Nations League

Βρήκε και τα έκανε η Ανδόρα!

Το κατάλληλο θύμα για να δει χαρά μετά τον περασμένο Οκτώβρη βρήκε η Ανδόρα. Επικράτησε 2-1 του… ακόμα χειρότερου Λιχτενστάιν και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο Nations League.

Την ευκαιρία να πανηγυρίσει επιτέλους μια επιτυχία αξιοποίησε η Ανδόρα. Απέναντι στο αδύναμο Λιχτενστάιν, η ομάδα του Κόλντο Άλβαρες επιβεβαίωσε ότι δεν είναι… εξίσου χάλια και επικράτησε 2-1.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να εξασφαλίσουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό Nations League:

Μ’ ένα πέναλτι που αξιοποίησε ο Αλαέθ στο 78’ κι ένα γκολ του Ρούμπιο στο 82’.

Παρόλο λοιπόν που οι φιλοξενούμενοι βρήκαν έστω το γκολ της τιμής (με τον Μέιερ στις καθυστερήσεις) δεν μπόρεσαν ν’ αλλάξουν το αποτέλεσμα.

Αυτό που ήταν το πρώτο νικηφόρο της Ανδόρας μετά από οκτώ μήνες και την έφερε ισόβαθμη της Μολδαβίας στη δεύτερη θέση.