Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

16:33
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:34
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό, στο «Αθανάσιος Διάκος», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
16:39
Ενώ αυτή της ομάδας της Φθιώτιδας απαρτίζεται από τους Κοσέλεφ, Βασιλαντωνόπουλο, Τζανετόπουλο, Κορνέζο, Αμαράλ, Τζανδάρη, Σλίβκα, Νιούνιες, Τσιλούλη, Λέικ και Μάλτσι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:40
Στον πάγκο της Λαμίας βρίσκονται οι Χατζηεμμανουήλ, Σίντκλεϊ, Τόσιτς, Στάνκο, Κοντονίκος, Τσούκαλος, Μαρτίνεθ, Γιαννούτσος και Τερεζίου. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
Ενώ στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ρούμπεν, Σπόραρ, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Βιλένα, Βέρμπιτς και Μλαντένοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:44
Να πούμε, επίσης, ότι οι φίλοι του Παναθηναϊκού έχουν μετατρέψει σε... Λεωφόρο το «Αθανάσιος Διάκος»! Εικόνα live 21979942/31306.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Παίρνοντας θέσεις τόσο στην κερκίδα των φιλοξενούμενων, αλλά και... διάσπαρτα μέσα στο γήπεδο! Εικόνα live 21979942/101660.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι γηπεδούχοι δεν θα έχουν κάποια σημαντική απώλεια. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
Από την άλλη πλευρά, το «τριφύλλι» δεν υπολογίζει στους τραυματίες Σένκεφελντ και Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
Βαγιαννίδης και Λίλο τα λένε με τους άλλοτε συμπαίκτες τους στον Παναθηναϊκό Β Σουρδή και Τερεζίου, υπό το βλέμμα του Λοντίγκιν... Εικόνα live 21979942/49713.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:50
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος του Συνδέσμου Αρκαδίας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:56
Αυτή την ώρα υπολογίζεται ότι είναι περισσότεροι από 3.000 οι φίλοι του Παναθηναϊκού που βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου! by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τη Λαμία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:03
3' Κάθετη πάσα του Μπακασέτα για τον Ιωαννίιδη, στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας, βγαίνει και διώχνει ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
4' Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την ωραία προσπάθεια του Ιωαννίδη και το γύρισμα από δεξιά, με τον Μπακασέτα να σουτάρει στο ύψος της περιοχής και τον Κοσέλεφ να διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
5' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, διώχνει ο Αμαράλ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
6' Λάθος του Τσέριν, επικίνδυνη σέντρα του Λέικ από αριστερά, διώχνει με κεφαλιά ο Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:08
by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
9' Καλή στιγμή για τη Λαμία με την ατομική ενέργεια και το πλασέ του Τσιλούλη από θέση μέσα δεξιά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:12
12' Νέα προσπάθεια του Τσιλούλη, ξανά από την δεξιά πλευρά, απελπιστικά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
14' Παραπονέθηκε για ένα μυϊκό πρόβλημα ο Μπερνάρ, σηκώθηκαν για ζέσταμα Αϊτόρ και Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
18' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Ιωαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
18' Εκτέλεση του Μπακασέτα από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι, βγαίνει και μπλοκάρει ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
20' Πεσμένος στο έδαφος ο Μπερνάρ, διακοπή στο παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:22
21' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Βέρμπιτς να παίρνει τη θέση του Μπερνάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:23
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να δυσκολεύεται να απειλήσει με... πλάνο και υπομονή -παίζοντας αρκετά με βαθιές μπαλιές και τον Ιωαννίδη να τραβιέται πολύ στο δεξί άκρο- την εστία της Λαμίας, η οποία προσπαθεί να ανακτά άμεσα την μπάλα και να βγαίνει στην κόντρα, κυρίως με τον Τσιλούλη. Ένα επιπλέον, απρόοπτο, πρόβλημα συνιστά και η αποχώρηση του Μπερνάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:23
23' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, καθώς από γύρισμα του Ιωαννίδη, ο Λημνιός επιχειρεί το πλασέ από τα δεξιά, η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι του Κοσέλεφ αλλά ο επερχόμενος Βέρμπιτς αποδεικνύεται... χρυσή αλλαγή, ανοίγοντας το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
25' Κίτρινη κάρτα στον Βέρμπιτς, για φάουλ στον Νούνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
28' Διακοπή στο παιχνίδι, λόγω τραυματισμού του Βασιλαντωνόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:31
31' Εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα από τα δεξιά της περιοχής, κεφαλιά του Ακαϊντίν, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:35
35' Γέμισμα του Αμαράλ από αριστερά, διώχνει με το κεφάλι ο Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
36' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τη νέα κάθετη του Μπακασέτα για τον Ιωαννίδη, που κάνει το πλασέ από διαγώνια θέση και δεξιά, με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοσέλεφ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
39' Νέα προσπάθεια του Ιωαννίδη από αριστερά, μετά από συνεργασία με τον Βέρμπιτς, κόβεται τελευταία στιγμή μέσα στην περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
17:42
41' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
42' Νέα διακοπή, καθώς Γεντβάι και Νούνιες συγκρούστηκαν και χτύπησαν αμφότεροι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
44' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, μετά τη νέα φοβερή ενέργεια του Ιωαννίδη, που «άδειασε» τον Κορνέζο και γύρισε στον Μπακασέτα, ο οποίος με υπέροχο πλασέ από την περιοχή, διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται της Λαμίας με 2-0, χάρη στα γκολ των Βέρμπιτς και Μπακασέτα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:52
Με τον Ιωαννίδη να... οργιάζει, αυτή την φορά σε ρόλο δημιουργού έχοντας δύο ασίστ, ο Παναθηναϊκός κατάφερε χωρίς να «θαμπώσει» με την απόδοσή του, να πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης απέναντι τση Λαμία, η οποία δεν τον έχει απειλήσει ουσιαστικά ούτε μια φορά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:02
Διπλή αλλαγή, προσώπων, από πλευράς Λαμίας. Σίντκλεϊ και Μαρτίνεθ αντί των Αμαράλ και Λέικ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:03
Με την ίδια 11άδα θα συνεχίσει στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
18:04
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:07
47' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπακασέτα, αλλά υπάρχει οφσάιντ του Βέρμπιτς στο ξεκίνημα της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:11
51' Φάση για τους «πράσινους», αλλά το πλασέ του Βέρμπιτς είναι πολύ άστοχο και περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:12
53' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, με τον Κορνέζο να κόβει τον Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:13
54' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά του Μπακασέτα και τον Ιωαννίδη να πηδάει ψηλότερα από όλους, σκοράροντας με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι... by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
57' Γκολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός, σε φάση διαρκείας, με τον Βέρμπιτς να γυρίζει από αριστερά, τον Λημνιό να σουτάρει, τον Κορνέζο να του βάζει την κόντρα, αλλά τον επερχόμενο Μπακασέτα να πλασάρει και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
59' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Λοντίγκιν να νικάει τον Τσιλούλη και να διώχνει με... σπαγκάτο σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:20
60' Γκολ! 5-0 ο Παναθηναϊκός, καθώς ο Ιωαννίδης φεύγει στην αντεπίθεση, νικάει κατά κράτος τους Τζανετόπουλο και Κορνέζο, και με δυνατό σουτ στη γωνία του Κοσέλεφ,πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι... by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
63' Πολλές αλλαγές για κάθε ομάδα. Τζανδάρης-Κορνέζος έξω, Κοντονίκος και Στάνκο στις θέσεις τους. Μλαντένοβιτς-Χουάνκαρ, Μπακασέτας-Βιλένα και Ακαϊντίν-Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:25
64' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με το σουτ του Μάλτσι από μέσα δεξιά, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:25
65' Απαντάει ο Παναθηναϊκός, μρ το ωραίο πλασέ του Μαντσίνι από αριστερά, το οποίο ωστόσο μπλοκάρει ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:30
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Ιωαννίδης δίνει τη θέση του στον Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
75' Κίτρινη κάρτα στον Γεντβάι, για φάουλ στον Κοντονίκο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
77' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
77' Έξω ο Μάλτσι, μέσα ο Τσούκαλος για τους γηπεδούχους. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
77' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, κεφαλιά του Αράο, απομακρύνει ο Τζανετόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
79' Μια ακόμα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Λημνιού από διαγώνια και δεξιά, για να αποκρούσει με τα πόδια ο Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
Τα τρία γκολ του δευτέρου ημιχρόνου που έκαναν το 5-0 για τον Παναθηναϊκό by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
82' Ο Φατίχ Τερίμ εδώ και κάποια λεπτά έχει καθίσει στον πάγκο και έχει αφήσει τον πρώτο βοηθό του να δίνει οδηγίες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
83' Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσούκαλο να κάνει το γύρισμα στον Τσιλούλη, ο οποίος έκανε την προβολή χωρίς καλή ισορροπία στο σώμα του. Ο Λοντίγκιν απέκρουσε εντυπωσιακά και κράτησε το μηδέν. Μάλιστα ο Τσιλούλης συνεχάρη τον γκολκίπερ των πράσινων για την επέμβαση. by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
85' Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία, στο τείχος η εκτέλεση του Μαρτίνεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
Εντυπωσιακή ενέργεια από τον Ιωαννίδη, τον ανέκοψε την τελευταία στιγμή ο Κορνέζος by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
90' Μόλις δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
92' Λήξη του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός περνά με 5-0 από τη Λαμία για την 6η αγωνιστική των playoffs. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
Ο Παναθηναϊκός φτάνει τους 71 βαθμούς και περνά στην κορυφή με 71 βαθμούς. Είναι στο +2 από την ΑΕΚ που αντιμετωπίζει τον Άρη στις 19:30 στο «Βικελίδης». ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός έχουν από ένα ματς λιγότερο. by Σπύρος Σιαμπλής