BCL

Ρίψη αντικειμένων και προσωρινή διακοπή στο ΑΕΚ-Προμηθέας

Ο αγώνας της ΑΕΚ με τον Προμηθέα διακόπηκε προσωρινά στην τέταρτη περίοδο λόγω ρίψης αντικειμένων.

Ένα κατά τα άλλα ήρεμο παιχνίδι πήρε άσχημη τροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο... Με 7:10 να απομένουν για τη λήξη ανάμεσα σε ΑΕΚ Betsson και Προμηθέα για το BCL και με το σκορ στο 52-60, ο Δημήτρης Αγραβάνης χτύπησε εκτός φάσης τον Λίνο Χρυσικόπουλο και χρεώθηκε με αντιαθλητικό φάουλ.

Κάποιοι οπαδοί της ΑΕΚ αντέδρασαν πετώντας αντικείμενα στον πάγκο των φιλοξενούμενων, που έφυγαν για τα αποδυτήρια, με τους διαιτητές να διακόπτουν προσωρινά την αναμέτρηση. Λίγα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν στο παρκέ, ενώ από τους ανθρώπους της ΚΑΕ ΑΕΚ δόθηκαν διαβεβαιώσεις πως οι ταραξίες απομακρύνθηκαν από τις κερκίδες.