Καντζούρης: «Όλοι οι παίκτες είναι το ίδιο για εμένα, σημαντική νίκη και συνεχίζουμε»

Ο Ηλίας Καντζούρης στάθηκε στην καλή άμυνα της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά και στη σημασία της νίκης επί του Κολοσσού.

Σε ένα πολύ ωραίο και απολαυστικό ματς, η ΑΕΚ επικράτησε 95-89 του Κολοσσού Ρόδου στα Άνω Λιόσια, και έδειξε έτοιμη για το πολύ κρίσιμο παιχνίδι με τη Γαλατάσαραϊ την ερχόμενη Τετάρτη (15/3, 19:30) για το Basketball Champions League.

Με δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της «Ένωσης», Ηλίας Καντζούρης, στάθηκε στην καλή άμυνα της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ τόνισε πως δεν ξεχωρίζει τους Έλληνες και τους ξένους παίκτες.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Ηλίας Καντζούρης:

«Όλοι οι παίκτες για μένα είναι το ίδιο, δεν ξεχωρίζω Έλληνες και ξένους. Στο δεύτερο ημίχρονο για μεγάλο διάστημα παίξαμε στην άμυνα όπως ακριβώς θέλαμε. Πήραμε μια σημαντική νίκη και συνεχίζουμε».