Super League 2

Πέρασε από την Ηλιούπολη και έκανε σεφτέ ο Ιωνικός - Δεύτερη σερί ισοπαλία για Ηρακλή

Ο Ιωνικός έκανε σεφτέ στη φετινή Super League 2, φεύγοντας με το διπλό από την έδρα της Ηλιούπολης (0-3). Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς ανάμεσα στον Ηρακλή και την Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1).

Την πρώτη του νίκη στη φετινή σεζόν και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο πήρε το απόγευμα της Κυριακής (01/10) ο Ιωνικός, φεύγοντας με το διπλό από την έδρα της Ηλιούπολης (0-3), σε μια αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική του Β' Ομίλου της Super League 2!

Οι Νικαιώτες άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Οικονομίδη, και ενώ νωρίτερα η ομάδα της Ηλιούπολης είχε σπαταλήσει μοναδική ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ, αφού ο Κότνικ απέκρουσε το πέναλτι του Μπαρμπάρο στο 14'! Στο 39', ο Τόμας Ντε Βινσέντι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0, με τους φιλοξενούμενους να διαμορφώνουν το τελικό 3-0 στο 90ο λεπτό με σκόρερ του Ντάουντα.

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα, Ηρακλής και Αναγέννηση Καρδίτσας έμειναν στο 1-1 στο κεκλεισμένων των θυρών Καυτανζόγλειο, σε ματς για τον Α' Όμιλο του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κοζορώνη, για να απαντήσουν στο 52' οι Θεσσαλονικείς με τον Χειρίτραντα, μένοντας για δεύτερο σερί ματς στην ισοπαλία.