Champions League

Ζιντάν: «Μας άξιζε το σκορ με την προσπάθεια που κάναμε»

Στο δίκαιο αποτέλεσμα στάθηκε ο Ζινεντίν Ζιντάν μετά το 3-1 της Ρεάλ επί της Λίβερπουλ στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Ζινεντίν Ζιντάν τόνισε πως νίκησαν μια δυνατή ομάδα και πως έπαιξαν καλά στο πρώτο ημίχρονο, όχι τόσο στο δεύτερο, όμως αισθάνεται περήφανος για τους παίκτες του.

Αναλυτικά: «Θεωρώ πως το 3-1 είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα, είμαι χαρούμενος, γιατί οι παίκτες έκαναν μία απίστευτη προσπάθεια απέναντι σε μία δυνατή ομάδα. "Διαβάσαμε" το παιχνίδι από την αρχή πολύ καλά.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου είχαμε κάποια προβλήματα, καθώς παίζαμε απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο, είχαν μία ευκαιρία και έβαλαν ένα γκολ. Είμαι περήφανος για την ομάδα μου».