Euroleague

Ξενερωμένος και με το βλέμμα… στο κενό ο Μπέικον στο ημίχρονο με Ρεάλ

Κάτι παραπάνω από έκδηλη ήταν η απογοήτευση του Ντουέιν Μπέικον στο ημίχρονο του αγώνα με τη Ρεάλ Μαδρίτης και το προβάδισμα των Ισπανών με 18 πόντους (48-30).

Απογοητευμένος και εμφανώς... ξενερωμένος ήταν ο Ντουέιν Μπέικον αμέσως μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με αντίπαλο τη Ρεάλ Μαδρίτης, εκεί όπου ο Παναθηναϊκός πήγε στα αποδυτήρια στο -18 (48-30).

Ο 27χρονος Αμερικανός κλήθηκε από την κάμερα της Euroleague να κάνει το καθιερωμένο σχόλιο του ημιχρόνου, με τον φόργουορντ των «πρασίνων» να μην μπορεί να κρύψει την απόγνωσή του για την εικόνα της ομάδας του, κοιτάζοντας με ένα... άδειο βλέμμα τις εξέδρες του «WiZink Center»...

Ο Μπέικον, απλά, αρκέστηκε να πει πως: «Πρέπει να παίξουμε άμυνα», ενώ ερωτηθείς για το τί πρέπει να αλλάξει στην επίθεση απάντησε: «πολλά», αποχωρώντας αμέσως για τα αποδυτήρια.