Στη διάρκεια της συνεδρίασης εγκρίθηκαν οι τέσσερις κατηγορίες του σχεδιασμού, στις οποίες εντάχθηκαν 52 αθλητές και αθλήτριες, η κατηγορία στήριξης, αλλά και οι Προεθνικές ομάδες.

Μεγάλος αριθμός αθλητών και αθλητριών θα είναι υπό την προστασία της ελληνικής ομοσπονδίας στίβου για το 2021.


Α΄κατηγορία
1 Κατερίνα Στεφανίδη ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Μίτσελ Κρίερ
2 Νικόλ Κυριακοπούλου ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Ανδρέας Τσώνης
3 Βούλα Παπαχρήστου ΤΡΙΠΛΟΥΝ Δημήτρης Βασιλικός
4 Μίλτος Τεντόγλου ΜΗΚΟΣ Γιώργος Πομάσκι
5 Ελίνα Τζένγκο ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γιώργος Μποτσκαριώβ

Β΄κατηγορία
1 Εμμανουήλ Καραλής ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Παναγιώτης Συμεωνίδης
2 Κώστας Φιλιππίδης ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Δημήτρης Κυτέας
3 Κώστας Μπανιώτης ΥΨΟΣ Γιώργος Τσούγκος
4 Μιχάλης Αναστασάκης ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Αλέξανδρος Παπαδημητρίου
5 Κρίστυ Αναγνωστοπούλου ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Χρήστος Παπαδόπουλος
6 Σπυριδούλα Καρύδη ΜΗΚΟΣ Γιώργος Πομάσκι
7 Οδυσσέας Μουζενίδης ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γιώργος Μποτσκαριώβ
8 Αντώνης Μέρλος ΥΨΟΣ Γιώργος Τσούγκος
9 Αντιγόνη Ντρισμπιώτη 20ΧΛΜ. ΒΑΔΗΝ Ναπολέων Κεφαλόπουλος

Γ΄κατηγορία
1 Κώστας Ζήκος 100 Μ Βαγγέλης Κατσιάβας
2 Νικόλας Σκαρβέλης ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Αλέξανδρος Παπαδημητρίου
3 Σοφία Υφαντίδου ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Μηνάς Κυριάκος
4 Ραφαέλα Σπανουδάκη 200 Μ Κώστας Βογιατζάκης
5 Ευθυμία Κολοκυθά ΜΗΚΟΣ Θωμάς Πάντος
6 Τατιάνα Γκούσιν ΥΨΟΣ Ιωάννα Σιώμου
7 Δημήτρης Τσιάμης ΤΡΙΠΛΟΥΝ
8 Σταματία Σκαρβέλη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Αλέξανδρος Παπαδημητρίου
9 Κώστας Δουβαλίδης 110 Μ ΕΜΠ Μπάμπης Σδρόλας
10 Χρήστος Φραντζεσκάκης ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Κωστής Παπαμαρκάκης
11 Ανδρέας Πανταζής ΤΡΙΠΛΟΥΝ Δημήτρης Βασιλικός
12 Δημήτρης Τσίτσος ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Θωμάς Κυριαζής
13 Ελισάβετ Πεσιρίδου 100 Μ ΕΜΠ Ιωάννα Σιώμου
14 Μάρκος Γκούρλιας 5.000 Μ Μανώλης Χάντζος
15 Αγγελική Μακρή 50ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ Ντίνα Μπορνιβέλι
16 Σοφία Αλικανιώτη 20ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ Ναπολέων Κεφαλόπουλος
17 Ελένη Πόλακ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Μανώλης Καραγιάννης
18 Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ 50ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ Ηλίας Γκαραβέλας
19 Ειρήνη Βασιλείου 400 Μ Άρης Βισκαδουράκης
20 Παναγιώτα Τσινοπούλου 20ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ Θανάσης Δεληγιάννης

Δ΄κατηγορία
1 Παναγιώτης Τριβυζάς 200 Μ Βασίλης Σέγγος
2 Κώστας Νάκος 400 Μ ΕΜΠ Περικλής Χατζηαναστασιάδης
3 Πέτρος Κυριακίδης 400 Μ ΕΜΠ Γιώργος Οικονομίδης
4 Δέσποινα Μουρτά 400 Μ Ντίνα Μπορνιβέλι
5 Κορίνα Πολίτη 400 Μ Κώστας Ηλίας
6 Ελπίδα Καρκαλάτου 400 Μ Γιώργος Καραπάνος
7 Ολυμπία Καραγιάννη 400 Μ ΕΜΠ Κώστας Χήτας
8 Σωτήρης Γκαραγκάνης 200 Μ Χρήστος Κατσίκας
9 Άρης Περιστέρης ΔΕΚΑΘΛΟ Θανάσης Περιστέρης
10 Σταυρούλα Κοσμίδου ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Κώστας Κοροσίδης
11 Παναγιώτα Δόση ΥΨΟΣ Θοδωρης Δόσης
12 Όλγα Φιάσκα 10 ΧΛΜ Β Γρηγόρης Κοντός

ON DEMAND: Όλα τα ρεπορτάζ στο επίσημο κανάλι του ΣΠΟΡ FM στο youtube