Ιταλία

Δεν τους… βλέπει η Ίντερ!

Άπιαστη η Ίντερ νίκησε με 2-1 την Πάρμα, ξέφυγε με έξι βαθμούς από την Μίλαν και το… τρένο της δεν κάνει καμία στάση.

Ποιος την πιάνει την Ίντερ! Έχει φύγει με… χίλια προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος και δεν την σταματάει κανείς. Αυτή την φορά επικράτησε με 2-1 επί της Πάρμα και φωνάζει πως δεν μπορεί να χάσει το φετινό σκουντέτο!

Χωρίς γκολ κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να ξεκινούν το δεύτερο μέρος από την ίδια αφετηρία.

Ο Αλέξις Σάντσες στο 54ο λεπτό με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για τους «νερατζούρι» και τους έδωσε προβάδισμα. Ούτε δέκα λεπτά δεν πρόλαβαν να περάσουν και ο σκόρερ χτύπησε ξανά στο 62' και έκανε το 2-0 για την Ίντερ.

Στο 71’ όμως η Πάρμα έβγαλε αντίδραση και ο Ερνάνι μείωσε με ένα όμορφο πλασέ σε 2-1, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Αντόνιο Κόντε έφυγε στο +6 από τη δεύτερη Μίλαν κάνοντας ακόμα ένα βήμα προς την κατάκτηση του τίτλου.