Ιταλία

Σεφτέ για Σπέτσια με γκολάρα στην εκπνοή!

Με ένα πανέμορφο γκολ του Μπουράμπια στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σπέτσια απέδρασε με σπουδαίο διπλό από την έδρα της Βενέτσια (1-2), πανηγυρίζοντας το πρώτο της τρίποντο στη φετινή Serie A.

Πρώτη νίκη στη σεζόν για Σπέτσια και... τι νίκη! Η ομάδα του του Τιάγκο Μόττα πανηγύρισε το παρθενικό της τρίποντο στη φετινή Serie A, φεύγοντας με σπουδαίο διπλό από το «Πιέρ Λουίντζι Πέντζο» και την έδρα της Βενέτσια με 2-1!

Οι φιλοξενούμενοι, για τους οποίους αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο ο Δημήτρης Νικολάου, προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με... μαγικό τελείωμα του Μπαστόνι από το ύψος της περιοχής.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νεοφώτιστοι ανέβασαν στροφές, φτάνοντας στην ισοφάριση με κοντινή κεφαλιά του Τσεκορίνι στο 59ο λεπτό. Κάπου εκεί ο ρυθμός έπεσε αισθητά και όλα έδειχναν πως θα λήξει με ισοπαλία.

Παρ' όλα αυτά, ο Μπουράμπια είχε αντίθετη άποψη, με τον 30χρονο μέσο να περνάει ως αλλαγή στο 78', να χαρίζει το τρίποντο στην ομάδα του στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τρομερό σουτ από τα 30 μέτρα!