Αγγλία

Σε ανοδική τροχιά η Έβερτον

Η Έβερτον παρέμεινε σε τροχιά θετικών αποτελεσμάτων, νίκησε 2-1 τη Φούλαμ στο «Γκούντισον Παρκ» και ανέβηκε προσωρινά τουλάχιστον στην 7η! Από τη μεριά τους, οι «κότατζερς» δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στην επιθετική ορμή των αντιπάλων και με την ήττα τους- την πρώτη τους μετά τις 26/1 και το παιχνίδι με τη Λίβερπουλ- παρέμειναν «κολλημένοι» στη 12η θέση.

Η Έβερτον παρέμεινε σε τροχιά θετικών αποτελεσμάτων, νίκησε 2-1 τη Φούλαμ στο «Γκούντισον Παρκ» και ανέβηκε προσωρινά τουλάχιστον στην 7η!

Από τη μεριά τους, οι «κότατζερς» δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στην επιθετική ορμή των αντιπάλων και με την ήττα τους- την πρώτη τους μετά τις 26/1 και το παιχνίδι με τη Λίβερπουλ- παρέμειναν «κολλημένοι» στη 12η θέση.

Τα «ζαχαρωτά» κατάφεραν να μετουσιώσουν την πίεσή τους σε γκολ στο 36’ με τον Κόουλμαν. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό ο Σαχά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα κάνοντας το 2-0 ενώ το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Ντέμπσεϊ στο 63΄.