Champions League

ΑΔΙΑΝΟΗΤΟΣ Χάαλαντ: Πέτυχε πενταρέ κόντρα στη Λειψία στο… 57’!

Ο… βιονικός Έρλινγκ Χάαλαντ κάνει πράματα και θάματα απέναντι στη Λειψία και έκανε πενταρέ μόλις στο 57ο λεπτό, γράφοντας το 6-0 για τη Σίτι!

Ο οδοστρωτήρας Έρλινγκ Χάαλαντ σπάει κάθε ρεκόρ και γεμίζει με γκολ τα αντίπαλα δίχτυα! Όπως ακριβώς κάνει στο ματς απέναντι στη Λειψία!

Διότι μετά το χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο, ο Χάαλαντ σκόραρε άλλα δύο τέρματα και στο 57ο λεπτό ολοκλήρωσε το πενταρέ. Κάτι που έχουν πετύχει μόνο ο Μέσι και ο Λουίς Αντριάνο στο Champions League…

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ με τη σημερινή του επίδοση έχει σπάσει κάθε ρεκόρ. Έγινε μάλιστα ο ποδοσφαιριστής που σκοράρει σε μια σεζόν τα περισσότερα γκολ με τη φανέλα της Μάντσεστερ Σίιτ, μετρώντας ήδη 39 τέρματα και ξεπέρασε το ρεκόρ του Τόμι Τζόνσον από το 1929 που είχε 38!

Εδώ και τα πέντε γκολ του Χάαλαντ σε ένα βίντεο!