Super League 2

Καληνύχτα και… Καλί τύχη!

Βυθισμένη στο σκοτάδι του υποβιβασμού κράτησε ο Απόλλων Πόντου την Καλλιθέα! Ένα γκολ του Καλί στο 94’ άφησε ξερούς τους γηπεδούχους (1-0) και χάρισε στην ομάδα του Καλαϊτζίδη την 7η νίκη σε 8 ματς.

Ένα ακόμα βήμα προς τον γκρεμό της τρίτης κατηγορίας έστειλε ο Απόλλων Πόντου την Καλλιθέα!

Σε ένα από τα παιχνίδια όπου οι Αθηναίοι έπαιζαν τα τελευταία τους χαρτιά για να αποφύγουν τον υποβιβασμό, η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη τους καθήλωσε ακόμα περισσότερο στον βυθό της Football League (1-0).

Μετά από ένα άγονο 90λεπτο κι ενώ η Καλλιθέα ήλπιζε σε ένα θαύμα της τελευταίας στιγμής, τα πράγματα της ήρθαν ανάποδα.

Γιατί ο Καλί ήταν εκείνος που βρήκε δίχτυα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, αφήνοντας τους γηπεδούχους σε μεγάλη απόσταση από τη γραμμή του υποβιβασμού και χαρίζοντας στον φορμαρισμένο Απόλλωνα την 7η νίκη του στα οκτώ τελευταία ματς.