Βέλγιο

Χρυσός σκόρερ ο Αμούζου που «παίζει» για Ολυμπιακό στη νέα νίκη της Άντερλεχτ!

Η Άντερλεχτ επικράτησε 2-1 της Σαρλερουά, με τον Φράνσις Αμούζου, για τον οποίο φέρεται να έχει καταθέσει προσφορά ο Ολυμπιακός, να πετυχαίνει στο 79' το γκολ της νίκης!

Ο Φρανσίς Αμούζου ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Άντερλεχτ στη νίκη με σκορ 2-1 επί της Σαρλερουά για την 5η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Ο Βελγοκονγκολέζος εξτρέμ, για τον οποίο φέρεται να έχει καταθέσει προσφορά ο Ολυμπιακός, όπως μετέδωσε νωρίτερα στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Κώστας Νικολακόπουλος, μπήκε στο παιχνίδι στο ημίχρονο και πέτυχε στο 79' το γκολ της νίκης για τους «μοβ» με υπέροχη κεφαλιά μετά από κούρσα του από αριστερά!

Η Άντερλεχτ είχε προηγηθεί στο 33ο λεπτό με γκολ του Λεονί, ενώ ο Κύπριος Στέλιος Ανδρέου, στο 76', είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τη Σαρλερουά.