Βέλγιο

Επέστρεψε από το 0-2 κόντρα στην Μπριζ με επική ανατροπή και φορτσάρει για τίτλο η Αντβέρπ!

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 στην έδρα της από την Μπριζ, η Αντβέρπ κατάφερε να κάνει επική ανατροπή και συνεχίζει να έχει τον πρώτο λόγο στη μάχη του τίτλου!

Επέστρεψε από το 0-2 και πήρε υπερπολύτιμη νίκη με επική ανατροπή στα τελευταία λεπτά η Αντβέρπ!

Κόντρα σε μία Μπριζ η οποία μπορεί να έχει μείνει εκτός διεκδίκησης, αλλά παρουσιάστηκε πολύ ανταγωνιστική και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων από το 23', οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έδειξαν μέταλλο πρωταθλήτριας, πανηγυρίζοντας τη νίκη 3-2 με γκολ στο 90'+7' (!), παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας και συνεχίζοντας να έχουν τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση του φετινού τίτλου, με 3 αγωνιστικές να μένουν για το φινάλε!

Ο

Μάτα

αιφνιδίασε την Αντβέρπ με γκολ στο 2ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης, πριν ο Βανάκεν κάνει με κεφαλιά μετά από κόρνερ, το 0-2 στο 23'. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και αφού μείωσαν με τον Γιένσεν στο 36', στη συνέχεια πίεσαν και τελικά ανταμείφθηκαν στο 86', όταν μετά από ασίστ του Στενγκς, ο Κερκ ισοφάρισε σε 2-2. Τελικά, η επική ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Βερμέερεν να βρίσκεται στο σωστό μέρος τη σωστή στιγμή, διαμορφώνοντας το 3-2!