Super League 2

Τεράστια νίκη του Καμπανιακού επί του ΠΑΟΚ Β

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Καμπανιακός επικράτησε 2-0 του ΠΑΟΚ Β, σημείωσε τεράστια νίκη στην προσπάθειά του για παραμονή και επανέφερε τον αντίπαλό του σε αρνητικά αποτελέσματα.

Σπουδαία νίκη (2-0) επί του ΠΑΟΚ Β πέτυχε ο Καμπανιακός στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου της Super League 2.

Ένα αποτέλεσμα αφενός πολύ σημαντικό για την ομάδα της Χαλάστρας στην προσπάθειά της για παραμονή, ούσα 11η με 12 βαθμούς. Αφετέρου σήμανε και την επιστροφή του «δικεφάλου του Βορρά» στις ήττες, η τρίτη για το σύνολο του Αλέξανδρου Αλεξιάδη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια. Στην 7η θέση με 16 πόντους ο ΠΑΟΚ Β έχοντας σαφώς πτωτική πορεία.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσαν οι γηπεδούχοι, με τον Παπαστεριανό να ανοίγει νωρίς-νωρίς (6') το σκορ σουτ και τον Μπούση να διαμορφώνει το τελικό 2-0 με κεφαλιά στο 50'. Μάλιστα, η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη είχε και δοκάρι με τον Γιουκούδη στο 65'.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Κασαπίδης, Π. Καθάριος (66' Νικολαΐδης), Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μανιός, Μπούσης (66' Φροσύνης), Ν. Καθάριος (33' Ταΐρης), Παπαστεριανός, Παπακωνσταντίνου (87' Βοσκόπουλος), Τότσκα (87' Ζανάκης).

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδης, Μανωλιούδης, Σελιμάι (73? Κιτσάκης), Κωττάς, Παναγιώτου, Γιαξής, Σνάουτσνερ (73' Ρούμιαντσεβ), Γρόσδης (64' Πανίδης), Σπυράκος (46' Γκιτέρσος), Τσοπούρογλου (90' Σμυρλής), Δαρέλας.