Super League 2

Λύγισε τον ΠΑΟΚ Β' και… ξεμακραίνει ο Πανσερραϊκός

Ο Πανσερραϊκός πήρε το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ με γκολ στις καθυστερήσεις (0-1) και ξέφυγε στο +9, στην κορυφή του βόρειου ομίλου της Super League 2.

Με λυτρωτή τον Παντεκίδη στις καθυστερήσεις, ο Πανσερραϊκός λύγισε με σκορ 1-0 τον ΠΑΟΚ Β’ και συνεχίζει στην κορυφή της Super League 2.

Οι Σερραίοι αύξησαν τη διαφορά στο +9 από τους Θεσσαλονικείς και από την ΑΕΛ, η οποία, όμως, έχει δώσει ένα ματς λιγότερο.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη είχε τον απόλυτο έλεγχο του ματς και απείλησε στο 21’ με τον Μούργο που πέρασε λίγο έξω, ενώ ο Πεταυράκης έκανε αριστοτεχνική ατομική ενέργεια που πέρασε άουτ.

Στο 66’ ο Πανσερραϊκός είχε μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία, με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ Β’ να αποκρούει μετά από δοκάρι. Στπ 76' ο Μπαλωμένος μέτρησε μια ακόμα σπουδαία επέμβαση.

Η λύτρωση για τον ΠΑΟΚ Β' ήρθε στις καθυστερήσεις, με τον Παντεκίδη να εκμεταλλεύεται αναμπουμπούλα στην περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.