ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ 1-3 (Τελικό)

.

90΄+3 Λήξη του αγώνα.

90΄+2 Σουτ του Ντιόγο, μπλόκαρε ο Ζανό.

90΄+1 ΓΚΟΛ! Ο Γκομίς έξω απ' την περιοχή έκανε το σουτ που κόντραρε και πάνω στον Ντομί και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Νικοπολίδη.

86΄ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ απ' τα αριστερά, ο Ντιόγο σε ένα «χαμό» στη μικρή περιοχή έκανε το γύρισμα που χτύπησε σε σώματα, στη συνέχεια της φάσης ο Όσκαρ έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο Ζανό μπλόκαρε.

85΄ Κίτρινη κάρτα στον Ντουντού.

83΄ Ο Μπελούτσι εκτέλεσε το φάουλ απ' τα δεξιά, ο Ντουντού έπιασε κεφαλιά ακουμπώντας τη μπάλα και με ώμο, η μπάλα άουτ.

83΄ Κίτρινη κάρτα στον Οκέρ.

79΄ Ο Ντιόγο έπεσε μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Ματουϊντί, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για περίπτωση πέναλτι αν και δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση.

77΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στη θέση του Τζόρτζεβιτς πέρασε ο Όσκαρ.

75΄ Αλλαγή για τη Σεντ Ετιέν, στη θέση του τραυματία Ταυλαρίδη πέρασε ο Μπεναλουάν.

72΄ Ωραιά ατομική προσπάθεια του Παγιέ ο οποίος έκανε και το σουτ έξω απ' την περιοχή, η μπάλα άουτ.

65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντάρμπισαϊρ στη θέση του Γκαλέτι.

63' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Πατσατζόγλου κέρδισε το πέναλτι και ο Τζόρτζεβιτς από την άσπρη βούλα έκανε το 2-1

61' Κόρνερ του "Τζόλε'' από τα αριστερά, ο Άντζας στο δεύτερο δοκάρι έκανε την κεφαλιά, που πέρασε ελάχιστα άουτ.

58' Σέντρα του Παγιέ από τα δεξιά, ο Μπαγιάλ έκανε την κεφαλιά, αλλά πέρασε άουτ.

55' Ο Τζόρτζεβιτς εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Ντουντού έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και ο Ζανό με μεγάλη δυσκολία έστειλε τη μπάλα πάλι κόρνερ.

54' Αλλαγή για τη Σεντ Ετιέν. Ο Οκέρ στη θέση του Ντερνίς.

53' Καλό σουτ του Γκαλέτι έξω από την περιοχή, ο Ζανό στη σωστή θέση μπλόκαρε.

51΄Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να παίξει από τα άκρα και να ψάξει το γρήγορο γκολ.

46΄ Αλλαγή για τη Σεντ Ετιέν, στη θέση του Ιλάν πέρασε ο Γκομίς.

46΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στη θέση του Παπαδόπουλου πέρασε ο Ζεβλάκοφ.

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

43' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Σεντ Ετιέν! Ο Μιραλάς έβγαλε την ομάδα του στην αντεπίθεση, σούταρε η μπάλα κόντραρε στον Ντομί, κατέληξε στον Ντερνίς και εκείνος με σουτ από τα όρια της περιοχής έκανε το 2-0!

41' Πολύ καλό διαγώνιο σουτ του Γκαλέτι από τα δεξιά της περιοχής, λίγο έξω.

38' Μεγάλη ευκαιρία για τους Πειραιώτες. Ο Γκαλέτι έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Τζόρτζεβιτς έπιασε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά πέρασε άουτ.

35' Η κακή εμφάνιση του Ολυμπιακού συνεχίζεται, σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν έχει βρει ρυθμό και παραμένει ασύνδετος στην αμυντική του γραμμή.

30' Κίτρινη κάρτα στον Ντερνίς της Σεντ Ετιέν

29' Ωραίο ένα-δύο ανάμεσα σε Μπελούτσι και Ντιόγο, ο δεύτερος μπήκε στην περιοχή και προτού πλασάρει ο Ζανό έπεσε και μπλόκαρε.

24' Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ Παπαδόπουλο του Ολυμπιακού.

24' Μεγάλη απόσταση στις γραμμές των γηπεδούχων, μοιραία δίνει χώρο στη Σεντ Ετιέν και άνεση να κυκλοφορήσει τη μπάλα.

19' Έλλειψη καθαρού μυαλού από τους παίκτες του Ολυμπιακού και πολλά λάθη στην αμυντική γραμμή, δίνουν μπάλες στη γαλλική ομάδα.

14' Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τη Σεντ Ετιέν.Ο Ντερνίς βρήκε πολύ χώρο και έκανε το σουτ έξω από την περιοχή. Ο Νικοπολίδης απέκρουσε τη μπάλα και στη συνέχεια το πλασέ του Ιλάν πέρασε παράλληλα από την εστία και δίπλα από το αριστερό δοκάρι

14' Σουτ του Μιραλάς έξω από την περιοχή, ο Νικοπολίδης έπεσε και απέκρουσε.

12' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τη Σεντ Ετιέν! Ο Ντομί έκανε τραγικό λάθος έξω από την περιοχή, η μπάλα κόπηκε, έφτασε στον Ιλάν και εκείνος μπροστά από τον Νικοπολίδη δεν αστόχησε.

7' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη της Σεντ Ετιέν.

3' Ο Τζόρτζεβιτς εκτέλεσε το φάουλ μέσα στην περιοχή, ο Τοροσίδης με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.