Ένταση ανάμεσα σε Δέδα και Βαουλέτ-Ζήτησε συγγνώμη ο προπονητής της ΑΕΚ

Ένα επεισόδιο που δεν πήρε μεγάλες προεκτάσεις έγινε στον πάγκο της ΑΕΚ στον αγώνα με τον Απόλλωνα Πάτρας.

Η αγωνιστική καθίζηση της ΑΕΚ στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Απόλλωνα στην Πάτρα (επί μέρους σκορ 29-13) έφερε ένταση στον κιτρινόμαυρο πάγκο.

Μετά από μια φάση στην οποία ο Χουάν Πάμπλο Βαουλέτ δεν είχε γρήγορη επιστροφή στην άμυνα, ο Στέφανος Δέδας κάλεσε τάιμ άουτ και έβαλε τις φωνές σε όλους, αλλά κυρίως στον Αργεντινό φόργουορντ αρπάζοντάς τον μάλιστα (όπως μετέφερε ο ρεπόρτερ αγωνιστικού χώρου της ΕΡΤ) από την τιράντα της φανέλας.

Ο Βαουλέτ δεν αντέδρασε, αλλά ο 41χρονος προπονητής αντιλήφθηκε πως παραφέρθηκε. Έτσι λίγο πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου κάλεσε κοντά του τον 25χρονο άσο και του ζήτησε συγγνώμη με το θέμα να θεωρείται λήξαν.