LIVE: ΑΕΚ- ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ 0-2(Τελικό)

Την πρώτη αναμέτρηση για τη φετινή σεζόν μπροστά στον κόσμο της δίνει η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς αντιμετωπίζει σε φιλικό αγώνα τη Μπόκα Τζούνιορς. Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το www.sportfm.gr. «Θέλω να έρθω και να παίξω στην ΑΕΚ». στον NovaΣΠΟΡ FM 94.6 ο Σιμπονίσο Γκάκα.

90'+3' Λήξη της αναμέτρησης

85' Δυνατό σουτ του Χετεμάι έξω από τη μεγάλη περιοχή και δεξιά, η μπάλα, όμως, πέρασε άουτ

69' Η ΑΕΚ παρουσιάζει καλύτερη εικόνα τα τελευταία λεπτά, χωρίς, όμως, να έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά τον πορτιέρο της Μπόκα

64' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Παυλής έκανε το 1-2 με τον Τζιμπούρ έξω απο τη μεγάλη περιοχή της Μπόκα, αλλά μετά το σουτ που επιχείρησε ο Αμποντανσιέρι κατάφερε να μπλοκάρει τη μπάλα.

54' ΓΚΟΛ για τη Μπόκα. Ο Ρικέλμε έβγαλε την κάθετη πάσα και ο Μόουτσε πλάσαρε ιδανικά τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του

53' Η ομάδα της Αργεντινής, σ' αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους συνεχίζει -όπως και στο πρώτο- να έχει καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας

51' Δυνατό σουτ του Μάκου έξω από τη μεγάλη περιοχή της Μπόκα, η μπάλα κατέληξε άουτ

46' Έναρξη του δεύτερου μέρους

45+ 1' Λήξη πρώτου μέρους

43' ΓΚΟΛ για τη Μπόκα. Ο Μόουτσε έβγαλε τη σέντρα απο δεξιά και ο Παλέρμο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Αργεντινής

42' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, ο Αμποντανσιέρι μπλόκαρε εύκολα τη μπάλα

39' Ευκαιρία για τη Μπόκα. Ο Μπατάλια μετά απο κόρνερ πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά μέσα από την περιοχή της ΑΕΚ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

28' Δοκάρι για τη Μπόκα. Ο Ιμπάρα από μακριά έκανε το σουτ στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Σάχα

25' Δεύτερη συνεχόμενη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ μέσα σε λίγα λεπτά. Ο Λεονάρντο έβγαλε τη σέντρα, ο Σκόκο πήρε την κεφαλιά, αλλά ο έμπειρος πορτιέρο της Μπόκα ήταν και πάλι εκεί

23' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κυριάκος πήρε την κεφαλιά μέσα απο τη μικρή περιοχή της Μπόκα, αλλά ο Αμποντανσιερι κατάφερε να αποκρούσει τη μπάλα με τα πόδια

19' Οι δύο ομάδες προπαθούν να βρουν το ρυθμό τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο

15' Καλή σέντρα του Μάκου από δεξιά, η μπάλα στα χέρια του Αμποντανσιέρι

11' Οι παίκτες της Μπόκα έχουν την κατοχή της μπάλας σ' αυτά τα πρώτα λεπτά του ματς, χωρίς, ωστόσο, να έχουν καταφέρει να βρουν το κενό στην άμυνα της ΑΕΚ.

3': Καλό σουτ του Μεδέλ της Μπόκα, εκτός της μεγάλης περιοχής της ΑΕΚ, η μπάλα κατέληξε άουτ

1': Έναρξη του αγώνα

20:55 Οι 10.000 -περίπου- φίλοι της ΑΕΚ δημιουργούν καταπληκτική ατμόσφαιρα λίγα λεπτά πριν αρχίσει η αναμέτρηση

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Κουτρομάνος (76' Γεωργέας), Καράμπελας (54' Χουανφράν), Κυργιάκος (71' Άλβες), Μαϊστόροβιτς, Ενσαλίβα (66' Γιαχάγια), Μάκος (79' Μπερνς), Μαντούκα (61' Ταχτσίδης), Λεονάρντο (46' Χετεμάι), Τζιμπούρ (71' Ιορντάκε), Σκόκο (61' Παυλής)

Μπόκα Τζούνιορς(Άλφιο Μπαζίλε): Αμπονταντζιέρι, Ιμπάρα, Παλέτα, Κάσερες, Μορέλ, Μπατάλια, Μέντελ, Ινσούα (63' Γκαϊτάν (87' Ντίαζ), Ρικέλμε, Μόουτσε (78' Νοϊρ), Παλέρμο (76' Βιάτρι)