Αγγλία

Restart... ανατροπής για την Τσέλσι

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Άστον Βίλα στη δική της επανέναρξη στην Πρέμιερ Λιγκ.

Με το δεξί ξεκίνησε στο restart της Πρέμερ Λιγκ η Τσέλσι, παρά το γεγονός ότι δυσκολεύτηκε στην έδρα της Άστον Βίλα. Οι μπλε επικράτησαν 2-1 με ανατροπή και μπήκαν νικηφόρα ξανά στις υποχρεώσεις τους.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 43' με κοντινό πλασέ του Χάουζ και πήγαν στα αποδυτήριο με το υπέρ τους 1-0.
Η Τσέλσι, όμως, μπήκε φουριόζα στην επανάληψη. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Πούλισικ στο 60'. Μόλις δυο λεπτά μετά, ο Ζιρού σκόραρε ξανά για να κάνει την ανατροπή για τους "μπλε". Με αυτόν τον τρόπο, η Τσέλσι έφτασε στη νίκη που ήθελε για την 30η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ έφτασε τους 51 βαθμούς και την 4η θέση, ενω η Βίλα έμεινε στους 26 και την προτελευταία.