Βόλεϊ

Νίκησε τον Ολυμπιακό η Θέτις

Η Θέτις νίκησε 2-1 σετ τον Ολυμπιακό στου Ρέντη σε φιλικό προετοιμασίας βόλεϊ γυναικών.

Σε φιλικό ματς στου Ρέντη, η Θέτις Βούλας έκανε την έκπληξη και νίκησε τον πρωταθλητή της Volley League γυναικών, Ολυμπιακό, 2-1 σετ, δείχνοντας ικανή να πρωταγωνιστήσει και στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο τεχνικός των «ερυθρόλευκων», Σπύρος Σαραντίτης, είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση και το βαθμό ετοιμότητας των αθλητριών του, έχοντας να αντιμετωπίσει μόνο την απουσία της άρρωστης Στέλλας Χριστοδούλου.

Για τις γηπεδούχους, ξεχώρισε η Κλάριτς με 15 πόντους, όσους και η Κωνσταντίνου από τη Θέτιδα.

Τα σετ: 19-25, 23-25, 25-23