Αγγλία

Premier League: Νίκησε με ανατροπή η Μπλάκμπερν

Σπουδαία νίκη με σκορ 3-2 πέτυχε η Μπλάκμπερν επί της Μπέρνλι στο «Ιγουντ Παρκ», για την 9η αγωνιστική της Premier League.

Τα «ρόδα» μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ (0-1) με το τέρμα του Μπλέικ (5’), όμως κατάφεραν αντιδράσουν γρήγορα και μόλις στο 9’ ο Νταν έφερε στα ίσα το ματς (1-1). Από εκείνο το χρονικό σημείο και μετά, οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο παιχνίδι και στο 21’ ο Ντι Σάντο έκανε το 2-1, ενώ λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου (43’), ο Κιμποντα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι νεοφώτιστοι, ήταν να μειώσουν σε 3-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με τον Ιγκλας να βρίσκει δίχτυα.