Βέλγιο

Με ανατροπή και «4άρα» συνέχισε η Αντβέρπ

Η Αντβέρπ διέλυσε με 4-2 την Γκενκ στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την πέμπτη αγωνιστική της Jupiler League.

Με το πόδι στο γκάζι συνεχίζει στην Jupiler League η Αντβέρπ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League επικράτησε 4-2 της Γκενκ στην εξ αναβολής αναμέτρηση της πέμπτης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος και, μάλιστα, με μεγάλη ανατροπή.

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Ονουάτσου για τους φιλοξενούμενους, με την αντίδραση της Αντβέρπ να είναι άμεση. Στο 28’ ο Ντε Λαέτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στη δεξιά γωνία της εστίας, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Βεστράετε έκανε το 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 42’ ο Μιγιόσι νίκησε τον Φάντεβορντ για το 3-1, με τον Φρέι στο 69’ να διευρύνει ακόμα περισσότερο το προβάδισμα (4-1).
Ο Ονουάτσου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στο 80’.