ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την ένατη αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

19:30
Καλησπέρας σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό για την 9η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου και Διονύση Δεσύλλα. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Οι Θεσσαλονικείς ψάχνουν τη νίκη που θα τους κρατήσει στο κόλπο για την κατάκτηση του τίτλου, έχοντας το αυτί και στο Καραϊσκάκη, όπου ο Ολυμπιακός υποδέχεται την πρωτοπόρο ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Οι ενδεκάδες των ομάδων ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Γιόνι, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Αντόνιο, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Σαμάτα Παναθηναϊκός (Φ. Τερίμ): Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Γέντβαϊ, Αράο, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Τσέριν, Μαντσίνι, Μπακασέτας, Μπερνάρ, Σπόραρ Στον πάγκο: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ζέκξα, Λημνιός, Μλαντένοβιτς, Γερεμέγεφ, Παλάσιος, Βιλένα, Ακαϊντίν by Γιάννης Πολιάς
19:37
Διαιτητής: Λίντχαουτ Βοηθοί: Χόνινγκ, Ίνια 4ος: Φωτιάς VAR: Κάμπχαους, Κόλλιας by Γιάννης Πολιάς
19:43
Έκτη φετινή συνάντηση των δύο ομάδων, μέχρι τώρα έχουμε δει τρεις νίκες του ΠΑΟΚ, μία του Παναθηναϊκού και μία ισοπαλία. by Γιάννης Πολιάς
19:44
Στο -1 από την ΑΕΚ η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, τρεις βαθμούς πιο πίσω ακολουθεί ο Παναθηναϊκός, που δύναται μέχρι και σήμερα να εξασφαλίσει την Ευρώπη - με νίκη και ήττα του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
19:51
19:53
Την τελευταία αγωνιστική, που θα γίνει την Κυριακή, 19 του μήνα, ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται από τον Άρη και ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Καλησπέρα και από εμένα. Με εξαίρεση την χρησιμοποίηση του Λοντίγκιν, οι υπόλοιπες επιλογές του Τερίμ για την 11άδα ήταν μάλλον... αναμενόμενες. Πολύ σημαντικό για τον Παναθηναϊκό να βρει αυτός πρώτος ένα γκολ απέναντι στον ΠΑΟΚ για μια φορά, όπως στο Κύπελλο, για να δούμε πως θα διαχειριστούν μετά οι δύο ομάδες αυτή την συνθήκη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:04
2' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπράντον έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή και έστειλε με συρτό σουτ την μπάλα στο αριστερό δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
20:05
Να που οι Θεσσαλονικείς αγγίζουν το γκολ πολύ νωρίς. by Γιάννης Πολιάς
20:06
5' Έχουν μπει πολύ δυνατά οι γηπεδούχοι και με πίεση ψηλά αναγκάζουν σε λάθη την «πράσινη» άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
20:07
Λαμία-Άρης 2-4 πριν λίγο. by Γιάννης Πολιάς
20:10
8' Μπαλιά Μαντσίνι για τον Σπόραρ, απευθείας άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:13
12' Έχουν εξισορροπήσει την κατάσταση εδώ και λίγα λεπτά οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:16
20:19
Έχοντας... γλιτώσει την -εκ νέου- αυτοκτονία, δεχόμενος δηλαδή γκολ με το καλημέρα σε ένα ακόμα παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει την κατοχή της μπάλας και να «σβήσει» τον ρυθμό που είχε δώσει ο ΠΑΟΚ. Πρέπει, όμως, να βρει και κάποιες συνεργασίες στο επιθετικό τρίτο, όπου ακόμα δεν έχει γίνει αισθητός! by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Μουργκ και έχει ήδη ετοιμαστεί ο Κωνσταντέλιας. by Γιάννης Πολιάς
20:20
19' Πράγματι, ο Ντέλιας αντικαθιστά τον Αυστριακό. by Γιάννης Πολιάς
20:21
19' Μονοκόμματο σουτ του Κωνσταντέλια από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε σταθερά ο Λοντίγκιν. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Με το που μπήκε απείλησε ο νεαρός μεσοεπιθετικός. by Γιάννης Πολιάς
20:24
23' Πρόλαβε ο Κοτάρσκι προ του Σπόραρ, μετά την μπαλιά του Κώτσιρα! by Γιάννης Πολιάς
20:29
20:30
28' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:30
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:31
Ζήτησαν χέρι του Χουάνκαρ οι γηπεδούχοι όμως δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Πέρασε και το ημίωρο, χωρίς να έχει διαφοροποιηθεί κάτι... συγκλονιστικά. Ο ΠΑΟΚ είχε τις καλύτερες φάσεις, ως τώρα, αλλά δεν τις αξιοποίησε, με τον Παναθηναϊκό να έχει πάρει την κατοχή, πιθανότατα και βάση σχεδίου του αντιπάλου, αλλά να μην μπορεί να γίνει δημιουργικός, αφού ο Μπακασέτας πρωτίστως αλλά και οι Μαντσίνι-Μπερνάρ, με εξαίρεση μια φάση έκαστος, είναι μπλοκαρισμένοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
Όπως στην Τούμπα, έτσι και στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» το εκεί ματς είναι ισόπαλο, στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
20:38
37' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΪΣΟΝ! Λάθος στην άμυνα του Παναθηναϊκού, ο Κωντσαντέλιας έστρωσε στον Βραζιλιάνο κι εκείνος από κοντά καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα με συρτό σουτ! by Γιάννης Πολιάς
20:39
Από μεγάλο λάθος του Ρούμπεν, που πήγε να διώξει και έκανε τσαφ, ξεκίνησε η φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Ο Τάισον σκοράρει για δεύτερο σερί ματς, είχε ανοίξει το σκορ και ενάντια στον Ολυμπιακό προ ημερών. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Με τα υπάρχοντα δεδομένα, ο Δικέφαλος του Βορρά είναι πρώτος στη βαθμολογία. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Ούτε αυτή την φορά θα μπορέσει το «τριφύλλι» να μπει μπροστά στο σκορ απέναντι στον «δικέφαλο του Βορρά», αφού το... τσαφ του Ρούμπεν -χωρίς καμία πίεση- κόντρα στην ροή του παιχνιδιού κι ενώ ο Παναθηναϊκός έδειχνε να το ελέγχει, προσφέρει το 1-0 στον ΠΑΟΚ και κάνει πολύ δύσκολα τα πράγματα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:44
43' Πρόλαβε να διώξει προ του Κωνσταντέλια ο Αράο, μετά το επικίνδυνο γύρισμα του Γιόνι. by Γιάννης Πολιάς
20:46
20:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:49
45+3' Μακρινό σουτ Μπακασέτα, πάνω στον Κουλιεράκη η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:51
45+4' Πήγε να βγει τετ α τετ ο Ντεσπόντοφ αλλά ο Αράο πρόλαβε να διώξει την τελευταία στιγμή. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Τέλος πρώτου μέρους, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1-0. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Το γκολ του Τάισον στο 37ο λεπτό είναι αυτό που χωρίζει τις δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Στο ίδιο έργο θεατές, στον Παναθηναϊκό, καθώς και δέχεται πρώτος γκολ για... πέμπτη φορά σε έξι ματς από τον ΠΑΟΚ και αυτό προέρχεται από ένα «φθηνό», ατομικό λάθος! Παράλληλα, παρότι είχε την κατοχή της μπάλας, δεν είχε -πρακτικά- καμία κλασική ευκαιρία για γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αφού υστέρησε πολύ δημιουργικά... Θα χρειαστούν καλύτερες επιλογές, περισσότερες συνεργασίες, αλλά και μεγαλύτερη ψυχραιμία, στην προσπάθεια να γυρίσει το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
21:07
21:08
Δεν έχουμε κάποια αλλαγή μετά την ανάπαυλα. by Γιάννης Πολιάς
21:11
49' Πάνω κάτω η μπάλα σε αυτά τα πρώτα λεπτά, με τους «πράσινους» να προσπαθούν να ανεβάσουν τις γραμμές τους. by Γιάννης Πολιάς
21:12
50' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Άουτ η μπάλα από την προσπάθεια του Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:17
55' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:19
21:20
57' Σέντρα-σουτ Ντεσπόντοφ από τα δεξιά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Λοντίγκιν, που ήλεγχε τη φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:21
59' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
21:23
61' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Τρομερό σουτ Μπάμπα από τα αριστερά, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Λοντίγκιν! by Γιάννης Πολιάς
21:24
Κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
21:24
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ βγήκε τετ α τετ αλλά το χαμηλό σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο πόδι του Κοτάρσκι! by Γιάννης Πολιάς
21:25
Απίθανη φάση για τους «πράσινους». by Γιάννης Πολιάς
21:26
Από τον Παράδεισο στην... Κόλαση ο Παναθηναϊκός, καθώς από την μια στάθηκε τυχερός που είδε τον ΠΑΟΚ να έχει και δεύτερο δοκάρι, αλλά από την άλλη είδε και τον Κοτάρσκι να λέει «όχι» στον Σπόραρ, νικώντας τον με το πόδι στο τετ α τετ για το 1-1! Ο χρόνος αρχίζει και πιέζει, πλέον, την ομάδα του Τερίμ, που πρέπει να προβεί σε αλλαγές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
Ολυμπιακός-ΑΕΚ 1-0, έξαλλοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα! by Γιάννης Πολιάς
21:29
66' Α. Ζίβκοβιτς αντί Τάισον και Σαμάτα αντί Μπράντον. by Γιάννης Πολιάς
21:30
67' Βαγιαννίδης αντί Μαντσίνι, Γερεμέγεφ αντί Μπακασέτα και Μλαντένοβιτς αντί Χουάνκαρ. by Γιάννης Πολιάς
21:32
70' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:33
Και κίτρινη κάρτα στον Γεντβάι, για μαρκάρισμα στον Σαμάτα μέσα στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Ο Ζίβκοβιτς στην μπάλα... by Γιάννης Πολιάς
21:34
72' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟ ΕΥΣΤΟΧΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ! by Γιάννης Πολιάς
21:35
Πολύ μεγάλο προβάδισμα νίκης για τον Δικέφαλο του Βορρά. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Λίγα λεπτά αφότου πέρασε στο ματς, ο Ζίβκοβιτς φέρνει αγκαλιά με τη μεγάλη νίκη τον ΠΑΟΚ. Πάνε για τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη σε ντέρμπι οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:38
76' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:38
Εκτέλεσε ο Μλαντένοβιτς, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:39
77' Έντονη πίεση από τους φιλοξενούμενους, ψάχνουν το γκολ που θα τους βάλει ξανά στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:40
78' ΓΚΟΛ, 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΕΜΕΓΕΦ! Μπαλιά Μλαντένοβιτς, εξαιρετική κεφαλιά από τον Σουηδό, που ξαναβάζει την ομάδα του στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
21:41
Οι αλλαγές των Λουτσέσκου και Τερίμ έχουν φέρει δύο γκολ μαζεμένα! by Γιάννης Πολιάς
21:42
Εντείνεται η πίεση των «πρασίνων», πάμε για θρίλερ. by Γιάννης Πολιάς
21:42
80' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:42
21:43
Οι «πράσινοι» μειώνουν χάρη σε δύο παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο, τους Μλαντένοβιτς και Γερεμέγεφ, όπως συνέβη και στο 2-0 του ΠΑΟΚ! Χρόνος υπάρχει, το θέμα είναι να βρουν το καθαρό μυαλό για να φτιάξουν κι άλλη φάση για γκολ, αφού με τα υπάρχοντα δεδομένα έχουν πέσει στην τέταρτη θέση... by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
81' Βιεϊρίνια αντί Ντεσπόντοφ, Σβαμπ αντί Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:47
84' Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Γιόνι προς τον Κοτάρσκι, πρόλαβε να μπλοκάρει προ αντιπάλου ο Κροάτης. by Γιάννης Πολιάς
21:47
85' Βιλένα αντί Μπερνάρ. by Γιάννης Πολιάς
21:49
21:49
87' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια του Σαμάτα εξ επαφής. by Γιάννης Πολιάς
21:49
87' Κίτρινη κάρτα στον Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:50
88' Τεράστια απόκρουση του Λοντίγκιν! Ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού λέει όχι στην κεφαλιά του Σβαμπ! by Γιάννης Πολιάς
21:51
89' ΓΚΟΛ, 3-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΒΙΕΪΡΙΝΙΑ! Μία ακόμη αλλαγή σκοράρει, με τον Πορτογάλο αρχηγό των γηπεδούχων να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με τρομερό τελείωμα μέσα από την περιοχή μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας! by Γιάννης Πολιάς
21:52
Αγκαλιάζει τη νίκη ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:52
Ελάχιστα πιο πριν δέχτηκε κίτρινη κάρτα ο Κουλιεράκης, που θα χάσει το ματς τίτλου με τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Αποθέωση για τον Βιεϊρίνια στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:53
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Σαμάτα. by Γιάννης Πολιάς
21:54
90+2' ΓΚΟΛ, 4-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ! Θρίαμβος για τον Δικέφαλο του Βορρά, με τον Σέρβο να... ξεχειλώνει το σκορ από κοντά μετά από γύρισμα από τα δεξιά και αδυναμία απομάκρυνσης από την άμυνα του Παναθηναϊκού! by Γιάννης Πολιάς
21:56
Την ίδια ώρα, ο Ολυμπιακός κάνει το 2-0 ενάντια στην ΑΕΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:56
Ο ΠΑΟΚ ανεβαίνει στους 77 βαθμούς και θέλει διπλό στο «Κλ. Βικελίδης» για να εξασφαλίσει τον τίτλο! by Γιάννης Πολιάς
21:57
90+4' Μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή ο Κωνσταντέλιας αλλά δεν κατάφερε να βρει συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:58
ΤΕΛΟΣ, ΠΑΟΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 4-1! by Γιάννης Πολιάς
21:58
Πάρτι τίτλου για τον Δικέφαλο του Βορρά, που προσπερνά την ΑΕΚ στην κορυφή και έχει μπροστά του ματς μπολ τίτλου στο «Κλ. Βικελίδης»! by Γιάννης Πολιάς
22:00
22:01
Δύο τελικοί την ερχόμενη Κυριακή (19/05), ένας για τον τίτλο (Άρης-ΠΑΟΚ) και ένας για την τρίτη θέση (Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός). Η ΑΕΚ υποδέχεται την αδιάφορη Λαμία και θέλει νίκη και γκέλα του ΠΑΟΚ για να πάρει εκείνη τον τίτλο. by Γιάννης Πολιάς