Ιταλία

Σόκαρε στις καθυστερήσεις την Αταλάντα η Ουντινέζε!

Η Αταλάντα βρισκόταν «αγκαλιά» με το τρίποντο απέναντι στην Ουντινέζε, όμως η κεφαλιά του Μπέτο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων σόκαρε τους «μπεργκαμάσκι» για το τελικό 1-1.

Αναπάντεχη γκέλα για την Αταλάντα! Χωρίς να φορτσάρουν οι «μπεργκαμάσκι» βρισκόντουσαν αγκαλιά με το τρίποντο απέναντι στην Ουντινέζε, όμως οι φιλοξενούμενοι με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων «έκλεψαν» τον βαθμό, σε αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Ο Μαλινόφσκι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 56ο λεπτό με υπέροχο συρτό σουτ έξω από την περιοχή, με την ομάδα του Γκασπερίνι να κρατάει με σχετική άνεση το αποτέλεσμα. Ωστόσο, σε μια από τις λιγοστές φάσεις της Ουντινέζε στο ματς, ο Μπέτο πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 90+4'.

Με την ισοπαλία αυτή η Αταλάντα παρέμεινε στην πέμπτη θέση με 15 πόντους. Η Ουντινέζε με τη σειρά της έφτασε τις τρεις διαδοχικές ισοπαλίες, παραμένοντας στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα (10β.).