Βέλγιο

Αποκλείστηκε από το Κύπελλο η Αντβέρπ

Αποκλείστηκε από το Κύπελλο Βελγίου η Αντβέρπ, που ηττήθηκε με 2-1 από τη Βέστερλο.

Πολύ γρήγορα τελείωσε η φετινή πορεία της Αντβέρπ στο Κύπελλο Βελγίου, καθώς η αντίπαλος του Ολυμπιακού έχασε με 2-1 από τη Βέστερλο εκτός έδρας και αποκλείστηκε.

Η πρωτοπόρος της Β' κατηγορίας πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Φαν Ντεν Κόιμπους (32') και Φόστερ (43'), με τον Σαμάτα να μειώνει στο 75ο λεπτό αλλά την ομάδα της Αμβέρσας να μην καταφέρνει κάτι παραπάνω.

Αυτό ήταν το πέμπτο στα τελευταία έξι ματς που η Αντβέρπ δεν κατάφερε να νικήσει, με την ομάδα του Μπράιαν Πρίσκε να μην βρίσκεται και στα καλύτερά της...