Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:00
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Λαμία, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
Ενώ το βασικό σχήμα των φιλοξενούμενων απαρτίζουν οι Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες, Σλίβκα, Μαρτίνεθ, Καρλίτος και Τσιλούλης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
Με κόσμο οι κερκίδες στη Λεωφόρο! Εικόνα που μας είχε λείψει πολύ... Εικόνα live 21979058/70215.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Ζέκα, Λημνιός, Αϊτόρ, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας, Γερεμέγεφ και Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
Ο Βαγιαννίδης συμμετείχε στην καμπάνια για τους εθελοντές δότες μυελού των οστών! Εικόνα live 21979058/105603.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
Ενώ στον πάγκο της Λαμίας θα βρίσκονται οι Χατζηεμμανουήλ, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς, Μάλτσι, Λακε, Στάνκο, Κορνέζος, Τσούκαλος και Γιαννούτσος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, το «τριφύλλι» δεν υπολογίζει στον τραυματία Τζούριτσιτς, τον τιμωρημένο Μπακασέτα, ενώ Ιωαννίδης και Τσέριν έμειναν επίσης εκτός για λόγους ξεκούρασης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
Από την άλλη πλευρά, για την ομάδα της Φθιώτιδας δεν είναι διαθέσιμος ο Αμαράλ, λόγω συμπλήρωσης καρτών. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
Επιστρέφουν στην 11άδα οι Ακαϊντίν-Ούγκο, παραμένει σε αυτην ο Σπόραρ, που εδώ προθερμαίνονται. Εικόνα live 21979058/113606.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Σπύρος Ζαμπαλάς από τον Σύνδεσμο Ηπείρου, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Γιάννης Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Μακεδονίας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού αποχωρούν για τα αποδυτήρια μέσα σε χειροκροτήματα, τώρα.... by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός βραβεύει τον Ζέκα, που συμπλήρωσε 200 συμμετοχές με το «τριφύλλι», με τον Χουάν Ραμόν Ρότσα να του δίνει την ειδική φανέλ και τον κόσμο να τους αποθεώνει! Εικόνα live 21979058/38935.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
Σχεδόν κατάμεστο το «πέταλο» των οργανωμένων στο «Απόστολος Νικολαΐδης»! Εικόνα live 21979058/6790.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
Ενώ τώρα αποχωρούν για τα... ενδότερα της Λεωφόρου και οι παίκτες της Λαμίας, με τον Καρλίτος να χειροκροτείται και να ανταποδίδει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Χειροκρότημα και στο άκουσμα του ονόματος του Λεωνίδα Βόκολου, για την 11άδα των Φθιωτών... by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
20:25
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού! by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Υπάρχει ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου αστυνομικού, Γιώργου Λυγγερίδη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τη Λαμία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
4' Σέντρα από δεξιά, ο Βέρμπιτς πέφτει μέσα στην περιοχή από μονομαχία με τον Σιμόν, ζητώντας πέναλτι, αλλά το ματς συνεχίζεται, μετά και από την εξέταση της φάσης μέσω VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
8' Πρώτη ευκαιρία και δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Κάθετη του Μαντσίνι για τον Σπόραρ, που κάνει το δυνατό σουτ διαγώνια και δεξιά της περιοχής, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κοσέλεφ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
10' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
13' Έχει βγει εκτός γηπέδου ο Βέρμπιτς, που τραυματίστηκε, και θα γίνει αλλαγή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
14' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Αϊτόρ να παίρνει τη θέση του Σλοβένου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
16' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόν, για φάουλ πάνω στον Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
17' Εκτέλεση του φάουλ από τον Μπερνάρ, κεφαλιά του Ούγκο, η μπάλα στον αέρα αλλά βγαίνει και μπλοκάρει ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
17' Αντεπίθεση για την Λαμία, με τον Σλίβκα να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, τη μπάλα να κοντράρει στον Ακαϊντιν και να καταλήγει κόρνερ που περνάει δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
21' Νέα διακοπή στο ματς, ο Χουάνκαρ πέφτει στο έδαφος κι αυτός με πρόβλημα τραυματισμού... by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να πιέζει ασφυκτικά τη Λαμια, να έχει φτιάξει μια ευκαιρία που σταμάτησε στο δοκάρι και να μην είναι επιπόλαιος ή βιαστικός. Να δυσκολεύεται ωστόσο από την πολύ καλά στημένη αντίπαλη άμυνα και τους... μηδενικούς χώρους που του αφήνει, προκειμένου να βάλει ένα γκολ και να ξεκλειδώσει το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
23' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Μλαντένοβιτς να μπαίνει στη θέση του τραυματία Ισπανού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
23' Ατομική ενέργεια του Καρλίτος, που πατάει περιοχή, πέφτει, ζητάει πέναλτι αλλά ο Ζαμπαλάς δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
25' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Τσιλούλη στον Ρούμπεν, περνάει χωρίς κάρτα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
26' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με το σουτ του Αϊτόρ, μέσα από την περιοχή και αριστερά, το οποίο απέκρουσε με υπερένταση ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
29' Μια ακόμα χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων. Εκτέλεση φάουλ από τον Μπερνάρ από δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Ακαϊντίν, η μπάλα περνάει λίγο άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
31' Νέο σουτ του Αϊτορ, αδύναμο αυτή την φορά, πέφτει και μπλοκάρει εύκολα ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
37' Στο έδαφος Ακαϊντίν και Μαρτίνεθ, από τραυματισμό μεταξύ τους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
Ο Τούρκος αμυντικός σφαδάζει γιατί το μαρκάρισμα του αντιπάλου του είναι ο ορισμός της απευθείας κόκκινης κάρτας! by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
39' Κόκκινη κάρτα στον Μαρτίνεθ, σωστά, συνεχίζει με δέκα η Λαμία! by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
43' Βιλένα και Τσιλούλης στο έδαφος, νέα διακοπή του αγώνα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
45' Οκτώ λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
45'+1' Γκολ! 1-0 η Λαμία, με τον Καρλίτος να παίρνει την μπάλα αριστερά της περιοχής, να κάνει την παράλληλη κίνηση φτάνοντας δεξιά και με συρτό σουτ στην απέναντι γωνία του Ντραγκόφσκι να ανοίγει το σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
45'+3' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, με τον Μαντσίνι να μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, να «σπάει» την μπάλα στον επερχόμενο Μπερνάρ κι εκείνος να τη στέλνει με δυνατό σουτ και μετά από κόντρα στα δίχτυα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
45'+5' Κίτρινη κάρτα στον Σίντκλεϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
45'+8' Κόρνερ για το «τριφύλλι» από αριστερα, χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
45'+9' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός και Λαμία πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Ο Παναθηναϊκός απώλεσε για.. ανεξήγητο λόγο, αφού δεν δέχτηκε κάποια πίεση, την ψυχραιμία του στην επίθεση, έχοντας πολλές πρόχειρες επιλογές μετά το 25'. Με τη Λαμία να μένει με δέκα παίκτες, αλλά να τον «χτυπάει» στην πρώτη της φάση, όπου ο Καρλίτος πέρασε... πέντε παίκτες. Κατάφερε ωστόσο να βγάλει άμεσα αντίδραση, χάρη στον ορεξάτο Μαντσίνι και τον «καυτό» εδώ και καιρό Μπερνάρ, φέρνοντας το ματς στα ίσα πριν την ανάπαυλα. Καλείται να καθαρίσει το μυταλό του, να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα και με «στρωτό» ποδόσφαιρο να φτάσει στο 2-1.. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
Ο Γερεμέγεφ θα μπει αντί του Βιλένα για τον Παναθηναϊκό, που θα παίξει με 4-4-2. Καμια αλλαγή για τη Λαμία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
47' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από δεξιά, διώχνουν Παπαδόπουλος και Τζανετόπουλος με διαδοχικές κεφαλιές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
49' Πρώτη φάση την επανάληψη. Ωραία σέντρα του Αϊτόρ για τον Γερεμέγεφ, η κεφαλιά του οποίου περνάει λίγο πάνω από οριζόντιο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
53' Κόρνερ για τον ΠΑΟ από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
57' Σουτ του Βαγιαννίδη έξω από την μεγάλη περιοχή της Λαμίας, η μπάλα περνάει αρκετά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
58' Αλλαγή για την Λαμία, βγαίνει καταχειροκροτούμενος ο σκόρερ Καρλίτος και μπαίνει ο Κορνέζος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
59' Γκολ! 2-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Μαντσίνι να δίνει στον Βαγιαννίδη, που γυρίζει από τα δεξιά για τον Γερεμέγεφ ο οποίος με πλασέ δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του, λίγο μετά την είσοδό του στο ματς... by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
62' Ο Μλαντένοβιτς σούταρε εκτός περιοχής, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
63' Νέο κόρνερ για το «τριφύλλι» από δεξιά, καταλήγει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:02
65' Ωραία συνεργασία του Παναθηναϊκού με τον Μαντσίνι να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
67' Κόρνερ για την Λαμία, τώρα, από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
67' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μέσα ο Τόσιτς, έξω ο Νούνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
68' Γκολ! 2-2 ισοφαρίζει η Λαμία, με την κεφαλιά του Τσιλούλη στο δεύτερο δοκάρι και βαζει νέα δεδομένα στο παιχνίδι... by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
73' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το δυνατό σουτ του Μπερνάρ και τον Κοσέλεφ να πέφτει διώχνοντας σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
74' Σέντρα του Αϊτόρ από αριστερά, διώχνει σε κόρνερ με κεφαλιά ο Παπαδόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
76' Κίτρινη κάρτα στον Βαγιαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
78' Λημνιός αντί Μαντσίνι και Κώτσιρας αντί Βαγιαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
79' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τσιλούλη να βγαίνει από αριστερά και να πατάει περιοχή, αλλά να στέλνει την μπάλα δίπλα από αριστερό δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
82' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Μάλτσι και Στάνκο αντικατέστησαν Σλίβκα και Τσιλούλη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
84' Ο Παναθηναϊκός πιέζει ασφυκτικά τη Λαμία, η οποία αμύνεται με όλους τους ποδοσφαιριστές της πίσω από την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
85' «Γλυκιά» σέντρα του Μπερνάρ από τα δεξιά και κεφαλιά του Γερεμέγιεφ, η μπάλα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
87' Σε θέση φορ πλέον ο Ούγκο για τον Παναθηναϊκό΄. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
87' Καλή σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ η άμυνα της Λαμίας. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
88' Φωνές για πέναλτι πάνω στον Αϊτόρ από τους «πράσινους». by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
To μαρκάρισμα του Τζανδάρη στον Αϊτόρ θα ελεγχθεί από τους VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
Δεν δόθηκε, συνέχεια στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
90' Ο Λημνιός βρήκε χώρο και σούταρε πριν μπει στη μεγάλη περιοχή, ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
90'+2' Νέες φωνές για πέναλτι από τον Παναθηναϊκό, «παίζετε» λέει ο διαιτητής. by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
90'+3' Μακρινό σουτ του Ακαϊντίν, άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:29
90'+4' Απίθανη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Τζανετόπουλο να απομακρύνει λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή σε πλασέ του Σπόραρ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
90'+5' Μακρινό σουτ του Πέρεθ, στα σώματα αμυντικών. Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
90'+5' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, μετά από φανταστικό μακρινό σουτ του Κώτσιρα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
90'+6' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με σουτ του Κώτσιρα να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
Τέλος του αγώνα, Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2. by Σπύρος Σιαμπλής
22:33
Εντός έδρας «στραβοπάτημα» για τον Παναθηναϊκό κόντρα σε μια Λαμία που έπαιζε με 10 παίκτες από το 39', λόγω της αποβολή του Μαρτίνες. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 45'+1' με το υπέροχο γκολ του Καρλίτος, πριν οι «πράσινοι» φέρουν τούμπα το ματς με τα γκολ των Μπερνάρ (45'+3') και Βαγιαννίδη (59'). Ο Τσιλούλης έκανε το 2-2 στο 68' και στη συνέχεια η Λαμία άντεξε στην ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων, παίρνοντας τον βαθμό. by Σπύρος Σιαμπλής