Κύπρος

Τα λένε στο Κύπελλο ΑΕΛ και Ομόνοια

Ισόπαλες 1-1 ήρθαν ΑΕΛ και Ομόνοια και έκλεισαν ραντεβού στο Κύπελλο.

Χωρίς νικήτρια έληξε η αναμέτρηση της ΑΕΛ με την Ομόνοια στο Τσίρειο (1-1). Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις… διαφορές τους στο Κύπελλο, στο οποίο θα αναμετρηθούν στις 13/4 για τα προημιτελικά της διοργάνωσης. Στη ρεβάνς του 1-1 με γηπεδούχο το «τριφύλλι».

Το σκορ άνοιξε ο Ζαχαρίου στο 14ο λεπτό, ενώ η απάντηση δόθηκε στο 85ο λεπτό με σουτάρα του Έουλερ στο 85ο λεπτό, στέλνοντας την μπάλα στο παραθυράκι του Παναγή. Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές καλές ευκαιρίες στο β’ μέρος για να πάρουν τη νίκη, σε ένα ουσιαστικά αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

Στο πρώτο μέρος ήταν καλύτεροι οι γηπεδούχοι και το σκορ τους αδικεί, αλλά στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν ανώτεροι, αλλά δεν μπόρεσαν να εξαργυρώσουν την ανωτερότητά τους.