Κύπρος

Έχασε τεράστια ευκαιρία να πατήσει κορυφή ο Άρης Λεμεσού

Άρης και ΠΑΕΕΚ έμειναν στο 1-1 στη Λεμεσό, με την «ελαφρά ταξιαρχία» να χάνει τεράστια ευκαιρία να ανέβει - έστω και προσωρινά - στην κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος.

Την ευκαιρία να ανέβει - έστω και προσωρινά - στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πέταξε στα... σκουπίδια ο Άρης Λεμεσού, μένοντας τελικώς στο 1-1 με αντίπαλο την ΠΑΕΕΚ στο «Τσίρειο» και στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» είχε τον έλεγχο από την αρχή της αναμέτρησης, χάνοντας τρεις καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξει το σκορ. Κόντρα στη ροή του αγώνα, η ομάδα του Μάκη Σεργίδη άνοιξε το σκορ, με τέρμα του Καπαρτή στο 56'. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σικόρσκι στο 77ο λεπτό με ωραίο γυριστό σουτ.

Αποτέλεσμα με το οποίο ο Άρης παρέμεινε στην τρίτη θέση με 27 πόντους και στο -1 από ΑΕΚ Λάρνακας και Απόλλων Λεμεσού, με την ΠΑΕΕΚ να «ξεκολλάει» από την προτελευταία θέση με 12 βαθμούς.