Super League 2

Λύγισε τον Μακεδονικό με σόου Γκούμα ο ΠΑΟΚ Β

Τη νίκη με 2-0 επί του Μακεδονικού πήρε ο ΠΑΟΚ Β και ανέβηκε στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας του Βόρειου ομίλου.

Επέστρεψε στις νίκες και πάτησε πεντάδα ο ΠΑΟΚ Β’!

Ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε με 2-0 του Μακεδονικού για τη 19η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Superleague 2 και με 21 βαθμούς ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν το προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Γρομητσάρη στο 27ο λεπτό, με τον Γκούμα να κάνει εξαιρετική ενέργεια πάνω στην γραμμή του άουτ και στο γύρισμα που επιχείρησε ο παίκτης των φιλοξενούμενων έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Ο ΠΑΟΚ Β είχε την ψυχολογία με το μέρος του και οκτώ λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα του. Ο Γκούμας υποδέχτηκε την μπάλα με πάσα από εκτέλεση κόρνερ και με φοβερό σουτ έκανε το 2-0, με τους Θεσσαλονικείς να φτάνουν σε ένα σημαντικό «τρίποντο».