Βέλγιο

Αντιμετώπισε... δεκάδα και δεν νίκησε η Άντερλεχτ!

Έπαιζε με παίκτη παραπάνω για… 89 λεπτά, όμως και πάλι η Άντερλεχτ δεν κατάφερε να λυγίσει την σκληρή Μπέβερεν, που κλείδωσε τη νίκη με 2-1 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Την… δεκάδα της Μπέβερεν δεν κατάφερε να σταματήσει η Άντερλεχτ, που ηττήθηκε με 2-1 στην 13η αγωνιστική της Jupiler League, παρά την αποβολή του Σεκ στο πρώτο λεπτό του ματς.

Ο Σενεγαλέζος αμυντικός μέσος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινο με το «καλημέρα» του ματς, όμως αντί να κάνει τα δεδομένα δύσκολα για την ομάδα του, φαίνεται πως της… άνοιξε το δρόμο.

Στο ένατο λεπτό ο Γκανο άνοιξε το σκορ και παρά την ισοφάριση του Τεοντόροβιτς στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Κουλς έδωσε τη νίκη στη Μπέβερεν.

Με δέκα παίκτες έμεινε και η Άντερλεχτ στο 77’, όταν αποβλήθηκε ο Μπάτζι βλέποντας δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά.