Ευρώπη

«Αφεντικό» στο ντέρμπι ο Ερυθρός Αστέρας

Έπειτα από ένα παιχνίδι...θρίλερ στο τέλος, ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε 86-85 την Παρτιζάν για την 8η αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας και παρέμεινε αήττητος.

Ερυθρός Αστέρας «οκτώ επί οκτώ» στην Αδριατική Λίγκα.

Οι παίκτες του Σάσα Ομπράντοβιτς, έκαναν τα… εύκολα δύσκολα στο τέλος, αλλά κατάφεραν νικήσουν στην έδρα της Παρτιζάν με σκορ 86-85, για την 8η αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας, διατηρώντας το απόλυτο νικών φέτος.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν 50-40 στο ημίχρονο, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο η Παρτιζάν έκανε την τελική της αντεπίθεση, αλλά δεν κατάφερε την πλήρη ανατροπή, καθώς ο Κόνι Μίλερ ΜακΙντάιρ, αστόχησε σε δίποντο νίκης 4’’ πριν το φινάλε του αγώνα. Έτσι, η Παρτιζάν υποχώρησε ακόμα περισσότερο στην βαθμολογία, καθώς έχει 4 νίκες και 4 ήττες.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι συνήθειες ύποπτοι Λόιντ και Γουόλντεν με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα. Τόμας με 19 και ΜακΙντάιρ με 15 οι πρώτοι σκόρερ των γηπεδούχων.