Super League 2

Τα γκολ στο ιστορικό ποδαρικό της ΑΕΚ Β' στο «Σεραφείδειο»

Τα γκολ της νίκης της ΑΕΚ Β με 3-1 απέναντι στον Ηρόδοτο, στα εγκαίνια του νέου γηπέδου της ομάδας μας στα Σπάτα.

Η ΑΕΚ Β' νίκησε 3-1 τον Ηρόδοτο στον ιστορικό πρώτο αγώνα της στο Σεραφείδειο γήπεδο των Σπάτων, για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

O Χριστόπουλος άνοιξε το σκορ στο 53’, o Ιατρούδης πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 2-0, όμως ο Ηρόδοτος κατάφερε προσωρινά στο 64’ να μειώσει σε 2-1. Ωστόσο, παρά το γεγονός ότι η ΑΕΚ έμεινε και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αλέξανδρου Παρρά, ο Χρήστος Γιούσης στις καθυστερήσεις ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.