Αγγλία

Γκάφες, αμυντικά λάθη και διασυρμός στο ημίχρονο για τη Γιουνάιτεντ κόντρα στην Μπρέντφορντ

Απίστευτα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο του Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους γηπεδούχους να κάνουν πάρτι κόντρα την κάκιστη άμυνα της ομάδας του Τεν Χάαγκ!

Με το εκκωφαντικό 4-0 προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η Μπρέντφορντ, με την άμυνα των «κόκκινων διαβόλων» να παρουσιάζεται για ακόμα μια φορά πολύ κατώτερη των περιστάσεων!

Αρχικά στο 10ο κιόλας λεπτό του ματς ο Ντασίλβα σούταρε από απόσταση και ο Ντε Χέα δεν μπόρεσε να κάνει μια φαινομενικά εύκολη απόκρουση, ενώ στο 18' μετά από απίθανο λάθος στην άμυνα, ο Γιένσεν έκανε το 2-0. Στο 30' ο Μι σκόραρε με κεφαλιά μετά από κόρνερ και... βόλεϊ στην άμυνα της Γιουνάιτεντ, ενώ στο 35' ο Μπουεμό βρέθηκε ολομόναχος και διαμόρφωσε το 4-0!