Βέλγιο

Ούτε τώρα…

Αντβέρπ και Κλαμπ Μπριζ ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα για τα πλέι οφ του βελγικού πρωταθλήματος.

Χωρίς νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές στα πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή στο Βέλγιο, έμειναν Αντβέρπ και Κλαμπ Μπριζ, που ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο «Bosuilstadion».

Το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο, αλλά δεν μπορεί να ικανοποίησε καμία ομάδα. Η Αντβέρπ πήγε στους 32β., χάνοντας την ευκαιρία να πλησιάσει τη Γκενκ, που με 35 βρίσκεται στη 2η θέση, που δίνει το δεύτερο εισιτήριο για το Champions League. Από την άλλη, η πρωτοπόρος Κλαμπ Μπριζ έφτασε τους 40 και έχασε την ευκαιρία να «καθαρίσει» σε μεγάλο βαθμό την υπόθεση-τίτλος, τρεις στροφές πριν το τέλος.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και κάποιες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους, που περιορίστηκαν σε καθαρά παθητικό ρόλο. Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, με τις ευκαιρίες να είναι ακόμη λιγότερες και το 0-0 να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.