Ιταλία

Εντυπωσιακό ματς χωρίς νικητή στη Βερόνα

Βερόνα και Μπολόνια έμειναν στο εντυπωσιακό 2-2 για τη 37η αγωνιστική της Serie A, με την κατάληξη της τιμητικής δέκατης θέσης να κρίνεται την τελευταία αγωνιστική.

Σε ένα εντυπωσιακό ματς, Βερόνα και Μπολόνια έμειναν στο... χορταστικό 2-2 στο « Marcantonio Bentegodi» για τη 37η αγωνιστική της Serie A.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ χάρη στα τέρματα των Φαραόνι στο δεύτερο λεπτό και Κάλινιτς στο 53', ωστόσο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ισάριθμες απαντήσεις με τον Ντε Σιλβέστρι (32') και το γκολ του Παλάσιο οκτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90'.

Αποτέλεσμα με το οποίο η Βερόνα παρέμεινε για όγδοη αγωνιστική χωρίς νίκη, ωστόσο κέρδισε την άτυπη μάχη επί της Μπολόνια, αφού ανέβηκε στους 44 πόντους και στο +3 από την αντίπαλό της και πλέον χρειάζεται έναν πόντο στην τελευταία αγωνιστική για να εξασφαλίσει τη δέκατη θέση.