Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

19:47
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής των playoffs ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:53
Τελείως διαφορετική ψυχολογία για τις δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό να προέρχεται από τη μεγαλειώδη πρόκριση στα ημιτελικά του Europa Conference League, αποκλείοντας στα πέναλτι την Φενέρμπαχτσε μέσα στην Κωνσταντινούπολη. Την ίδια ώρα, ο ΠΑΟΚ είχε δύο ήττες στα προημιτελικά από την Κλαμπ Μπριζ και μάλιστα με κακές εμφανίσεις, αποχαιρετώντας την Ευρώπη. by Γιάννης Πολιάς
19:57
Την αποθέωση γνώρισαν Κωνσταντής Τζολάκης και Αλέξανδρος Πασχαλάκης από τον κόσμο, ακούγοντας αμφότεροι ρυθμικά το όνομά τους. by Γιάννης Πολιάς
19:57
Και φυσικά το αγαπημένο… «φέρτε μας το ευρωπαϊκό, θρύλε όλε, σε αγαπώ» από την κερκίδα. Δύο ματς πριν τον τελικό είναι άλλωστε πλέον οι Πειραιώτες! by Γιάννης Πολιάς
19:58
Γιούχα από την άλλη μεριά για τους παίκτες του ΠΑΟΚ... by Γιάννης Πολιάς
19:59
Αναμένεται σχεδόν κατάμεστο να είναι το Γεώργιος Καραϊσκάκης σήμερα για το ντέρμπι. Κομβικό και για τους δύο, αλλά ο Ολυμπιακός καίγεται ακόμα περισσότερο για τη νίκη ώστε να πλησιάσει κορυφή. Ο ΠΑΟΚ από τη μεριά του θέλει να βγάλει αντίδραση μετά τον αποκλεισμό... by Γιάννης Πολιάς
20:01
Χρωστάνε και ένα ματς στα playoffs οι δύο ομάδες, το μεταξύ τους στην Τούμπα για την 5η αγωνιστική που αναβλήθηκε λόγω των ευρωπαϊκών τους υποχρεώσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Τα ματς δεν σταματάνε εδώ, αφού έχουμε εμβόλιμη την Τετάρτη. Ο Ολυμπιακός παίζει στη Θεσσαλονίκη με τον Άρη, ενώ ο ΠΑΟΚ στη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός πέρασε αέρα από τη Λαμία επικρατώντας 5-0, ενώ στο 30ο λεπτό το Άρης-ΑΕΚ είναι στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Πάμε στα δικά μας τώρα... Στα δέκα τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ελλάδος υπάρχει μόνο μια νίκη γηπεδούχου και αυτή είναι του Ολυμπιακού για τη διαδικασία των περσινών Super League Playoffs. Για την κανονική διάρκεια του φετινού πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 4-2 στον Πειραιά και ο Ολυμπιακός με 4-1 στη Θεσσαλονίκη. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Τα τέσσερα τελευταία χρόνια οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί αντιμέτωπες για Playoffs στον Πειραιά ισάριθμες φορές και υπάρχουν δύο νίκες του Ολυμπιακού με 1-0, μια ισοπαλία 1-1 και μια νίκη του ΠΑΟΚ με 1-0. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Το πιο συχνό σκορ στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων είναι το 1-0 με δώδεκα εμφανίσεις, ενώ ακολουθεί το 2-0 με έντεκα. Ο ΠΑΟΚ έχει έξι νίκες με 1-0, ενώ το πιο συχνό σκορ στις ισοπαλίες είναι το 1-1. Η τελευταία φορά που δεν σημειώθηκε τέρμα σε αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ στον Πειραιά ήταν στις 31 Μαρτίου 2013. by Γιάννης Πολιάς
20:04
70 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 48 ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 9 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 13 ΝΙΚΕΣ ΠΑΟΚ ΓΚΟΛ: 126-57 by Γιάννης Πολιάς
20:05
Ας δούμε τις ενδεκάδες και ενώ απομένουν 25 λεπτά για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:06
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης - Κίνι, Ρέτσος, Άμπι, Ρίτσαρντς - Τσικίνιο, Ιμπόρα - Μαρτίνς, Όρτα, Ποντένσε - Ναβάρο . by Γιάννης Πολιάς
20:06
ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα - Οζντόεφ, Μεϊτέ - Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τάισον-Τόμας by Γιάννης Πολιάς
20:18
Διαιτητής: Νογκέιρα (Μαρτίνς, Μπρας, 4ος Τσαγκαράκης, VAR: Ντα Σίλβα Ολιβέιρα, Κωνσταντίνου) by Γιάννης Πολιάς
20:18
Αποθέωση από όλο το «Καραϊσκάκη» για Τζολάκη-Πασχαλάκη . Διαβάστε εδώ. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Το παιχνίδι μεταδίδεται από την Cosmote TV, ενώ ραδιοφωνικά μπορείτε να το ακούσετε από τον bwinΣΠΟΡ FM σε περιγραφή του Νίκου Σταματέλου. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Παρέα μας στον σχολιασμό του αγώνα θα είναι και ο Γιώργος Τσανάκας. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Η ανάκρουση των ενδεκάδων τώρα και ενώ το Γεώργιος Καραϊσκάκης είναι σχεδόν γεμάτο. by Γιάννης Πολιάς
20:34
4' Πίεση ψηλά από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:36
5' Ωραία παρέμβαση Άμπι σε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας. by Γιάννης Πολιάς
20:37
20:40
9' Διαμαρτυρήθηκαν για καταλογισμό επιθετικού φάουλ που ανέκοψε αντεπίθεσή τους οι Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
20:41
10' Σκόραρε ο Ναβάρο όμως το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Φάνηκε να είναι πράγματι εκτεθειμένος ο Ισπανός φορ. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Ο Ολυμπιακός έχει μπει δυνατά, πιέζει για το γρήγορο γκολ, ενώ αν δεν σφυριζόταν νωρίτερα αυτό το επιθετικό φάουλ που μάλλον δεν ήταν, θα είχε προϋποθέσεις για το 1-0. Ο κόσμος έχει μπει στην εξίσωση και οι ερυθρόλευκοι είναι εξαιρετικοί, με τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να κρατήσει μπάλα και να επιτεθεί με αξιώσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
12' Πολιορκία στην περιοχή του ΠΑΟΚ με αλλεπάλληλα γεμίσματα από τους γηπεδούχους, μπλόκαρε εντέλει ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
20:46
15' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΝΑΒΑΡΟ! Ο Τζολάκης εκτέλεσε γρήγορα φάουλ έξω από την περιοχή του και βρήκε τον Ισπανό, που νίκησε στο τετ α τετ τον Κοτάρσκι! by Γιάννης Πολιάς
20:50
Ο Ναβάρο παίζει στο όριο και το ξέρουμε... Το πλασέ του υποδειγματικό, ακόμη και αν δεν μέτρησε. Έχει μπει με τρομερή ορμή η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στο παιχνίδι και πρέπει να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ που έχει χτίσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
19' Ο Τάισον προσπάθησε να βρει τον Μπράντον στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:53
22' Στο 51% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:53
23' Λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού, κέρδισε κόρνερ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:54
Μικρή διακοπή καθώς χτύπησε ο Μπράντον. by Γιάννης Πολιάς
20:55
25' Εκτελέστηκε το φάουλ, η μπάλα απομακρύνθηκε και κατέληξε άουτ μετά από κόντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:55
25' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Γιάννης Πολιάς
20:58
27' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΙ! Ο Κοτάρσκι απέκρουσε το πέναλτι του Ποντένσε, όμως ο Ισπανός σκόραρε στην επαναφορά της μπάλας! by Γιάννης Πολιάς
20:59
Ακόμη μια φορά που ο Ναβάρο φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, η οποία παίζει πολύ ψηλά. Κάποια στιγμή θα την πατούσε ο ΠΑΟΚ, με τον Πορτογάλο να έχει αποδειχτεί κακός μπελάς για τους «ασπρόμαυρους». Παρότι ο Κοτάρσκι έβγαλε το πέναλτι του Ποντένσε, ο Κίνι ήταν εκεί για να πάρει το ριμπάουντ και να δώσει το προβάδισμα που δικαιούνταν ο Ολυμπιακός βάσει της εικόνας του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
29' Καλή στιγμή για το 2-0, η κεφαλιά του Ναβάρο πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:01
21:02
32' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που πιέζει για την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
21:03
Απομακρύνθηκε η μπάλα, στη συνέχεια έγινε σουτ που κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Τζολάκη. by Γιάννης Πολιάς
21:05
35' Κίτρινη κάρτα στον Άμπι για φάουλ μετά από λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
21:06
36' Στημένη μπάλα από τα δεξιά για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Στην αγκαλιά του Τζολάκη η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:10
40' Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:12
21:12
Ο Ολυμπιακός παρά το εκτεταμένο ροτέισον είναι εξαιρετικός, βγάζοντας μεγάλη ένταση στο πρέσινγκ, ενδεικτικό και της φρεσκάδας των παικτών του Μεντιλίμπαρ. Από την άλλη μεριά, ο ΠΑΟΚ δείχνει να έχει… απορρυθμιστεί και δεν μπορεί να δημιουργήσει, ενώ έχει κακή κυκλοφορία επίσης. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
43' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Τσικίνιο έχασε την μπάλα αλλά στην εξέλιξη της φάσης διόρθωσε, βάζοντας την κόντρα στο σουτ του Ζίβκοβιτς. Ακολούθως ο Μουργκ σούταρε άστοχα. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:17
45+2' Φάουλ από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-0 με το γκολ του Κίνι στο 27ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Δίκαια μπροστά στο σκορ οι «ερυθρόλευκοι», που είχαν και δύο ακυρωθέντα γκολ. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:35
21:35
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:37
48' Μακρινό σουτ Ναβάρο, ψηλά άουτ η μπάλα. Προηγήθηκε λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:38
48' Φάουλ μερικά μέτρα έξω από την περιοχή για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:39
50' Εξαιρετική η εκτέλεση του Τάισον, με πολλή δύναμη, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τζολάκη. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Διάθεση να πάρει μέτρα στο γήπεδο και να προσπαθήσει να δημιουργήσει δείχνει ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, αλλά ο Ολυμπιακός κρατά μακριά από την περιοχή του Τζολάκη τους ασπρόμαυρους με χαρακτηριστική άνεση. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
53' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Πρώτο για τον Ολυμπιακό σήμερα, δεύτερο συνολικά στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:43
54' Κόντραρε η μπάλα μετά το σουτ του Ιμπόρα. by Γιάννης Πολιάς
21:44
55' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, από τα δεξιά αυτή τη φορά. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:46
21:47
Ετοιμάζει Ντεσπόντοφ και Σαμάτα ο Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς
21:48
59' Ντεσπόντοφ αντί Μουργκ και Σαμάτα αντί Μπράντον. by Γιάννης Πολιάς
21:50
61' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΝΣ! Αστραπιαία αντεπίθεση των Πειραιωτών, τρομερή ενέργεια από τον Ποντένσε, που έβγαλε κάθετα για τον Ζέλσον και εκείνος τελείωσε υποδειγματικά τη φάση! by Γιάννης Πολιάς
21:52
63' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς, για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Τι εκπληκτικό transition ήταν αυτό; Ο Ολυμπιακός είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα στην Ελλάδα και το απέδειξε σε αυτή τη φάση, η οποία ξεκινά από τη μία περιοχή και καταλήγει στην αντίπαλη για το 2-0 από τον Ζέλσον Μαρτίνς. Εκπληκτικοί οι «ερυθρόλευκοι», με τον ΠΑΟΚ να πιάνεται άλλη μια φορά στον ύπνο και αμυντικά να έχει τρομερά ζητήματα. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Κίτρινη και στον Ζίβκο Ζίβκοβιτς, στον πάγκο. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Πιθανότατα για ένα μαρκάρισμα στην αρχή της φάσης, πριν την αντεπίθεση των Πειραιωτών. by Γιάννης Πολιάς
21:54
65' Φάουλ από τα αριστερά για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Καθάρισαν οι «ερυθρόλευκοι». by Γιάννης Πολιάς
21:57
68' Σούταρε έξω από την περιοχή ο Ποντένσε, πέρασε ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Οι διαμαρτυρίες από τον πάγκο του ΠΑΟΚ έφεραν και το... πάγωμα του ρυθμού, αλλά ο Ολυμπιακός δεν πτοήθηκε ιδιαίτερα. Καλύτερος στο γήπεδο, με τρομερό transition και περίσσια αυτοπεποίθηση στον αγωνιστικό χώρο, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι κάκιστοι και δεν μπορούν να απειλήσουν. Το ματς πάει ιδανικά για την εξαιρετική ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
70' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Ποντένσε σούταρε συρτά από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:03
22:03
74' Σβαμπ αντί Μεϊτέ. by Γιάννης Πολιάς
22:04
Από πλευράς Ολυμπιακού δεν έχει γίνει ακόμα κάποια αλλαγή. by Γιάννης Πολιάς
22:05
75' Ταχύτατη αντεπίθεση των γηπεδούχων, όμως ο Μαρτίνς δεν κατάφερε να βρει τον Ποντένσε. by Γιάννης Πολιάς
22:07
77' Μεγάλη επέμβαση Τζολάκη, σε μπαλιά του Μπάμπα που κόντραρε και άλλαξε πορεία. by Γιάννης Πολιάς
22:07
78' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, έπιασε την κεφαλιά ο Κουλιεράκης αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:07
78' Μασούρας αντί Μαρτίνς και Έσε αντί Τσικίνιο. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Η πρώτη ευκαιρία του ΠΑΟΚ έρχεται στο ματς στο 78ο λεπτό με τον καλύτερο παίκτη του, τον Κουλιεράκη. Φρεσκάρει μεσοεπιθετικά την ομάδα του ο Ραζβάν Λουτσέσκου, αλλά η εικόνα του αγώνα δεν έχει αλλάξει. Πολύτιμες ανάσες από την άλλη μεριά για τον Τσικίνιο, μπαίνει στη θέση του το... πίτμπουλ από την Αργεντινή, ο Έσε. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
79' Γιόνι αντί Σάστρε και Μάρκος Αντόνιο αντί Τάισον. by Γιάννης Πολιάς
22:09
80' Τελευταίο δεκάλεπτο, με τον ΠΑΟΚ να καλείται να ρισκάρει εάν θέλει να διεκδικήσει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
22:13
Πρωτάθλημα και Ευρωπαϊκό η... απαίτηση του κόσμου του Ολυμπιακού από τους παίκτες του. Οι ερυθρόλευκοι είναι εξαιρετικοί για άλλο ένα βράδυ! by Γιώργος Τσανάκας
22:13
84' Ωραίο σουτ του Όρτα έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:14
85' Καρβάλιο αντί Όρτα και Ελ Κααμπί αντί Ναβάρο. by Γιάννης Πολιάς
22:17
88' Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ, ψάχνει το... ρήγμα στην άμυνα του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
22:19
90' Πιο ανεβασμένοι οι γηπεδούχοι τώρα, έχουν κερδίσει μερικά μέτρα. by Γιάννης Πολιάς
22:19
90' Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα, για φάουλ σε πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
22:20
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:21
Η φάση ολοκληρώθηκε με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:22
90+2' ΓΚΟΛ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΚΟΣ ΑΝΤΟΝΙΟ! Ο Βραζιλιάνος σκοράρει από κοντά μετά το γύρισμα που έγινε από τα αριστερά από τον Ζίβκοβιτς! by Γιάννης Πολιάς
22:23
Να δούμε εάν προλαβαίνει να αλλάξει κάτι δραματικά! by Γιάννης Πολιάς
22:23
90+4' Βέζο αντί Κίνι. by Γιάννης Πολιάς
22:24
90+4' Φοβερή προσπάθεια από τα αριστερά ο Ποντένσε, που όμως έχασε στο τέλος την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:25
90+6' Τελευταίο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
22:26
90+6' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Η μπάλα απομακρύνθηκε. by Γιάννης Πολιάς
22:27
Τέλος, Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1! by Γιάννης Πολιάς
22:27
Το σφύριγμα της λήξης βρίσκει νικητές τους Πειραιώτες, μειώνουν έτσι στο -1 από την 3η θέση της βαθμολογίας και παραμένουν στο -6 από την κορυφή. by Γιάννης Πολιάς