Viral

Έζησε το όνειρο: Τερματοφύλακας στη Γ' Γαλλίας έπιασε πέναλτι και σκόραρε μέσα σε λίγα λεπτά!

Απίστευτο σκηνικό στην 3η κατηγορία της Γαλλίας, με τερματοφύλακα πρώτα να πιάνει πέναλτι και στη συνέχεια να σκοράρει γκολ ισοφάρισης, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα!

Ένα βράδυ που θα θυμάται για το υπόλοιπο της ζωής του, έζησε τερματοφύλακας στην 3η κατηγορία της Γαλλίας!

Ο λόγος για τον Αντονί Μπεβ, ο οποίος εξελίχθηκε στον απόλυτο πρωταγωνιστή της ομάδας του, Αβράνς, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Goal FC.

Συγκεκριμένα, με τον αγώνα να οδεύει στο 90ό του λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν πέναλτι, έχοντας την ευκαιρία να «κλειδώσουν» το τρίποντο, αφού ήδη προηγούνταν με 1-0. Ωστόσο, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων όχι απλώς μπλόκαρε εύκολα το εκτελεσμένο αλά Πανένκα πέναλτι του αντιπάλου του, αλλά δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη προωθήθηκε και χρίστηκε σκόρερ, ισοφαρίζοντας μετά από υπέροχη κίνηση και κεφαλιά για το τελικό 1-1!