Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των playouts της Super League 2.

15:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
15:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ολυμπιακού Β με τον Παναθηναϊκό Β, στου Ρέντη, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των playouts της Super League 2. by Σπύρος Σιαμπλής
15:41
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
15:43
Παρότι ακόμα βρισκόμαστε στου… δρόμου τα μισά, το ντέρμπι των δεύτερων ομάδων των «αιωνίων» γίνεται αναμφίβολα με φόντο την παραμονή τους στην κατηγορία. by Σπύρος Σιαμπλής
15:44
Βλέπετε, αμφότερες έχουν από 15 βαθμούς και είναι μέσα στην ζώνη του υποβιβασμού, όπως και η Παναχαϊκή, η οποία υποδέχεται την ίδια ώρα το Αιγάλεω. by Σπύρος Σιαμπλής
15:45
Από εκεί και πέρα, οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν τρεις σερί ήττες, με το εντυπωσιακό 5-0 επί της Παναχαϊκής στις 30/3 να παραμένει η τελευταία νίκη τους. by Σπύρος Σιαμπλής
15:46
Στον αντίποδα, η ευρεία νίκη με 3-0 επί του Γιούχτα είναι και η μοναδική στα έξι τελευταία ματς των «πράσινων», οι οποίοι μάλιστα δεν έχουν βρει δίχτυα στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους. by Σπύρος Σιαμπλής
15:48
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Κουκουράκης από τον Σύνδεσμο Χανίων, ενώ βοηθοί του θα είναι ο Ισακοβίδης του Συνδέσμου Λακωνίας και ο Βλαχάκης του Συνδέσμου Ρεθύμνου. by Σπύρος Σιαμπλής
15:50
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους, πλέον. by Σπύρος Σιαμπλής
15:51
Ενώ ποτίζεται και ο αγωνιστικός χώρος, ως είθισται πριν τα παιχνίδια. by Σπύρος Σιαμπλής
15:53
Δεν υπάρχει, πάντως, πολύς κόσμος στις κερκίδες του προπονητικού κέντρου του Ολυμπιακού αυτή την ώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
15:54
Να θυμήσουμε επίσης ότι οι Πειραιώτες έχουν 2Χ2 απέναντι στο «τριφύλλι»! by Σπύρος Σιαμπλής
15:57
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
15:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
15:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
15:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
16:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό Β στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:03
2' Πρώτη προσπάθεια στο ματς, με την ατομική ενεργεια του Τσέλιου από αριστερά, αλλά το σουτ του είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:05
4' Φάση για τον Παναθηναϊκό Β. Πολύ ωραία προσπάθεια του Φουρτάδο, που περνάει ανάμεσα από δύο αντιπάλους από τα δεξιά της αντίπαλης περιοχής, αλλά ο Κουτσίδης διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:05
4' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Αθανασακόπουλο, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μαρίνος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:09
7' Κλέβει ο Μπα από τον Αθανασακόπουλο στο κέντρο, πατάει περιοχή και γυρίζει από τα δεξιά, αλλά ο Λάμψιας διώχνει έγκαιρα σε πλάγιο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:11
10' Σέντρα του Λάμψια στο δεύτερο δοκάρι, απομακρύνει με κεφαλιά ο Μπιανκόν. by Σπύρος Σιαμπλής
16:13
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναικό Β, με τη σέντρα του Αθανασακόπουλου από τα δεξιά και τον Νταμπίζα να πιάνει το εναέριο μονοκόμματο σουτ, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:15
14' Φάουλ του Φικάι στον Μαρίνο, διαμαρτυρίες για κίτρινη κάρτα από τους γηπεδούχους. by Σπύρος Σιαμπλής
16:16
14' Σουτ του Πινακά έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:17
16' Κίτρινη κάρτα στον Σαρδέλη, για φάουλ στον Αργυρίου. by Σπύρος Σιαμπλής
16:20
Το «τριφύλλι» παίζει με υπομονή και προσοχή, κυκλοφορεί σωστά την μπάλα, ενώ έχει και την καλύτερη φάση στο ντέρμπι έως τώρα. Αντιθέτως, οι Πειραιώτες δυσκολεύονται να βρουν διαδρόμους και δεν μπορούν να γίνουν απειλητικοί, με τον ρυθμό του αγώνα να είναι υποτονικός συνολικά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:23
22' Φάουλ του Σαπουντζή στον Προδρομίτη, νέες φωνές των φιλοξενούμενων τώρα για κάρτα... by Σπύρος Σιαμπλής
16:24
23' Colling break στου Ρέντη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:29
28' Δυνατό μαρκάρισμα του Σιδερά και φάουλ στον Μπα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:30
Διακοπή στο ντέρμπι για να παρασχεθούν στον επιθετικό του Ολυμπιακού Β οι πρώτες βοήθειες. by Σπύρος Σιαμπλής
16:31
Επιστροφή στη δράση, μπαίνει στο ματς και ο Μπα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:32
31' Σέντρα του Φουρτάδο από τα δεξιά, διώχνει ο Μπιανκόν σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
31' Νέα πολύ καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με την εκτέλεση του Αθανασακόπουλου με κομπίνα, την μπάλα να στρώνεται στον Σαρδέλη, το δυνατό σουτ του οποίου περνάει ελάχιτα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
34' Γρήγορη εκτέλεση φάουλ στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού Β, για τον Μπα, βγαίνει και διώχνει ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:37
35' Πρώτη καλή φάση για τον Ολυμπιακό Β, με τον Αργυρίου να κάνει την ατομική ενέργεια, να φτάνει έξω και δεξιά της περιοχής, αλλά το σουτ του να περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:38
37' Γέμισμα του Αργυρίου από δεξιά, νγαίνει και μαζςύει τη μπάλα ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:41
39' Κίτρινη κάρτα στον Προδρομίτη, για φάουλ στον Μαρίνο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
42' Νέο φάουλ και ευκαιρία για γέμισμα για τους γηπεδούχους, οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης ο Κουτσίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
44' Σέντρα σουτ του Αργυρίου, διώχνει με υπερένταση ο Ξενόπουλος, που δείχνει να αιφνιδιάζεται από την πορεία της μπάλας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
45' Κίτρινη κάρτα σε Σιδερά και Μαρίνο, για τον μεταξυ τους διαπληκτισμό, μετά από φάουλ του Φουρτάδο στον Κεραμιδά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
45'+1'΄Σουτ του Νταμπίζα από θέση έξω δεξιά, μπλοκάρει ο Παπαδούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
45'+2' Νέο σουτ του Φουρτάδο, η μπάλα κοντράρει στον Κουτσίδη και καταλήγει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:49
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τοις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:55
Ο Ολυμπιακός Β ανέβηκε μετά το ημίωρο, καταφέρνοντας να πατήσει πιο πολλές φορές στην αντίπαλη περιοχή, αλλά και χάρη σε κάποια φάουλ που κέρδισε, χωρίς όμως να καταγράψει κάποια κλασική ευκαιρία, με εξαίρεση μια φάση με τον Αργυρίου. Ο Παναθηναϊκός Β αντιθέτως είναι πιο δραστήριος, βγάζοντας αρκετά καλή αμυντική συμπεριφορά και μια ηρεμία στο παιχνίδι του, ενώ θα μπορούσε να προηγείται στο σκορ, σε μια από τις φάσεις του με τον Νταμπίζα ή τον Σαρδέλη. Ο Φουρτάδο είναι... μόνιμη πηγή κινδύνων, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
Αλλαγή για τους «ερυθρόλευκους», Ιμπαγάσα αντί Τσέλιου. ίδιαι η 11άδα των φιλοξενούμενων. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό Β στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
47' Εκτέλεση φάουλ του Σαπουντζή, από τα δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
53' Εκτέλεση φάουλ του Σαπουντζή, διώχνει ο Λάμψιας. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
54' Ατομική ενέργεια του Φουρτάδο, που κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο, έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
55' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Σιδερά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
59' Διπλή αλλαγή από πλευράς ΠΑΟ Β. Κυριόπουλος και Καραμπάς αντί των Σαρδέλη και Προδρομίτη αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
64' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για τους Πειραιώτες, από τα δξιλά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
67' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β, με τον Μπα να κάνει το πλασέ από θέση μέσα δεξιά, μετά από σέντρα του Κεραμίδα, αλλά τη μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Ξενόπουλου! by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
68' Διπλή αλλαγή για τις δύο ομάδες. Ο Αποστολόπουλος στη θέση του Κεραμίδα και ο Καράκουτης στη θέση του Μαρίνου για τον Ολυμπιακό Β. Κρυπαράκος-Τουρκοχωρίτης μέσα, Φρόκου-Λάμψιας έξω για τον Παναθηναϊκό Β. by Σπύρος Σιαμπλής
17:32
71' Ο Νταμπίζας αποχωρεί και τον αντικαθιστά ο Μαρτίνης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
73' Κόρνερ για τους «πράσινους» από την δεξιά πλευρά, περνάει δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
75’ Ο Κατσουλίδης μπαίνει αντί του Σαπουντζή. by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
80' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιμπαγάσα, στην αγκαλιά του Ξενόπουλου η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
83' Σουτ του Ιμπαγάσα, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται από τον Τουρκοχωρίτη, που κερδίζει στη συνέχεια και το φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
84' Κίτρινη κάρτα στον Σγουρό, για σκληρό φάουλ στον Φουρτάδο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
85΄Βλαχομήτρος αντί Πινακά, κλείνει τις αλλαγές του ο Ιμπαγάσα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:47
87' Εκτέλεση φάουλ του Αθανασακόπουλου, ο Μπιανκόν βρίσκει την μπάλα και δοώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:49
87' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά από τον Αθανασακόπουλο και τον Φουρτάδο να παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, σκοράροντας ένα κρίσιμο τέρμα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:53
90'+3' Συνεχίζει με 10 ο ΠΑΟ Β λόγω τραυματισμού του Φικάι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:55
90'+4' Κίτρινη κάρτα σε Αργυρίου και Αθανασακόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:56
90'+5' Σέντρα του Αργυρίου, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:57
90'+6' Λήξη του ντέρμπι, με τον Πναθαηναϊκό Β να κερδίζει τον Ολυμπιακό Β με 1-0, χάρη στο γκολ του Φουρτάδο στο 87'! by Σπύρος Σιαμπλής