και ο διεθνής Ελ Κααμπί. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Σπόραρ, Μαντσίνι, Φικάι, Βιλένα, Κυριόπουλος και Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
Ενώ στον πάγκο των «ερυθρόλευκων» θα βρίσκονται οι Παπαδούδης, Καμαρά, Φορτούνης, Ιμπόρα, Μαρτινς, Κίνι, Γιόβετιτς, Μπιανκόν και Ποντένσε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Οι εκπρόσωποι του Ολυμπιακού θα παρακολουθήσουν το παιχνίδι από την κερκίδα των επίσημων της Λεωφόρου, όπου και μεταφέρθηκαν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
Ο Γιούρι Λοντίγκιν μίλησε στο επίσημο Match Programme τόσο για το σημερινό ντέρμπι «αιωνίων», όσο και την παραμονή του στον Παναθηναϊκό, αλλά και την... μάχη για την κατάκτηση του τίτλου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Γιούλιεν Βάινμπεργκερ από την Αυστρία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Mάνουελ Σούτενγκρουμπερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
Ο νεαρός Κυριόπουλος είναι για πρώτη φορά στην αποστολή του Παναθηναϊκού... Εικόνα live 21978402/26109.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
Σε ρόλο αριστερού εξτρέμ και όχι μπακ, θα δούμε τον Ρίτσαρντς σήμερα! Εικόνα live 21978402/58008.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
Να θυμήσουμε επίσης ότι, οπαδοί του Ολυμπιακού… ξεπροβόδισαν την αποστολή των «ερυθρόλευκων» κατά την αναχώρηση για τη Λεωφόρο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
Από κοντά θα παρακολουθήσει το παιχνίδι και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος. Εικόνα live 21978402/94458.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
Με τον Φατίχ Τερίμ να κάνει την διαφορά, φορώντας ένα... κασκόλ του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Αυτά από εμάς, σας αφήνουμε προς το παρόν στα... χέρια του Γιάννη Πολιά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Γιάννης Πολιάς
21:28
Καλησπέρα σας! Λίγο έμεινε για τη σέντρα στο μεγάλο ντέρμπι της Λεωφόρο. Υπενθυμίζεται πως η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Στον σχολιασμό του αγώνα θα είναι μαζί μας τόσο ο Σπύρος Σιαμπλής, όσο και ο Γιώργος Τσανάκας. by Γιάννης Πολιάς
21:34
4' Ωραία η μπαλιά του Ρίτσαρντς από τα αριστερά, όμως η φάση τελείωσε με επιθετικό φάουλ του Ναβάρο. by Γιάννης Πολιάς
21:38
8' Ωραίο κόψιμο Ρούμπεν σε μπαλιά που πήγε να βγει από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:40
9' Ριψοκίνδυνη και συνάμα εντυπωσιακή η προσποίηση του Πασχαλάκη την ώρα που τον πλησίασε επικίνδυνα αντίπαλος! by Γιάννης Πολιάς
21:40
10' Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για φάουλ, η πρώτη στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Ο Παναθηναϊκός κυκλοφορεί με υπομονή την μπάλα και ψάχνει να βρει διαδρόμους απέναντι σε μια καλά οργανωμένη άμυνα. Αναπτύσσεται βεβαια λίγο... μονόπαντα, από τα δεξιά, σε αυτά τα πρώτα δέκα λεπτά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
12' Ο Ορτέγκα σταμάτησε την κάθετη του Ιωαννίδη, που επιχείρησε να βγάλει τετ α τετ τον Αϊτόρ. by Γιάννης Πολιάς
21:44
14' Πρόλαβε τον Ναβάρο ο Λοντίγκιν, πολλά μέτρα έξω από την περιοχή του. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Νωρίτερα ο Τζούριτσιτς βγήκε με αξιώσεις στην αντεπίθεση αλλά έκανε λάθος γύρισμα. by Γιάννης Πολιάς
21:46
16' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Τακτικά ο Ολυμπιακός δεν έχει πρόβλημα, με την ομάδα του Καρβαλιάλ να είναι καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο και να μην απειλείται. Παρόλα αυτά, δείχνει προσωρινά να μην έχει καλή δημιουργία, περιμένοντας κυρίως ορισμένες ενέργειες και εμπνεύσεις από τους πλαϊνούς του (μπακ και εξτρέμ). Το φρεσκάρισμα του Πορτογάλου δείχνει να πιάνει τόπο, αφού οι Πειραιώτες βγάζουν ενέργεια μέσα στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Κατευθείαν στην αγκαλιά του Πασχαλάκη η μπάλα μετά την εκτέλεση του Αϊτόρ. by Γιάννης Πολιάς
21:49
19' Πολύ άστοχο το σουτ του Μπερνάρ από το ύψος της περιοχής μετά από μπαλιά Μλαντένοβιτς από τα αριστερά και απομάκρυνση των αμυντικών. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Σε κάθε περίπτωση, η πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
21:49
by Γιάννης Πολιάς
21:51
Συμπληρώσαμε ένα 20λεπτο στη Λεωφόρο, πάντα στο 0-0, με τον Παναθηναϊκό να έχει εξισορροπήσει την κατάσταση μετά το καλύτερο ξεκίνημα του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
21:53
23' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από συνεχιζόμενες κακές απομακρύνσεις των αμυντικών του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Η φάση ξεκίνησε από προσπάθεια του Μπερνάρ. by Γιάννης Πολιάς
21:54
24' Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση, ολοκληρώθηκε με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Στο 51% για τους Πειραιώτες η κατοχή της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
21:55
25' Εύκολα μπλόκαρε το σουτ του Μασούρα μετά από κλέψιμο του Ρίτσαρντς ο Λοντίγκιν. Πρώτη καλή στιγμή και για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
21:56
26' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Ο Παναθηναϊκός δείχνει ξεκάθαρα μεγαλύτερη διάθεση να δημιουργήσει, έστω και αν του λείπει μια ποιοτική ενέργεια στο τρίτο κομμάτι του γηπέδου. Έχει βάλει στο παιχνίδι και τον Μλαντένοβιτς, πλέον, όμως ο αντίπαλος αμύνεται σε πολύ χαμηλά μέτρα και αυτό τον δυσκολεύει αρκετά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
29' Αστραπιαία αντεπίθεση Ολυμπιακού από τα δεξιά, με τον Μασούρα να γεμίζει και τον Κώτσιρα να διώχνει σωτήρια σε πλάγιο! by Γιάννης Πολιάς
22:00
22:01
Τα δύο «φτερά» που λέγαμε και νωρίτερα, ο Μασούρας και ο Ρίτσαρντς, έχουν ενεργοποιηθεί και ο Ολυμπιακός συχνά-πυκνά προσπαθεί να γίνει επικίνδυνος. Περιμένει περισσότερα από Αλεξανδρόπουλο-Καρβάλιο ο Καρβαλιάλ, αφού παρότι είναι καλοί τακτικά, δημιουργικά δεν έχουν βοηθήσει καθόλου. Παίρνει μέτρα και ανεβάζει την ένταση σιγά-σιγά ο Ολυμπιακός… by Γιώργος Τσανάκας
22:02
32' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από προσπάθεια Μασούρα από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:03
Έδιωξαν οι γηπεδούχοι και επιχείρησαν να βγουν στην αντεπίθεση αλλά άργησαν. by Γιάννης Πολιάς
22:05
34' Πρόβλημα με Τζούριτσιτς για τον Παναθηναϊκό, φέρεται να ζήτησε αλλαγή! by Γιάννης Πολιάς
22:05
Ετοιμάζεται ο Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
22:07
Με δέκα ο Παναθηναϊκός μέχρι να είναι έτοιμος ο Αργεντινός. by Γιάννης Πολιάς
22:08
38' Μαντσίνι αντί Τζούριτσιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός έδειξε να πονάει στον αριστερό τετρακέφαλο. by Γιάννης Πολιάς
22:09
39' Μακρινό σουτ του Αϊτόρ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους, πάντοτε στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
22:11
22:12
42' Συρτό σουτ Ιωαννίδη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε χωρίς να δυσκολευτεί ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
22:14
44' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
22:15
45' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟ! Εκτελέστηκε το κόρνερ, μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα ο Έλληνας μέσος έπιασε ένα ωραίο γυριστό από τα δεξιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! Δεν πανηγύρισε ενάντια στην πρώην ομάδα του ο νεαρός χαφ. by Γιάννης Πολιάς
22:16
Προβάδισμα για τους Πειραιώτες λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
22:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 0-1 με το γκολ του Αλεξανδρόπουλου στο 45'. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
22:24
Ο Ολυμπιακός στο πρώτο 20λεπτο είχε ξεκάθαρη στόχευση να μπλοκάρει το κάθετο παιχνίδι του Παναθηναϊκού, κάτι που κατάφερε, αφού οι παίκτες του ήταν συνεπείς στο τακτικό κομμάτι. Όσο περνούσε η ώρα, οι «ερυθρόλευκοι» παίζοντας αρκετά από τα πλάγια (με τα μπακ και τα εξτρέμ) άρχισε να ανεβαίνει και να παίρνει μερικά μέτρα στο γήπεδο, απειλώντας, ενώ ανασταλτικά δεν αντιμετώπισε πρόβλημα. Βρήκε δε, τη στιγμή του στην τελευταία επί της ουσίας φάσης και πήρε σημαντικό προβάδισμα, εκμεταλλευόμενος ένα λάθος του αντιπάλου. Κάτι που στα τελευταία ματς συνέβαινε εναντίον του… by Γιώργος Τσανάκας
22:28
22:31
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:31
Κομβικό το σημείο που δέχτηκε το γκολ ο Παναθηναϊκός, ο οποίος ειδικά μετά το 20λεπτο δεν έχει καταφέρει να βρει καθόλου ρυθμό, ούτε να κρατήσει την μπάλα. Του λείπουν μια καλή πάσα από τον άξονα που θα «ξεκλειδώσει» την αντίπαλη άμυνα, ή, έστω, μια ατομική ενέργεια για να δημιουργήσει κάποιο ρήγμα. Θέλει σίγουρα κάποια φρέσκια ιδέα, για να γίνει απειλητικός και, ενδεχομένως, αλλαγές... by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
Με δύο επιθετικούς τώρα ο Παναθηναϊκό, που μπήκε πολύ δυναμικά. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Από την άλλη, ο Καρβαλιάλ έχει διατηρήσει ίδια και απαράλλαχτη την ενδεκάδα του. by Γιάννης Πολιάς
22:39
51' Οι "πράσινοι" έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο δεύτερο μέρος, ψάχνουν τη γρήγορη ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
22:41
53' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
22:41
Ωραία προσπάθεια του Βέρμπιτς, ελίχθηκε και σούταρε με το δεξί αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:43
Ας δούμε πώς θα ανταποκριθεί πλέον ο Ολυμπιακός στο 4-4-2 του Παναθηναϊκού. Δεδομένα και εφόσον δεν δεχτεί μεγάλη πίεση και κρατάει το σκορ όσο περνάει η ώρα, θα μπορέσει να βρει περισσότερους χώρους στο γήπεδο και ενδεχόμενη είσοδος των Φορτούνη, Ποντένσε μπορούν να προσφέρουν μπόλικες λύσεις δημιουργικά. Ίσως και ένα ακόμη γκολ… by Γιώργος Τσανάκας
22:43
Ο Φατίχ Τερίμ αποφασίζει να παίξει με δύο σέντερ φορ από... νωρίς, όπως και στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, σε μια κίνηση με ρίσκο βέβαια ελέω και του αντιπάλου. Στα αξιοσημείωτα και η αλλαγή, ουσιαστικά, όλης της επίθεσης του Παναθηναϊκού, με εξαίρεση τον Ιωαννίδη, ενώ στα πρώτα αυτά δέκα λεπτά είναι σίγουρα πιο κινητικός και ψάχνει άμεσα την ισοφάριση. by Σπύρος Σιαμπλής
22:44
56' Ποντένσε αντί Ρίτσαρντς. by Γιάννης Πολιάς
22:44
Πρώτη αλλαγή για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:45
57' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από κεφαλιά του Βέρμπιτς που κόντραρε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Πολύ δραστήριος ο Σλοβένος. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Συμπληρώνουμε μία ώρα αγώνα, με τον Τερίμ να ετοιμάζεται να ρίξει στο ματς και τον Βαγιαννίδη. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Μπαίνει στη θέση του Ρούμπεν. by Γιάννης Πολιάς
22:49
Και οι Καμαρά, Κίνι αντί των Αλεξανδρόπουλου, Ορτέγκα για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
22:50
63' Φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:51
Άουτ για τον Ολυμπιακό η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:53
65' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από κακή απομάκρυνση του Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
22:53
65' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΙΔΗ! Ωραία κεφαλιά του Έλληνα φορ μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μαντσίνι για την ισοφάριση! Βρήκε την μπάλα ο Πασχαλάκης αλλά δεν κατάφερε να αποσοβήσει τον κίνδυνο. by Γιάννης Πολιάς
22:55
Νέα δεδομένα στο ντέρμπι της Λεωφόρου, με το "τριφύλλι" να βρίσκει την ισοφάριση που έψαχνε. by Γιάννης Πολιάς
22:56
Οι γηπεδούχοι έχουν πλέον και την ψυχολογία μαζί τους, με τους "ερυθρόλευκους" από την άλλη να καλούνται να βγάλουν αντίδραση. by Γιάννης Πολιάς
22:57
Αυτό ήταν το 16ο φετινό γκολ του "καυτού" Ιωαννίδη, που σήμερα έχει και τα γενέθλιά του! by Γιάννης Πολιάς
22:58
22:58
Ο Ολυμπιακός οπισθοχώρησε και δέχτηκε γκολ από κόρνερ για δεύτερο στη σειρά ματς. Καλείται να πάρει ξανά μέτρα στο γήπεδο, αλλά και να υπάρξει φρεσκάρισμα στην ενδεκάδα για μεγαλύτερη ενέργεια. Το γεγονός πάντως πως παρέκλινε από το αρχικό του πλάνο, με τις αλλαγές που έκανε ο Καρβαλιάλ, έκανε τους «ερυθρόλευκους» να χάσουν σε τρεξίματα, ίσως και τους ρόλους τους οι παίκτες μέσα στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
70' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό, κοντά στην περιοχή, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:59
Απομακρύνθηκε η μπάλα από την εκτέλεση του Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:00
Ο Παναθηναϊκός πληρώνει τον αντίπαλό του με το... ίδιο νόμισμα, από στατική φάση και τώρα καλείται να διαχεριστεί το μομέντουμ, χτίζοντας πάνω σε αυτό και προσπαθώντας με περισσότερο καθαρό μυαλό να βρει κάποια καλή στιγμή με τον δραστήριο Βέρμπιτς. Ενώ και ο Κώτσιρας δείχνει να ανταποκρίνεται σε ρόλο... αμυντικού χαφ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
72' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για φάουλ στον Ντόη. by Γιάννης Πολιάς
23:01
Ετοιμάζει Φορτούνη και Γιόβετιτς ο Καρβαλιάλ. by Γιάννης Πολιάς
23:01
73' Γιόβετιτς αντί Μασούρα και Φορτούνης αντί Ναβάρο. by Γιάννης Πολιάς
23:02
Έκλεισε τις αλλαγές του ο Πορτογάλος. by Γιάννης Πολιάς
23:03
75' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
23:03
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, στημένη μπάλα για τον Ολυμπιακό τώρα, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:04
76' Τραγικά άστοχο το σουτ του Γιόβετιτς, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:07
79' Γρήγορη αντεπίθεση αλλά χωρίς αποτέλεσμα για τον Παναθηναϊκό, άουτ η μπάλα μετά από παρέμβαση του Καρβάλιο. by Γιάννης Πολιάς
23:08
23:08
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ντέρμπι, πάντα στο 1-1. by Γιάννης Πολιάς
23:10
82' Επικίνδυνο γύρισμα Έσε από τα δεξιά, καμία ερυθρόλευκη φανέλα εκεί που πήγε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:10
Στην κόψη του ξυραφιού το ματς. Ο Παναθηναϊκός δείχνει να βγάζει μεγαλύτερη ταχύτητα στο transition, αλλά ο Ολυμπιακός μετά την είσοδο των Φορτούνη, Γιόβετιτς έχει μεγάλη ποιότητα που μπορεί να κάνει τη μισή φάση γκολ. Θα… πόνταρα πως το 1-1 δεν θα μείνει ως το τέλος! by Γιώργος Τσανάκας
23:13
85' Κίνι και Ποντένσε σταμάτησαν την επιθετική ενέργεια του Παναθηναϊκού από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
23:14
85' Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια Φορτούνη, όμως το σουτ του σταμάτησε στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
23:15
87' Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο. by Γιάννης Πολιάς
23:16
88' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
23:16
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του ντέρμπι, να δούμε αν μας επιφυλάσσει κάποια έκπληξη το φινάλε στη Λεωφόρο. by Γιάννης Πολιάς
23:17
89' Στα σώματα των αμυντικών το σουτ του Ποντένσε μετά το γύρισμα του Φορτούνη. by Γιάννης Πολιάς
23:18
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
23:19
90+1' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Το σουτ του Μαντσίνι κόντραρε σε αμυντικό και η μπάλα στρώθηκε στον Ιωαννίδη, που από πολύ κοντινή απόσταση και χωρίς αμυντικό να τον μαρκάρει έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ! by Γιάννης Πολιάς
23:20
Παραλίγο να έχουμε την ολική ανατροπή, δύο λεπτά ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
23:21
90+3' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους "πράσινους"! Ο Βέρμπιτς πλάσαρε από τα αριστερά αλλά ο Πασχαλάκης απέκρουσε, με τον Μλαντένοβιτς να γεμίζει και τον Ντόη να καθαρίζει με το κεφάλι, προτού μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
23:22
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Βέρμπιτς για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:23
Τέλος, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 1-1! by Γιάννης Πολιάς
23:24
Ορθάνοιχτοι λογαριασμοί ανάμεσα στους δύο "αιώνιους", με τον Ιωαννίδη να ισοφαρίζει στο 65' το γκολ του Αλεξανδρόπουλου στο 45'. Στις 17 Ιανουαρίου, στο Καραϊσκάκη η ρεβάνς. by Γιάννης Πολιάς