Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

16:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Λαμία, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
16:34
Και εδώ αυτή της ομάδας της Φθιώτιδας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:35
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Zέκα, Λημνιός, Τζούριτσιτς, Παλάσιος, Βιλένα, Βέρμπιτς και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:35
Ενώ στον πάγκο της Λαμίας θα καθίσουν οι Χατζηεμμανουήλ, Βασιλαντωνόπουλος, Σίντκλεϊ, Τόσιτς, Στάνκο, Κοντονίκος, Τσούκαλος, Τερεζίου και Γιαννούτσος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:37
16:38
Να θυμίσουμε, επίσης, την ανακοίνωση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, με την οποία συνιστά... προσοχή στους φίλους της ομάδας, σε επίπεδο συμπεριφοράς! by Σπύρος Σιαμπλής
16:40
Κωστάρας, Παπαπέτρου και Απτόσογλου προθερμαίνονται κι αυτοί, λίγο πριν τη σέντρα... Εικόνα live 21979838/29458.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:41
Το «τριφύλλι» δεν υπολογίζει μόνο στον κλινήρη Μλαντένοβιτς και στον ανέτοιμο Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
Από την άλλη πλευρά, ο μοναδικός δεδομένα μη διαθέσιμος για τους φιλοξενούμενους είναι ο τραυματίας Σαραμαντάς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
Υπενθυμίζουμε πως η Θύρα 13 θα είναι κλειστή κατόπιν σχετικής απόφασης της ΔΕΑΒ, λόγω τιμωρίας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
Μάλιστα, υπάρχει και ένα πανό κρεμασμένο που αναφέρει «λουκέτο βάλτε στην Βουλή, όχι στη 13». Εικόνα live 21979838/14476.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:45
Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού πηγαίνουν πλέον στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες του Φατίχ Τερίμ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
Τώρα ακολουθούν και εκείνοι της Λαμίας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:50
Ο Αλεξάντρ Γερεμέγεφ γίνεται... αντικείμενο λατρείας στην διάθεση της προθέρμανσης από μικρούς φίλους του «τριφυλλιού»! Εικόνα live 21979838/105122.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Τάσος Παπαπέτρου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Άγγελος Ευαγγέλου, επίσης του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
16:56
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης, πλέον! by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τη Λαμία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
5' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι για τον Μπακασέτα, διώχνει η άμυνα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
6' Νέο γέμισμα του Χουάνκαρ, αλλά ο Ιωαννίδης προσπαθεί να κάνει πάσα με τακουνάκι εντός περιοχής και χάνεται η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
9' Η κερκίδα ζητάει να συνεχιστεί το ματς, αλλά ο Μπερνάρ πετάει την μπάλα άουτ, με τον Τσιλούλη πεσμένο στο έδαφος... by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
12' Σουτ του Λέικ, στο όριο της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι ενώ υπάρχει και υπόδειξη για οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
13' Πρώτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Σπόραρ να φεύγει στην αντεπίθεση, να γυρίζει από αριστερά για τον επερχόμενο Ιωαννίδη, το πλασέ του οποίου απότ ο ύψος της μικρής περιοχής περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
14' Γκολ! 1-0 η Λαμία, με το λάθος γύρισμα του Κώτσιρα, τον Σλίβκα να κλέβει την μπάλα, να φτάνει έξω από την περιοχή υπότο βλέμμα του Ακαϊντίν και με ένα δυνατό σουτ να νικάει τον Ντραγκόφσκι... by Σπύρος Σιαμπλής
17:16
15' Καλή στιγμή για το «τριφύλλι», καθώς ο Χουάνκαρ σεντράρει από αριστερά, ο Ιωαννίδης κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ, που περνάει όμως ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
18' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, με τη μπαλιά τρύπα του Μπερνάρ για τον Αράο, που γυρίζει την μπάλα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι και τον Τσέριν να κάνει ένα δυνατό σουτ από διαγώνια και αριστερά της μικρής περιοχής, σκοράροντας. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
21' Λάθος συνεννόηση ανάμεσα σε Γεντβάι και Ντραγκόφσκι, βγαίνει και διώχνει ο δεύτερος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
24' Πολύ όμορφη συνεργασία μεταξύ Σπόραρ και Τσέριν, περνάει ανεκμετάλλευτη λόγω της καθυστέρησης του πρώτου να ξαναπασάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
27' Ευθύβολο σουτ του Ιωαννίδη, έξω από τη μεγάλη περιοχή, του έβαλε το «μπλοκ» ο Τζανετόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
29' Φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπερνάρ να μπαίνει περιοχή από τα αριστερά αλλά να κερδίζει τελικά «μόνο» το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:31
30' Νέο κερδισμένο κόρνερ των γηπεδούχων, εκτέλεση του Μπερνάρ, απομάκρυνση του Σλίβκα με το κεφάλι, δυνατό σουτ του Τσέριν εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.... by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
33' Μια ακόμα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπερνάρ να πασάρει κάθετα στον Σπόραρ, ο οποίος σουτάρει με την μια από θέση μέσα αριστερά, αλλά αστοχεί! by Σπύρος Σιαμπλής
17:37
34' Και άλλη εντυπωσιακή φάση για τον Παναθηναϊκό... Σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, ανάποδο ψαλίδι από τον Σπόραρ, με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Κοσέλεφ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:38
36' Φάση για τη Λαμία, με το σουτ του Νούνιες από το ύψος της περιοχής να περνάει πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:40
38' Μεγάλη ευκαιρία για τους «πράσινους», με τη συνεργασία των Κώτσιρα-Ιωαννίδη από δεξιά και το γύρισμα του δεύτερου για τον επερχόμενο Μπερνάρ, ο οποίος αν και αμαρκάριστος, σουτάρει ψηλά και άστοχα από το ύψος του πέναλτι! by Σπύρος Σιαμπλής
17:43
42' Άλλη μια χαμένη φάση από πλευράς Παναθηναϊκού, με το αριστερό δοκάρι του Κοσέλεφ να σταματάει την προσπάθεια του Σπόραρ, που σούταρε από πολύ δύσκολη γωνία! by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο, για φάουλ στον Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
45' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μπακασέτα, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες με σκορ 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
17:56
Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε μέχρι να βρει τα «πατήματά» του και να παράλληλα τρόπο να προβληματίσει την αντίπαλη άμυνα, είτε με βαθιές μπαλιές, είτε με γρήγορες επιθέσεις κυρίως από αριστερά. Μετά το ημίωρο, όμως, έχει τέσσερις φάσεις για γκολ και ένα δοκάρι, δείχνοντας επιπολαιότητα και άγχος στην τελική ενέργεια. Η Λαμία άντεξε για αρκετή ώρα και φαίνεται ικανή να εκμεταλλευτεί την όποια κατάσταση της προκύψει, ειδικά από την αριστερή της πτέρυγα σε κάποια αντεπίθεση και... έχουμε δρόμο ακόμα! by Σπύρος Σιαμπλής
18:05
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:07
47' Επέλαση του Ιωαννίδη, από δεξιά, κακό παράλληλο γύρισμα, με τον Τσέριν να σουτάρει στην εξέλιξη της φάσης και να κερδίζει το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:08
48' Νέο κερδισμένο κόρνερ, από την αριστερή πλευρά τώρα, χάρη σε κεφαλιά του Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
18:09
49' Μια ακόμα κεφαλιά του Ακαϊντίν, από γέμισμα του Χουάνκαρ στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:10
by Σπύρος Σιαμπλής
18:11
50' Ο Ακαϊντίν κλέβει την μπάλα από τον Μάλτσι που πάτησε περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
18:13
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το ευθύβολο σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή να κοντράρει σε αντίπαλο και να καταλήγει κόρνερ, ενώ είχε κατεύθυνση προς την εστία! by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
55' Αλλαγή για την Λαμία. Σίντκλεϊ αντί Αμαράλ, που τραυματίστηκε. by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
55' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
56' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπερνάρ, κεφαλιά του Αράο στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:17
57' Διπλή αλλαγή από τον Βόκολο. Έξω Λέικ και Τσιλούλης, μπαίνουν Βασιλαντωνόπουλος και Τόσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
58' Ωραία συνεργασία των Σπόραρ-Ιωαννίδη, με τον δεύτερο να πατάει τη μπάλα για τον Τσέριν, το σουτ του οποίου περνάει λίγο πάνω από το τέρμα! by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
58' Κίτρινη κάρτα στον Κοσέλεφ, για καθυστέρηση. by Σπύρος Σιαμπλής
18:21
59' Κίτρινη κάρτα στον Κορνέζο, για φάουλ στον Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
60' Γκολ! 2-1 ο Παναθηναϊκός, με την ασύλληπτη απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπερνάρ, από θέση έξω και αριστερά της περιοχής να καταλήγει στο βάθος και συγκεκριμένα στο δεξί «γάμα» της εστίας του Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
64' Διακοπή στο ματς, καθώς τραυματίστηκε ο Νούνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
67' Μακρινό σουτ του Σιμόν, η μπάλα πάει πολύ ψηλά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
69' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόν. by Σπύρος Σιαμπλής
18:31
71' Τσούκαλος αντί Νούνιες και Στάνκο στη θέση του Σιμον, ενω ο Παλάσιος αντικαθιστά τον Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
74' Ωραία αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Ιωαννίδη να δίνει στον Παλάσιος, που κάνει το γύρισμα, αλλά ο Μπερνάρ δεν πιάνει καλά το σουτ με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
75' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για μαρκάρισμα στον Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
75' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα στην αγκαλιά του Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
77' Κόρνερ για τους Φθιωτούς, από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
78' Διακοπή στο παιχνίδι, με τον Γεντβάι πεσμένο στο έδαφος, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:42
82' Ο Παναθηναϊκός μετά από στημένο της Λαμίας έφυγε στην αντεπίθεση με 3 εναντίον 2, όμως ο Μπερνάρ έκανε λίγο πιο δυνατή πάσα απ' όσο έπρεπε στον Παλάσιος και αυτός δεν κατάφερε να κοντρολάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
18:44
84' Kερδισμένο φάουλ σε καλό σημείο από τον Χουάνκαρ, στα αριστερά της περιοχής σαν πιο... κοντινό κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
Η τρομερή εκτέλεση του Μπερνάρ νωρίτερα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
87' 3-1 ο Παναθηναϊκός με τον Μπερνάρ και πάλι! by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
Ο Βραζιλιάνος νικά και πάλι τον Κοσέλεφ, φτάνοντας τα 10 γκολ με ισάριθμες ασίστ και σφραγίζοντας το τρίποντο των «πρασίνων»! by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
Ήταν φάση διαρκείας για το «τριφύλλι», με τον Παλάσιος να κλείνεται αρχικά από την άμυνα και το σουτ του Ιωαννίδη να βρίσκει στα σώματα. Με την... τρίτη επιθετική προσπάθεια, ο Μπερνάρ «τσίμπησε» την μπάλα πάνω από τον Κοσέλεφ και τώρα λαμβάνει την αποθέωση από τον κόσμο στη Λεωφόρο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
89' Ο Τσέριν δίνει τη θέση του στον Ζέκα, και ο Ιωαννίδης στον Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
Τώρα βγαίνει και ο Μπερνάρ, που δίνει τη θέση του στον Βέρμπιτς και αποθεώνεται ξανά από τον κόσμο για την τρομερή του εμφάνιση. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
90+'3 Είχε ευκαιρία να σκοράρει ξανά ο Παναθηναϊκός με τον Χουάνκαρ, όμως τον σταμάτησε ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
Τέλος στο ματς, ο Παναθηναϊκός νικά 3-1 με ανατροπή και φοβερό Μπερνάρ τη Λαμία! by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
Δύο γκολ ο Βραζιλιάνος που αποθεώθηκε δικαίως, κορυφή για τον Παναθηναϊκό που περιμένει το ΑΕΚ-Άρης για να μάθει αν θα μείνει εκεί. by Σπύρος Σιαμπλής