Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον ΠΑΟΚ, για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Για τις 20:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στο δημοτικό στάδιο Περιστερίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Στα τρία πρώτα παιχνίδια της ημέρας, η ΑΕΚ επιβλήθηκε 4-2 του Αστέρα Τρίπολης στη Νέα Φιλαδέλφεια, η Κηφισιά έφυγε με μεγάλο διπλό από την έδρα του ΟΦΗ, ενώ η Λαμία πανηγύρισε εμφατική νίκη στα Γιάννινα. Η αυλαία θα πέσει με το ντέρμπι των «αιωνίων», του οποίου η σέντρα να είναι προγραμματισμένη για τις 21:00 στη Λεωφόρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Στη 2η θέση της βαθμολογίας και στο -1 από την ΑΕΚ ο ΠΑΟΚ, απόψε θέλει να πάρει τη νίκη για να επανέλθει μόνος στην κορυφή. Έρχεται από τη μεγάλη νίκη στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, ενώ μεσοβδόμαδα πανηγύρισε την άνετη πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου, κόντρα στον Πανσερραϊκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
Στην 9η θέση και στο -7 από την εξάδα ο Ατρόμητος, ηττήθηκε στα 3 από τα 4 πιο πρόσφατα παιχνίδια του και έρχεται από τον αποκλεισμό στο Κύπελλο, κόντρα στον Παναθηναϊκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ατρόμητος (Ίλιτς): Τσιντώτας - Αθανασίου, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Ντε Μποκ - Κούντε, Έρλινγκμαρκ - Ρομπάιγ, Γιουμπιτάνα, Ντιρκς, Βέργος ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα - Οζντόεφ, Μεϊτέ - Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τάισον - Μπράντον by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Μαρκετζάνι, Κιβρακίδης, Έντερ, Κούεν, Φριντγιόνσον, Αντζιέλσκι, Πομόνης, Βαλένσια, Τριμμάτης στον πάγκο για τους Περιστεριώτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Ζίβκοβιτς, Μιχαηλίδης, Σοάρες, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Μάρκςο Αντόνιο, Κωνσταντέλιας, Ντεσπόντοφ και Σαμάτα οι αναπληρωματικοί για τους Θεσσαλονικείς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Διαιτητής του αγώνα ο Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Απτσόγλου, Μεϊντάνα και τέταρτο τον Βάτσιο, ενώ VAR είναι οι Κουμπαράκης και Στεφανίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
Χωρίς νίκη στο Περιστέρι από το 2019 ο ΠΑΟΚ, με τον Ατρόμητο να έχει δύο νίκες (3-2 και 2-0) και με την περσινή τους συνάντηση να έχει ολοκληρωθεί ισόπαλη (1-1). by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Για τον πρώτο γύρο, τον περασμένο Νοέμβριο στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε τη νίκη με 2-0, έχοντας για μεγάλο του πρωταγωνιστή τον Οζντόεφ, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Εκτός αποστολής για τον ΠΑΟΚ έμεινε ο νεοαποτηθείς Γιόνι, μαζί με τους Εκόνγκ, Νάσμπεργκ, Τζίμα Βιεϊρίνια και Ρικάρντο, ενώ για τον Ατρόμητο απόντες είναι οι Τζαβέλλας, Ιμερέκοφ, Κεσχρίντα , Βρακάς και Αγκιμπού Καμαρά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
Με την εντός έδρας εμφάνισή του ο Ατρόμητος, με την μαύρη του φανέλα ο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
Έναρξη του αγώνα στο Περιστέρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
Με 4-3-3 ξεκίνησε το ματς ο Ατρόμητος, με το κλασικό του 4-2-3-1 ο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
2' Δυνατές μονομαχίες στις πρώτες στιγμές του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Ίλιτς και Ζίβκοβιτς αγκαλιάστηκαν όταν βρέθηκαν με την μπάλα δίπλα τους, σε ένα όμορφο στιγμιότυπο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
5' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπράντον να πλασάρει στο δοκάρι από πολύ πλάγια θέση, ο Σάστρε πήρε το... ριμπάουντ αλλά σούταρε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
7' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Τάισον, με τον Μεϊτέ να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
Ο ΠΑΟΚ μπαίνει πολύ δυνατά στο ματς, ψάχνοντας το γκολ από νωρίς και έχοντας ήδη χάσει μεγάλη ευκαιρία με το δοκάρι του Μπράντον. Ο Ατρόμητος δείχνει διάθεση να πιέσει, αλλά δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
11' Ο Ζίβκοβιτς έκλεψε έξω από την περιοχή του Ατρομήτου, αλλά στη συνέχεια ο Τάισον έκανε βιαστική πάσα στον Οζντόεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
13' Ο Τάισον πήρε φάουλ από τον Έρλινγκμαρκ, σε καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
14' Ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε, η μπάλα πέρασε κόρνερ μετά από διόλου σίγουρη έξοδο του Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
14' Κόρνερ του Τάισον και μακρινό σουτ του Μπάμπα, δυνατό αλλά άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Τρίτη τελική προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ, χωρίς σουτ ακόμα οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
18' Δεύτερο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, με τον Τάισον να κάνει ατομική ενέργεια συγκλίνοντας από τα αριστερά και πλασάροντας στο δεξί κάθετο δοκάρι και άουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Ο Μπράντον «άγγιξε» το γκολ στο 5', αλλά τον σταμάτησε το δοκάρι: Εικόνα live 21978813/118442.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Ο ΠΑΟΚ κυριαρχεί στο πρώτο 20λεπτο, έχοντας φτιάξει ευκαιρίες και μην έχοντας δώσει χώρους στον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
24' Πρώτη ουσιαστικά επίσκεψη του Ατρομήτου στην περιοχή του ΠΑΟΚ, με τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει σέντρα του Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
25' Καλή συρτή σέντρα του Σάστρε, η άμυνα του Ατρομήτου μπλόκαρε το σουτ του Οζντόεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
Όλος ο Ατρόμητος αμύνεται πίσω από την μπάλα και κυρίως γύρω από τη μεγάλη περιοχή του Τσιντώτα, ενώ ο ΠΑΟΚ κυκλοφορεί την μπάλα ψάχνοντας τον τρόπο να πάρει το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
31' Απείλησε ξανά ο ΠΑΟΚ, με τον Μπάμπα να μπαίνει στην περιοχή και να σουτάρει από πλάγια θέση, λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
32' Φωνές για πέναλτι από τον Ατρόμητο, για χέρι μετά από σέντρα του Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Δεν υπήρξε παράβαση, η φάση ελέγχθηκε και από τους VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
35' Μία ακόμα πολύ καλή κούρσα του Μπάμπα, βρήκε με πάσα τον Ζίβκοβιτς αλλά έδιωξε σε κόρνερ με προβολή ο Αθανασίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
37' Ενέργεια και σέντρα του Τάισον από τα αριστερά, άουτ το σουτ που έπιασε στην κίνηση ο Ζίβκοβιτς, υπό την πίεση του Ασεβέδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Από τους πιο δραστήριους στην επίθεση του ΠΑΟΚ και απόψε ο Τάισον: Εικόνα live 21978813/71453.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
42' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Από εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς, ο Οζντόεφ πετάγεται στην πορεία της μπάλας και ανοίγει το σκορ με κεφαλιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
Τρίτο γκολ του Οζντόεφ κόντρα στον Ατρόμητο, είχε σκοράρει και τα δύο του ΠΑΟΚ στο 2-0 του πρώτου γύρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
Η φάση ελέγχεται για πιθανό οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Ακυρώθηκε το γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Με μεγάλη καθυστέρηση, ο Οζντόεφ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, παραμένει το 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
4 λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
45'+2' Μια σέντρα του Τάισον πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
45'+3' Γύρισμα του Ρομπάιγ μετά από ωραία προσπάθεια του Βέργου, απομάκρυνε με δυσκολία η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
Κίτρινη κάρτα στον Ασεβέδο, για μαρκάρισμα στον Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
45'+5' Ωραία προσπάθεια και κάθετη πάσα του Μεϊτέ, γύρισμα του Ζίβκοβιτς και προβολή του Τόμας άουτ, υπό την πίεση του Ασεβέδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Είδε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία ο Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, φτιάχνοντας ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ και έχοντας δύο δοκάρια με Μπράντον (5') και Τάισον (18'), ενώ στο 42' ο Οζντόεφ σκόραρε με κεφαλιά, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε μέσω VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
50' Ίδια η εικόνα του ματς και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να κυκλοφορεί την μπάλα ψάχνοντας τρόπο να απειλήσει την εστία του Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
53' Υπέροχο κοντρόλ και πάσα του Ζϊβκοβιτς για τον Τόμας, έδιωξε σε κόρνερ ο Ντε Μποκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
54' Φάση διαρκείας και σουτ του Μεϊτέ, κόντραρε σε σώμα αμυντικού και κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από συνεργασία Τάισον, Ζίβκοβιτς, Μπράντον, ο τελευταίος πλάσαρε άστοχα από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
61' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Κωνσταντέλιας και Σαμάτα στις θέσεις των Μουργκ και Μπτάντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Διπλή αλλαγή και για τον Ατρόμητο, Βαλένσια και Έντερ αντικατέστησαν Ντιρκς και Γιουμπιτάνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
65' Πιστός στο πλάνο του ο Ατρόμητος, συνεχίζει να αμύνεται μαζικά, περιμένοντας την ευκαιρία του σε κάποια αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
66' Πρώτη τελική του Ατρομήτου στο ματς, μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Ασεβέδο που κατέληξε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
68' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Φριντγιόνσον στη θέση του Κούντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
68' Κίτρινη κάρτα στον Τσακμάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
70' Εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς και κεφαλιά του Κουλιεράκη μετά από κίνηση στο δεύτερο δοκάρι, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Ζίβκοβιτς έδωσε τη θέση του στον Ντεσπόντοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
74' Συνεχίζει την... πολιορκία ο ΠΑΟΚ, αντέχει ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
76' Αλλαγές για τον Ατρόμητο, Κούεν και Αντζιέλσκι αντί των Ρομπάιγ και Βέργου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
77' Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, Σβαμπ στη θέση του Οζντόεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
81' Ωραία προσπάθεια του Τάισον, πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
85' Κίτρινη κάρτα στον Φριντγιόνσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
88' Ο Τσιντώτας βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε πριν προλάβει να μπει στη φάση ο Σαμάτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Ένταση στους πάγκους των δύο ομάδων, μοίρασε κάρτες ο Σιδηρόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
89' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από γρήγορη εκτέλεση κόρνερ του Κωνσταντέλια, ο Τάισον έκανε τη σέντρα και η μπάλα έμεινε στην περιοχή, με τον Σβαμπ να σκοράρει με δυνατό σουτ για το προβάδισμα του ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
5 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
90'+3' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας κλειδώνει τη νίκη για τον «Δικέφαλο του Βορρά», μετά από λάθος του Τσιντώτα και υπέροχη λόμπα του από πολύ μακριά! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
Λήξη του αγώνα, ο ΠΑΟΚ παίρνει την αγχωτική νίκη με 2-0 χάρη στα γκολ των Σβαμπ (89') και Κωνσταντέλια (90'+3') και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας! by Δημήτρης Παπαδήμας