Ευρώπη

Φανταστικός Ντεσόν Τόμας οδήγησε την Μπάγερν στην νίκη κόντρα στην Κράιλσχαϊμ

Χαλαρή υπόθεση αποδείχθηκε η αναμέτρηση της Μπάγερν Μονάχου, αφού επικράτησε της Κράιλσχαϊμ με 93-64 και μετέτρεψε την μάχη τους σε... προπονητική διαδικασία.

Αναμέτρηση δίχως «τρεξίματα» για την Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην Κράιλσχαϊμ, όπου οι γηπεδούχοι από την πρώτη περίοδο έχτιζαν διαφορά ασφαλείας και ώρα με την ώρα να αυξάνεται και να δίνει πανηγυρικό τόνο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο φωτεινός πίνακας έγραψε 93-64 και η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρη πήρε το ροζ φύλλο του αγώνα.

Από πλευράς «Βαυαρών» πρωταγωνίστησε ο γνωστός από την θητεία του στον Παναθηναϊκό, Ντεσόν Τόμας με 16 πόντους, ενώ άλλους τόσους σκόραρε ο Νιχάντ Τζέντοβιτς.

Για τους φιλοξενούμενους έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του ο Τζον Αξέλ Γκούντμουνσον με 23 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 29-14, 48-32, 77-49, 93-64