Super League 2

Το buzzer beater του Βαφέα στο 95' και η... βροχή από μπουκάλια από τους φίλους της Παναχαϊκής

Ο Βαφέας με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη στην Κηφισιά επί της Παναχαϊκής, με τους φιλάθλους των Πατρινών να «απαντούν» με... βροχή από μπουκάλια.

Η Κηφισιά πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Παναχαϊκής (1-2), χάρη στο buzzer-beater γκολ του Νίκου Βαφέα στην τελευταία φάση του αγώνα!

Συγκεκριμένα, ο 26χρονος αμυντικός της Κηφισιάς διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με έναν «κεραυνό» από το ύψος του πέναλτι, έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ της Παναχαϊκής.

Οι παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας ξέσπασαν σε έντονους πανηγυρισμούς μπροστά από την κερκίδα όπου βρισκόντουσαν οι φίλαθλοι των Πατρινών, με τους τελευταίους να πετούν μπουκάλια και καφέδες στους παίκτες του Γιώργου Πετράκη.