Champions League

Χτύπησε τρεις φορές σε έξι λεπτά και έσπασε το ρεκόρ του Γκομίς ο Σαλάχ!

Με τρία γκολ σε έξι λεπτά και δώδεκα δευτερόλεπτα, ο Μοχάμεντ Σαλάχ έχει πλέον το πιο γρήγορο χατ τρικ στην ιστορία του Champions League.

Στο 68ο λεπτό πέρασε στο ματς της Λίβερπουλ με τη Ρέιντζερς ο Μοχάμεντ Σαλάχ, μέχρι το 81ο είχε... τρία γκολ!

Ο Αιγύπτιος έγραψε ιστορία σημειώνοντας χατ τρικ μέσα σε έξι λεπτά και δώδεκα δευτερόλεπτα, καθώς βρήκε δίχτυα στο 75', στο 80' και στο 81', με αποτέλεσμα να σπάσει το ρεκόρ του Μπαφετιμπί Γκομίς.

Ο άλλοτε επιθετικός της Λιόν είχε σκοράρει τρις μέσα σε οκτώ λεπτά, σε ματς που είχε λήξει όσο και εκείνο των "reds": 1-7! Ήταν το 2011, με τη Λιόν να διασύρει την Ντινάμο στο Ζάγκρεμπ.