Ολυμπιακός-Μίλαν

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του τελικού του Youth League.

18:34
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τον μεγάλο τελικό του φετινού Youth League, ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Μίλαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
Για τις 19:00 είναι προγραμματισμένη η σέντρα στο «Colovray Sports Centre» της Νιόν στην Ελβετία, με την Κ19 των «ερυθρόλευκων» να έχουν μπροστά τους μια ιστορική ευκαιρία για να στεφθούν πρωταθλητές Ευρώπης, κατακτώντας το Champions League των Νέων! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
Οι ενδεκάδες: Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος, 3-4-3): Σίνα - Κ. Κωστούλας, Κουτσίδης, Πρεκατές - Κουτσογούλας, Μπάκουλας, Μουζακίτης, Αλαφάκης - Παπακανέλλος, Πνευμονίδης, Χ. Κωστούλας Μίλαν (Αμπάτε, 4-3-3): Ραβέιρε - Μάνι, Σίμιτς, Ενσιαλά, Μπαρτεσάγκι - Στάλμαχ, Μαλάσπινα, Τζερόλι - Σκότι, Σια, Κάμαρντα by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Στον πάγκο για τους «ερυθρόλευκους» οι Έξαρχος, Δάμα, Γατόπουλος, Λιατσικούρας, Λώλης, Παναγάκος και Τανούλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Αναπληρωματικοί της Μίλαν οι Μπαρτοτσιόνι, Μπάκουνε, Μπονόμι, Λιμπεράλι, Παρμιτζιάνι, Σάλα και Σίμελχακ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
Αμφότερες οι ομάδες θα παίξουν για πρώτη φορά στον τελικό της διοργάνωσης, ενώ η Μίλαν πέρσι είχε φτάσει μέχρι τα ημιτελικά, όπου αποκλείστηκε από την κροατική Χάιντουκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Το μαγικό φετινό ταξίδι του Ολυμπιακού στο Champions Path της διοργάνωσης ξεκίνησε τον περασμένο Οκτώβριο, όταν απέκλεισε σε διπλά παιχνίδια την ιταλική Λέτσε (με δύο νίκες 3-1), ενώ στη συνέχεια ξεπέρασε και το εμπόδιο της Γκαμπάλα (3-0 εκτός και 4-0 εντός). Εκεί ξεκίνησα τα νοκ-άουτ, με τους «ερυθρόλευκους» να αποκλείουν κατά σειρά Ίντερ (0-0, 6-5 στα πέναλτι), Λανς (2-2, 4-2 στα πέναλτι), Μπάγερν Μονάχου (3-1) και Ναντ (0-0, 3-1 στα πέναλτι). by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
Θυμηθείτε πώς έφτασαν οι «ερυθρόλευκοι» μέχρι τον αποψινό τελικό: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:53
Έχει ξεκινήσει το τελετουργικό πριν την έναρξη του τελικού, πολύ κρύο, συννεφιά και δυνατός αέρας στη Νιόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
Η Μίλαν μπήκε στο Youth League στη φάση των ομίλων, εκεί όπου τερμάτισε πρώτη κόντρα σε Νιούκαστλ, Ντόρτμουντ και Παρί Σεν Ζερμέν. Στα νοκ-άουτ απέκλεισε κατά σειρά Μπράγκα, Ρεάλ Μαδρίτης και Πόρτο, όλες στα πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Θυμηθείτε πώς οι «ροσονέρι» πήραν την πρόκριση από τον ημιτελικό κόντρα στην Πόρτο: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Με την ερυθρόλευκη εμφάνισή του ο Ολυμπιακός, με τα λευκά της η Μίλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Διαιτητής του τελικού είναι ο Άγγλος, Τζον Μπρουκς, VAR o συμπατριώτης του, Ντέιβιντ Κουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Φίγκο, Λάουντρουπ, Βιεϊρά, Μπενίτεθ, μόνο λίγοι από τους θρύλους του ποδοσφαίρου που βρίσκονται στα επίσημα του γηπέδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:01
Θυμίζουμε ότι να δεν έχουμε νικητή στην κανονική διάρκεια του αγώνα, θα έχουμε κατευθείαν πέναλτι και όχι παράταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
Ξεκίνησε ο μεγάλος τελικός του Youth League στη Νιόν! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
1' O Κωστούλας έκλεψε μέσα στη μεγάλη περιοχή, αλλά το πλασέ του κόντραρε σε αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
Ο Ολυμπιακός έχει μπει πιέζοντας ψηλά όταν δεν έχει την κατοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Κωστούλας έκλεψε στο μισό της Μίλαν και έδωσε όμορφη πάσα στον Πνευμονίδη, ο οποίος όμως νικήθηκε από τον Ραβέιρε στο τετ-α-τετ τους! Στη συνέχεια της φάσης ο Μπάκουλας σούταρε ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
9' Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να ανοίξει το σκορ, με τον Πνευμονίδη και τον Παπακανέλλο να συνεργάζονται άψογα και με τον δεύτερο να πλασάρει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Μίλαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
11' Ο Ραβέιρα φάνηκε να κάνει πέναλτι στον Πνευμονίδη, πέφτοντας στα πόδια του εντός μεγάλης περιοχής, διαιτητής και VAR είπαν «παίζετε». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
19:14
by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
Εκρηκτικό το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στον τελικό, θα μπορούσε κάλλιστα να προηγείται με αν Πνευμονίδης και Παπακανέλλος ήταν λίγο πιο ψύχραιμοι στα τελειώματά τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
17' Η επιθετική τριάδα του Ολυμπιακού συνεχίζει να πιέζει ασφυκτικά την άμυνα της Μίλαν, δημιουργώντας της πάρα πολλά προβλήματα στη μετάβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
19' Αστάθεια στην άμυνα του Ολυμπιακού μετά από λάθος πάσα του Πρεκατέ, «καθάρισαν» τη φάση Κουσίδης και Αλαφάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
Απειλητικός για την άμυνα της Μίλαν κάθε φορά που παίρνει την κατοχή ο Χαράλαμπος Κωστούλας: Εικόνα live 21980002/17131.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
26' Έπεσε ο ρυθμός μετά το πρώτο 20λεπτο, με τον Ολυμπιακό πάντως να παραμένει η ομάδα που φαίνεται πιο απειλητική. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Παπακανέλλου στο 9': by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Αρκετές διακοπές λόγω συνεχόμενων φάουλ από τις δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
28' Μακρινό σουτ του Τζερόλι, ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Σίνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
30' Ο Τζερόλι βρήκε στα δεξιά τον Σκότι και εκείνος έκανε το συρτό γύρισμα, απομάκρυνε ο Κουτσίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
Πνευμονίδης και Μπακούλας δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 3ο κιόλας λεπτό του τελικού: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
34' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Κώστα Κωστούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
36' Η Μίλαν έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων εδώ και περίπου δέκα λεπτά, με την άμυνα του Ολυμπιακού να ανταποκρίνεται άψογα όποτε χρειάστηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
38' Νέα μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού, ο Πνευμονίδης έκανε άψογη ατομική ενέργεια από τα αριστερά, με την μπάλα να καταλήγει στον Κουτσογούλα που πάσαρε στον αμαρκάριστο Μπακούλα, ο οποίος όμως πλάσαρε αδύναμα και πάνω στον Ραβέιρε, από πολύ πλεονεκτική θέση. Υπέροχη συνεργασία, χωρίς όμως την ιδανική κατάληξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
Χωρίς γκολ το πρώτο μισό του μεγάλου τελικού, με τον Ολυμπιακό να είναι καλύτερος από την αντίπαλό του, χάνοντας τρεις πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, στο 3' με τον Πνευμονίδη, στο 9' με τον Παπακανέλλο και στο 38' με τον Μπακούλα. Πολύ καλή η εμφάνιση των «ερυθρόλευκων» σε αυτό το πρώτο ημίχρονο, ήταν ανώτεροι, μην επιτρέποντας στη Μίλαν να απειλήσει την εστία του Σίνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
46' Ευκαιρία για τη Μίλαν, μετά από σέντρα του Μανί, ο Σία δεν κατάφερε να σκοράρει με προβολή από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
53' Ευκαιρία για τη Μίλαν, μετά από λάθος του Πρεκατέ, ο Σίνα απέκρουσε εντυπωσιακά και με τα ακροδάχτυλα ένα πολύ δυνατό σουτ του Σκότι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
Σαφώς καλύτερη σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο η Μίλαν, μέσα σε 8 λεπτά έχει απειλήσει όσο δεν απείλησε την εστία του Σίνα σε ολόκληρο το πρώτο 45λεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
Από τους πιο δραστήριους παίκτες του Ολυμπιακού και απόψε ο Πνευμονίδης: Εικόνα live 21980002/51284.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
O διαιτητής πάει στο βίντεο για να δει πιθανό πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
60' Γκοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Μουζακίτης εκτέλεσε άψογα το πέναλτι που δόθηκε μετά από επέμβαση του VAR για χέρι του Στάλμαχ, ανοίγοντας το σκορ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
62' Γκοοολ για τον Ολυμπιακο! Μετά από πολύ γρήγορη αντεπίθεση, ο Πανακανέλλος μπήκε στη μεγάλη περιοχή και αφού πέρασε με άψογη προσποίηση έναν αμυντικό της Μίλαν, πλάσαρε υπέροχα από πολύ πλάγια θέση για το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
63' Αλλαγή για τη Μίλαν, Σίμελχακ στη θέση του Στάλμαχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
Η ευκαιρία της Μίλαν με τον Σία: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Πλέον, ο Ολυμπιακός καλείται να υπερασπιστεί το μεγάλο του προβάδισμα για να στεφθεί πρωταθλητής Ευρώπης! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
66' Και τρίτο γκολ για τον Ολυμπιακό! Απίστευτο γκολ από τον Μπακούλα, ο οποίος μετά από σέντρα του Κουτσογούλα σκόραρε με ένα αδιανόητο ανάποδο ψαλίδι! 3-0 και πλέον «αγκαλιάζουν» την ευρωπαϊκή κούπα οι «ερυθρόλευκοι»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Η απίθανη επέμβαση του Σίνα: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
70' Κίτρινη κάρτα στον Μπακούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
71' Ευκαιρία για τη Μίλαν, με τον Σίνα να βγαίνει νικητής σε τετ-α-τετ με τον Σία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
72' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Δάμα στη θέση του Αλαφάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Το 1-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουζακίτη: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
75' Ευκαιρία για τη Μίλαν, ο Τζερόλι σούταρε ψηλά άουτ από το ύψος του πέναλτι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Λιατσικούρας αντικατέστησε τον σκόρερ του δεύτερου γκολ, Παπακανέλλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
77' Ο Κωστούλας πέρασε υπέροχα από τον Λιμπεράλι, αλλά ο Μπαρτεσάγκι τον πρόλαβε τελευταία στιγμή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
77' Νέα μεγάλη επέμβαση του Σίνα, αυτή τη φορά σε πλασέ του Σκότι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
78' Διπλή αλλαγή για τη Μίλαν, Σάλα και Μπονόμι αντικατέστησαν Σία και Καμάρντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Το πανέμορφο γκολ του Παπακανέλλου για το 2-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
80' Και άλλη τρομερή επέμβαση του Σίνα! Ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού αρνήθηκε ξανά το γκολ στους επιθετικούς της Μίλαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
82' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με Κωστούλα και Πνευμονίδη να μην μπορούν να νικήσουν ξανά τον Ροβέιρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
87' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Γατόπουλος και Τανούλης αντικατέστησαν Πνευμονίδη και Μπακούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
Το αδιανόητο ανάποδο ψαλίδι του Μπακούλα για το 3-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
4 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
90+4' Άστοχο πλασέ των Ιταλών. by Δημήτρης Παπαδήμας